Zavrieť

Porady

Kúpil som, je to pokazené a nikto mi to nechce servisovať ani vyreklamovať.

Dobrý deň poraďáci. mám taký problém. Kúpil som nástennú klimatizáciu s vykurovaním. Od decembra nefunguje správne, vykúri max na 15stupňov. Z klimatizácie neodkvapkáva kondenz a produkuje málo tepla. Elektrinu spotrebúva normálne no teplo nemám. Od decembra mi montér - servisák hovorí že príde a stále nechodí. Sťažoval som sa aj telefonicky firme ktorá klimatizáciu dodala. klimatizácia stála 600€ a za montáž vzal montér 200€. Kam by som to mohol nahlásiť aby sa veci pohli? Najlepšie by bolo keby klímu vzali naspäť a vrátili mi peniaze. Lenže tá firma je cca 100km a klimatizácie sa môže dotknúť iba oprávnený servisák. Ako sa pohnúť ďalej? Kašle na mňa aj servisák, aj dodacia firma NEPA.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Stazovat telefonicky asi nestaci, musis napisat dodavatelskej firme doporuceny list, ze zariadenie je nefunkcne a ziadas o jeho vymenu alebo vratenie penazi.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak vám ju po písomnej urgencii neprídu do 30 kalendárnych dní opraviť môžete ju dať opraviť niekomu inému ,alebo si kúpiť inú a zu tú ich pokazenú pýtať peniaze.Ak bola v cene aj montáž tak musia vrátiť všetky peniaze za montáž a aj demontáž inou firmou.Ak by ste nekupovali inú klimatizáciu tak uvedenie budovy do stavu pred montážou.Nezabudnite si od toho pýtať samostatný doklad.
    Pozrite www.soi.sk.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Ja neviem, ale asi pracuje spravne. Klimatizacia je schopna kurit iba do urcitej vonkajsej teploty, a ak ma maly vykon, nemusi vacsi priestor vykurit vobec.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Neposudzujem či je Tvoja klíma dobrá alebo zlá, ale...
    Mám radiátor takmer žeravý a izbu takmer nevykúri nad 20 stupňov. Na merači ide spotreba normálne. jednoizbový byt mám však z troch strán byť vysunutý von, do priestoru, k tomu jedno veľké okno, druhé menšie, panelák je nezateplený, okná staré, tak sa nemôžem čudovať a ak pridáme že susedia podo mnou a nado mnou nebývajú alebo šetria na kúrení.
    Tak si porovnaj moju a Tvoju situáciu.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Asi najhoršie je kupit klimu v jednom obchode a dat ju montovat niekomu inemu. Najlepsie je kupit klimu u fy, ktora s tym zaobera a robi aj montaz, aj ked o nieco drahsie ako sa da najst na internete, pripadne v elektroobchodoch. Potom sa v pripade reklamacie nebude predajce vyhovarat na montaznu firmu.. Podobny problem riesil moj kolega... obchodnik sa vyhovaral na neodbormu montaz (tu robila fy co predava a montuje klimy), ti to zas odmietali.. Ani neviem ako to cele dopadlo.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Firma od ktorej som klímu kúpil má zmluvu s montérom, ktorý mi klímu montoval. Keď klímu namontovali, krásne vykúrilo celú miestnosť. Dnes mi volali zo spoločnosti a tvrdili že kontaktovali montéra už dávno. teraz ho budú kontaktovať opäť. Som zvedavý či príde. Predpokladám, že zase nie. Ďakujem za rady, budem informovať ako to pokračuje.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Nebolo náhodou vonku teplejšie,keď ti to montovali a skúšali?Máš ju dostatočne výkonovo navrhnutú?Je to inverter,alebo nie?Ten kondenz si myslel z vnútornej jednotky-lebo tá pri kúrení nekondenzuje

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Ide o kondenz vonkajšej jednotky. Ozvali sa mi aj z firmy a potvrdili mi, že ak vonku neodkvapkáva kondenz najskôr bude chýbať chladivo. Majster sa vyhovára že tu bol, ale nezastihol ma, pritom je najmenej zdvihnúť telefón a zavolať. Firma NEPA sa to ochotne snaží riešiť.

    Kúpil som, je to pokazené a nikto mi to nechce servisovať ani vyreklamovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.