Zavrieť

Porady

Tlačivo dzp typ B za rok 2010 a zmena oproti minulým rokom

Dobrý večer prajem, prosím vás chcela by som sa opýtat v tlačivách dzp typ B za rok 2010 vypĺňame po prvý krát pod tabuľkou č.1 nasledovné: počet mesiacov vykonávania činnosti, z ktorej daňovník dosahuje príjmy z podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti /vypĺňa sa pre potreby sociálnej poisťovne ...... / .
otázka:
- szčo bola v mesiacoch 1/2/3/4/časť 5 - 2010 PN, mám do tejto kolonky vyplniť císlo 12 / nakoľko živnosť nebola prerušená / alebo mám sumu 12 mesiacov poniziť o pocet mesiacov kedy bola szčo pn? Čo s mesiacom máj, pn končila 03.05.2010.

Ďakujem za trpezlivosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    12 - údaj slúži pre SP, už nemusíš podávať Výpis z DP.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    janulka Pozri príspevok
    Ďakujem krásne veronikasad, takže tá doba pn teda neovplyvňuje postup pri výpočte odvodov do sociálnej poisťovne? Správne?
    Nie, neovplyvňuje, uvedieš 12 mesiacov.

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Ďakujem krásne veronikasad, takže tá doba pn teda neovplyvňuje postup pri výpočte odvodov do sociálnej poisťovne? Správne?

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Ďakujem krásne za rady. Ale aj tak mi to vrta hlavou, k čomu im su potom tie mesiace? Ak teda uvažujem správne - potrebujú to k vypočtu výšky odvodov, ale doba pn na to nemá vplyv. Vplyv by na to mala len skutočnosť, keby som mala napr. otvorenú živnosť od 4.-teho mesiaca. potom by som im uvadzala ten rozdiel? Teda potom by som uviedla 9 mesiacov?

    Ďakujem za trpezlivosť a pochopenie, ale chcela by som mať jasno o čom je ta "kolonka".

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Prosím o odpoveĎ.
    ak szčo bol do 03.02. a potom do konca obdobia pozastavil živnosť, uvedie sa do kolonky - 1 mesiac alebo 2 mesiace?
    ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    2

    renkulka je offline (nepripojený) renkulka

    renkulka
    prosím o odpoveď, ak bol SZČO do 15.4., potom živnosť prerušil a znova obnovil 14.12.? uvádza sa 5 mesiacov? ráta sa každý aj začatý mesiac, ďakujem.

    Tlačivo dzp typ B za rok 2010 a zmena oproti minulým rokom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.