Zavrieť

Porady

Vrátenie DPH z Maďarska-súrne

Prosím o radu, najlepšie od niekoho kto má skúsenosti so žiadosťou o vrátenie DPH z Maďarska.

Poslali sme žiadosť o vratku DPH z Maďarska z faktúr za rok 2009.
Maďarský daňový úrad po nás teraz dodatočne vyžaduje doklad o vyvezení tovaru z Maďarska. Všetky faktúry boli z maďarského Metra, nakupovali sa potraviny pre firemnú reštauráciu. Faktúry boli vystavené a zaplatené s DPH. Problém je v tom, že nebola k nim pri vývoze vystavená CMR-ka. A maďarskému daňovému úradu nestačí len čestné prehlásenie o vývoze. Ako by ste dokázali vývoz tohto tovaru?

Má s tým niekto skúsenosti?

Maďarský dú nám robil problémy už pri prvom zaslaní faktúr. Hneď ako ich zaregistrovali, tak si od nás vyžiadali zmluvu medzi nami a Metrom o nákupe tovarov. prišlo mi to nezvyklé, ale tú dohodu sme im dodatočne zaslali.
Za rady ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Spôsob preukázania - vydokladovania vývozu tovaru do iného členského štátu v prípade nákupu s 0% DPH - podľa APEH-u (obdoba DRSR):
    http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/termek_igazolas.html

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Niečo podobné robí aj české Makro, vystavia faktúru na ktorej je IČ DPH odberateľa, ale faktúra je vystavená s DPH a keď do 15 dní prídete znovu do Makra, faktúru opravia a vrátia DPH. Konzultovala som tento postup aj s kontrolórkami DPH a spoločne sme dozpeli k záveru, že sa takto dodávateľ chráni. Z opatrnosti predajú s DPH a keď prídeš DPH ti vrátia.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Tak už mám odpoveď z maďarského daňového úradu. Ak mám správny preklad, tak nám Maďari odmietli vrátiť tú DPH a to asi s takýmto odôvodnením: " mali ste nárok na kúpu tovaru bez DPH, nakoľko ste tovar kúpili s DPH máte smolu" /to je vysvelenie v skratke/. Chceme sa sťažovať, ale už nie na daňový úrad v Maďarsku ale na nejakú inštitúciu v EÚ, viete mi poradiť?
    Za rady ďakujem.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    To som nevedela, že to robí aj české Metro. Prosím ťa napíš mi aké doklady to české Metro vyžaduje. Lebo ja som z maďarského Metra dostala list na A4 s ich požiadavkami. Ako dokladujete vývoz tovaru z ČR?
    Po mne chcú: úradné doklady alebo verejné listiny /to je potvrdenie príslušným úradným orgánom, alebo verejným notárom členského štátu o tom, že sa vývoz uskutočnil -toto neviem ako im mám dokladovať!
    -a ďaľšia vec: doklad o uvedení faktúry v priznaní DPH /ale keď je faktúra s DPH , tak mi predsa nevstupuje do daňového priznania na DPH/ -toto ako poriešiť?

    Za rady ďakujem.

    Vrátenie DPH z Maďarska-súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.