Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
srska Pozri príspevok
ale v fdf musíš zmeniť url aby ti nevolal pdf formulár z www.drsr.sk/.... ja som stým mal tiež problém keď som si uložil fdf súbor vyplňovaný cez eTax...
... lebo nedôsledne sleduješ poradu .... už sme to tu párkrát rozoberali, aj návody som písal, teraz v rýchlosti som našiel len toto: http://www.porada.sk/1376181-post8.html
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
... lebo nedôsledne sleduješ poradu .... už sme to tu párkrát rozoberali, aj návody som písal, teraz v rýchlosti som našiel len toto: http://www.porada.sk/1376181-post8.html
prepáč Stefan2005, nedá sa všetko sledovať na porade ale aspoň som trošku pomohol iným
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Adiks Pozri príspevok
Do 17 hodiny sa k nim neprebojuješ.
Keby len do 17.00. Stále sú mimo prevádzky.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ano, stále je tam len toto:

edane
Využite aplikáciu eDANE
na podanie daňových dokumentov

Zoznam tlačív

* Daň z príjmu - právnické osoby
* Daň z príjmu - fyzické osoby, typ A
* Daň z príjmu - fyzické osoby, typ B
* Daň z pridanej hodnoty
* Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty
* Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň

znam DR SR

Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR je z dôvodu prebiehajúcej technickej aktualizácie momentálne nedostupný.

Vybrané aktuálne daňové tlačivá sú bez obmedzenia prístupné v aplikácii eDane, pričom autorizovaní používatelia (vlastníci ZEP alebo dohody so správcom dane) môžu vyplnené tlačivá zaslať elektronicky cez elektronickú podateľňu.

Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
0 0
vico666 vico666

vico666 je offline (nepripojený) vico666

E DANE a JEJ NEFUNKCNOST!!! HROZA!!! POZOR!!! VOJNA PROTI NESCHOPNOSTI!!!STOP OKRÁDANIU DETÍ S RAKOVINOU!!!

Vážení , skúste podat v E DANE "opravné" daňové priznanie právnických osôb!
Vôbec to nefunguje a nepôjde vám to podpísať a odoslať!!!

Vyhlasujem vojnu proti neschopnosti na daňovom úrade!

A ešte jedna perlička! Vedzte, že keď poukážete 1,5-2% dane DPPO cez papierové podanie a podpíše sa tam splnomocnenec, tak TOTO POUKÁZANIE budú ignorovať!!! Majú na to dokonca školenia na daňových úradoch!
Ale daň na úhradu budú očakávať...
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Jááj, ale dúfam, že cez stahnuté edANE sa bude dať DP PO vyplniť a vytlačiť, Aj ked portál je obmedzený. Zajtra musím finišovať !
0 0
lkollova@azet.sk lkollova@azet.sk

lkollova@azet.sk je offline (nepripojený) lkollova@azet.sk

Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Stále nefunguje....už som dosť nasr...tá. Asi nápíšm oznámenie o odklade, ved podla toho čo vyvádzajú im asi peniaze z daní moc nechýbajú......
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lkollova@azet.sk Pozri príspevok
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK
Skús kuknúť tu, ale skontroluj, či sú aktuálne...ja ich nezvyknem používať, ale viem o nich Takže zicher.

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...re-danove.html
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lkollova@azet.sk Pozri príspevok
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK
a z účtovného software to nejde vytlačiť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lkollova@azet.sk Pozri príspevok
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK
súvaha2010: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4070
vzs2010: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4071
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:34
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
vico666 Pozri príspevok
E DANE a JEJ NEFUNKCNOST!!! HROZA!!!
lkollova@azet.sk Pozri príspevok
...DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA
Betina2 Pozri príspevok
Stále nefunguje....už som dosť nasr...tá
V riešení tohoto Porada nepomôže.
Účelnejšie by bolo stažovať sa u zodpovedných, priamo u DRSR, na MF, jeho sekcii pre Informatizáciu spoločnosti, či http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7733 lebo aj takéto správanie DRSR je plytvaním peňazí, napísať do TV, nech sa tomu venujú, proste dať ich na pranier....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Betina2 Pozri príspevok
Stále nefunguje....už som dosť nasr...tá. Asi nápíšm oznámenie o odklade, ved podla toho čo vyvádzajú im asi peniaze z daní moc nechýbajú......
: http://www.porada.sk/t130748-p22-nef...ml#post1701907
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Stefan2005 Pozri príspevok
V riešení tohoto Porada nepomôže.
Účelnejšie by bolo stažovať sa u zodpovedných, priamo u DRSR, na MF, jeho sekcii pre Informatizáciu spoločnosti, či http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7733 lebo aj takéto správanie DRSR je plytvaním peňazí, napísať do TV, nech sa tomu venujú, proste dať ich na pranier....
Chcela som zavolať na ich informačnú linku, ale asi majú informačné embargo, lebo tá funguje len cez pracovné dni, mailom to vybavia tiež asi až v pondelok......tak som aspoň poslala tip na TA3.....snád to nejako dokážu posúriť oni....dúfam.
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
To je sila !!! Ešte stále nefungujú - teda drsr. Nemôžem teda poslať súvahu ani VZaS .
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Bol vôbec nejaký oznam, že je technická prestávka ? Ja som to nepostrehla. V piatok som ešte doobeda vypisovala výkazy.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Oznam DR SR
Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR je z dôvodu prebiehajúcej technickej aktualizácie momentálne nedostupný.

.................................................. ......
momentálne je u nich CELÝ DEŇ !!!!
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Keby len deň, už je to druhý deň !!! Možno ho aj zrušili, len nemali tú drzosť to oznámiť, aby ich niekto neprišiel zlynčovať....zostáva len dúfať, že si z nás nerobia strandu a zapnú ho čím skôr.....
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

stále nefunguje, písala som im na technickú podporu, odpovedˇ -
pracujú na znovu zapojení, akonáhle bude problém vyriešený sprístupnia všetky tlačivá...ALE KEDYYYY?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Stále nič, a za takéto služby, čo sú inde samozrejmosťou platíme dane ? Nech si láskavo uvedomia, že aj vďaka nám a našim daniam vôbec existujú a že ako štátna inštitúcia by sa mala stavať k problémom zodpovednejšie a vyvodiť aj voči kompetenetným osobám dôsledky - finančné aj personálne, keby sa tot stalo niekde v súkromnej firme, tak ten človek alebo ludia čo majú portál na starosti by dostali hodinovú výpoveď už včera !!! Aspoň vidieť, ako na nás kašlú, ved dane aj tak musíme priznať a odviesť načas....ako to máme spraviť ich už netrápi, ved je víkend, načo by sme sa starali, to vydrží aj do pondelka a termán je predsa až vo štvrtok, tak načo sa ponáhlať, nie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať