Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pri tom, ako im to nefunguje, mám vážne pochybnosti, že portál vôbec do 31.3. sprevádzkujú.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Pri tlači DP sa nevytlačí posledný riadok, t.j. text: "Vytlačené z...." a číslo strany. V čom je chyba? Keď pôjde takéto DP na daňový úrad, akceptujú ho?
Neviete mi poradiť s týmto?
V E-dane som niečo ako "nastavenia tlače" nenašla. Ani vo vlastnostiach tlačiarne som nenašla, ako by sa dali upraviť okraje. Treba to zmeniť niekde v Acrobate?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
1702792
Stále nič...ako štátna inštitúcia by sa mala stavať k problémom zodpovednejšie a vyvodiť aj voči kompetenetným osobám dôsledky
Ani vám sa táto veta "Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme", ktorú si môžete prečítať v ľavom odstavci dole, nezdá dostatočnou kompenzáciou za spôsobené problémy ?

Aby to pripadalo aspoň ako tak úprimne, chýba mi tam minimálne podpis pána zodpovedného za chod inštitúcie... Možná že ani nevie o probléme, však je víkend...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
..ale pokuty za nestihnutie termínov to vedia dávať.... oni totiž nikdy nemali výpadok, vždy všetko fungovalo....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Llívia Pozri príspevok
Neviete mi poradiť s týmto?
V E-dane som niečo ako "nastavenia tlače" nenašla. Ani vo vlastnostiach tlačiarne som nenašla, ako by sa dali upraviť okraje. Treba to zmeniť niekde v Acrobate?
Llívia, ja som teraz tlačila DP PO z eDane, a mne iba na 1.strane vytlačilo, že "Vytlačené z aplikície eDANE" Na ostatných tá poznámka nie je. Ale na každej jednej strane mám číslo strany napravo a MF/024134/2010-72 naľavo v rohu.
Tlačím to obojstranne a scvaknem dokopy, vyzerá to potom ako origoš tlačivo len nie farebné. Myslím, že je to v pohode. mne kedysi na DU povedali, že radšej obojstranne ako každú stranu zvlášť na list tlačiť.....aj výkazy robím obojstranne. K tomu PDF, ked vybehne okno na tlač už otvorené v PDF, dám z lavej roletkySúbor/tisknout a nastavím merítko stránky na "Žiadne", aby aj rozmer, tlačiva, rohové značky a čítací kód zodpovedali rozmerovo originálu. A zaškrtnuté mám "automaticky otočiť a vystrediť"
Vlani s tým nebol problém.
Ostatné nastavenia tlače myslím ani nejdú v e-Dane formulári.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Práveže mne to dolu nevytlačí nič - žiadne číslo strany, žiaden nápis "Vytlačené z internetu".
Tiež tlačím výkazy, DP obojstranne.
To nastavenie vyskúšam. Ďakujem.

Robila som jedno DP ešte vtedy, keď to išlo vytlačiť zo stránky drsr.sk. Na poslednú stranu som dodatočne dopĺňala poznámku - už cez E-dane. Nechala som pôvodné priznanie, len tú poslednú stranu (teda 2 strany, lebo som to tlačila obojstranne) som vymenila, lenže nie sú na nich vytlačené čísla strán a poznámka "MF..." Teraz dúfam, že na DÚ toto tlačivo nebudú považovať za neplatné.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...azy_index.html
Väčšina tlačív sa dá vytlačiť aj odtiaľto. Sú to originálne tlačivá, takže žiadne súčty, žiadna kontrola
(A samozrejme, to, čo potrebujem, nefunguje - výkazy pre neziskovky účtujúce v JÚ - Veď, proč bychom se netešili... )
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Llívia Pozri príspevok
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...azy_index.html
Väčšina tlačív sa dá vytlačiť aj odtiaľto. Sú to originálne tlačivá, takže žiadne súčty, žiadna kontrola
(A samozrejme, to, čo potrebujem, nefunguje - výkazy pre neziskovky účtujúce v JÚ - Veď, proč bychom se netešili... )
Blahorečím autorov softov , ktorí zapracovali DP priamo do nich.- Rada by som im urobila reklamu, ale neviem, či smiem. Takže som zvládla vypĺňanie priznaní bez nervov aj mimo 8 a 16 H. a aj cez víkend, lebo my SZČO platíme dostatočné odvody, aby sme pracovali aj cez víkend , alebo vlastne nie dostatočné....už ani neviem:---
Ak by sme sa mali spoliehať na toto, tak neviem. teraz som nakukla na stránku drsr. Chcela som číslo účtu, aby som mohla zaplatiť daň, ale nemôžem ... Neviem, či to platí na tú stránku alebo na čo, ale dolu vidím, že pondelok-piatok od 8 do 16. To akože sa dá len vtedy vyplniť ?
Naposledy upravil evina : 27.03.11 at 21:07
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Len treba mať zaplatené aktualizácie softvéru
(Más soft, ktorý používam na účtovanie SVB. Výkazy v ňom sú - ale pre jednoduché účtovníctvo, takže ani super softvér mi v tomto nepomôže.)
0 0
steFON steFON

steFON je offline (nepripojený) steFON

srska Pozri príspevok
brrrrrrrrr, ja mám SVŠT EF-TK a ešte teraz mi je zle keď si spomeniem na matematickú analýzu alebo teóriu elmag. poľa
pozn.: predám!!! eliáš, horváth, kajan - zbierka úloh z vyššej matemetiky I-IV
Kupim od Vas tie zvierky. Napiste mi prosim mail. Dakujem.
0 0
steFON steFON

steFON je offline (nepripojený) steFON

ZBIERKY Ospravedlnujem sa za preklep
0 0
vladomir vladomir

vladomir je offline (nepripojený) vladomir

zdravim,

píšem tlačivo FO typ A cez e-dane a v riadku 43 je podľa mňa zjavne chyba..
je to súčtový riadok zníženia základu dane a v mojom prípade sa má rovnať riadku 37, ale program edane hlási logickú chybu... , údajne ak sa má uplatňovať zamestnanecká prémia, má byť riadok 43 rovný nule!
Čiže mám dilemu, či to mám spraviť správne, ale s logickou chybou podľa programu alebo dať tak, ako to chce program, teda že riadok 43 bude nula, avšak bolo by to zjavne nesprávne, pretože riadok 43 sa má rovnať r.37+... a riadok 37 sa nule nerovná..
ďakujem za odpoveď..
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

vladomir Pozri príspevok
zdravim,

píšem tlačivo FO typ A cez e-dane a v riadku 43 je podľa mňa zjavne chyba..
je to súčtový riadok zníženia základu dane a v mojom prípade sa má rovnať riadku 37, ale program edane hlási logickú chybu... , údajne ak sa má uplatňovať zamestnanecká prémia, má byť riadok 43 rovný nule!
Čiže mám dilemu, či to mám spraviť správne, ale s logickou chybou podľa programu alebo dať tak, ako to chce program, teda že riadok 43 bude nula, avšak bolo by to zjavne nesprávne, pretože riadok 43 sa má rovnať r.37+... a riadok 37 sa nule nerovná..
ďakujem za odpoveď..
Chyba tam nie je. Pokiaľ si uplatníš zamestnaneckú prémiu, nemôžeš si uplatniť nezdaniteľnú časť, preto bude r. 43 = 0.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Skúšali ste už niekto cez eDane vyplniť Prehľad o zrazených preddavkoch na daň za 1.Q2011? Nielen že mi ho nechce vytlačiť, ale vypisuje mi aj chybu pri zrážkovej dani, r. 9-kde sa uvádza dátum zrazenej dane, že môžem vypísať iba za 1 . mesiac 2011, február a marec vyhadzuje ako chybu....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Lenka1979 Pozri príspevok
Skúšali ste už niekto cez eDane vyplniť Prehľad o zrazených preddavkoch na daň za 1.Q2011? Nielen že mi ho nechce vytlačiť, ale vypisuje mi aj chybu pri zrážkovej dani, r. 9-kde sa uvádza dátum zrazenej dane, že môžem vypísať iba za 1 . mesiac 2011, február a marec vyhadzuje ako chybu....
Február a marec asi preto, že od 1. 1. 2011 bola zrážková daň zrušená, platí sa len preddavková daň.
1 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Február a marec asi preto, že od 1. 1. 2011 bola zrážková daň zrušená, platí sa len preddavková daň.
Môže to byť aj tým... len neviem prečo mi nechce vôbec tlačiť, pritom som daňové priznania tlačila práve cez eDane... no nič, musím niečo vydumať..
0 0
ricco24 ricco24

ricco24 je offline (nepripojený) ricco24

Ja by som sa chcel opýtať odkiaľ zoženiem elektronický podpis aby som mohol podpisovať tieto dokumenty. Vydáva ich len NBS, alebo aj nejaké iné spoločnosti ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ricco24 Pozri príspevok
Ja by som sa chcel opýtať odkiaľ zoženiem elektronický podpis aby som mohol podpisovať tieto dokumenty. Vydáva ich len NBS, alebo aj nejaké iné spoločnosti ?
čítaj
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ricco24 Pozri príspevok
Ja by som sa chcel opýtať odkiaľ zoženiem elektronický podpis aby som mohol podpisovať tieto dokumenty. Vydáva ich len NBS, alebo aj nejaké iné spoločnosti ?
http://www.porada.sk/t128251-elektro...nick%FD+podpis
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vypĺňam v E-dane tlačivo DPH. Vychádza nadmerný odpočet napr. 100 EUR.
R. 30 stále svieti na oranžovo, čo znamená chybu a pri pokuse vytlačiť priznanie sa objaví hlásenie (niečo v zmysle) "Dokument obsahuje logické chyby."
(Na r. 4 a 19 je suma napr. 900, na r. 21 a 23 je suma 1000 EUR. Po kliknutí na r. 30 program sám dopočíta sumu "-100" - vrátené toho znamienka mínus, ktoré tam nemá byť. Je to chyba v programe alebo robím niečo zle?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať