Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Na portáli áno, ale hovorilo sa o eDANE, že tam nie sú... V prispevku 274 si nas vyviedol z rovnovahy Ale asi nebudu mat za sebou aj logiku a same spocitavat tie tlačivá čo sa chystáš pripojiť, že?

Asi by som vela chcela....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
dámy prepáčte, srsková ma vylifrovala na nákup - už som späť.
čo to aký problém? nie sú na portáli drsr.sk dpfoa, dpfob, dppo? sú, ale sú dobre zašité. ja som si ich dal na web pred dvoma dňami a sú dokonca v pdf editovateľné v adobe reader, dajú sa vytlačiť a vyplnené aj uložiť. hneď vám dám link (2 reklamy)
žeby už všetky tlačivá boli pripravené akurát niekto zastavil ich zverejnenie na eDane? Lebo ja to veru chápem takto, co hovoríš
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Na portáli áno, ale hovorilo sa o eDANE, že tam nie sú... V prispevku 274 si nas vyviedol z rovnovahy Ale asi nebudu mat za sebou aj logiku a same spocitavat tie tlačivá čo sa chystáš pripojiť, že?

Asi by som vela chcela....
zuzka, šak zas 16.02. nebudz maximalistka
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

takže pretože nemôžem tu dávať linky na môj web, dám na portál finančnej správy:
http://www.drsr.sk/wps/portal/ ďalej: elektronická komunikácia/pdf a fdf podklady/podklady na vytváranie fdf súborov/ a bingooo ste doma a môžete si vybrať čo len chcete za rok 2011 - sejvnuť, rozbaliť a idete
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A elektronicky ich asi nepošlem

Nebaví ma to v tomto štáte... najlepšie sú výzvy DRSR nenechávať si všetko na poslednú chvíľu... inak ako na poslednú chvíľu sa to ani nedá, keď o polovicu času nás už obrali
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
A elektronicky ich asi nepošlem

Nebaví ma to v tomto štáte... najlepšie sú výzvy DRSR nenechávať si všetko na poslednú chvíľu... inak ako na poslednú chvíľu sa to ani nedá, keď o polovicu času nás už obrali
a kam by si ich chcela poslať - šak terazky mikulčíka dusia na výbore - ktovie ako to bude všetci by ste len podpisovali
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Neche sa mi tlačiť 30 daňových priznaní so všetkými prílohami Ved to je neskutočne veľa papiera a iných nákladov. A načo mi je ta vybavená elektronická komunikácia kvoli ktorej sa človek nabehal ako blbec, a nemože to ani používať

Keby tie tlačivá aspon mali za sebou logiku a počítali, nech sa človek pri tom všetkom nepomýli o nejaký sprostý cent a nebude to musieť cele prerabať...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Neche sa mi tlačiť 30 daňových priznaní so všetkými prílohami Ved to je neskutočne veľa papiera a iných nákladov. A načo mi je ta vybavená elektronická komunikácia kvoli ktorej sa človek nabehal ako blbec, a nemože to ani používať

Keby tie tlačivá aspon mali za sebou logiku a počítali, nech sa človek pri tom všetkom nepomýli o nejaký sprostý cent a nebude to musieť cele prerabať...
nuž potom musíš ísť tu: http://edane.drsr.sk/install/Plugin - stiahnuť čo potrebuješ, skontrolovať či sú ok validátory k tomu čo potrebuješ, upraviť config a vytešovať sa, že máš offline developerskú verziu edane na svojom pc.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

srska Pozri príspevok
nuž potom musíš ísť tu: http://edane.drsr.sk/install/Plugin - stiahnuť čo potrebuješ, skontrolovať či sú ok validátory k tomu čo potrebuješ, upraviť config a vytešovať sa, že máš offline developerskú verziu edane na svojom pc.
no tak takéto úkony odo mňa radšej nežiadajte
ja už radšej do ničoho zasahovať ani nastavovať nič navyše nebudem, som rada, že ide to čo potrebujem teraz a správne
Len dúfam, že na e-dane nezavesia kompletné verzie DP za 2011 až v polke marca to by ma teda pekne nasr...li!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Skúšali ste stiahnuť z tejto stránky? http://www.kros.sk/danovepriznania
Ja to nepotrebujem, ale došla mi dnes ponuka mailom.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Aj mne došlo upozornenie. Už som stiahla, len ešte neskúšala vyplniť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Evik,
odtial to ide šupom. Ráno som sa pobavila a za hodinku som mala 5 DP typ A urobených Každý rok to využívam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Gabika, ja tiež už pár rokov. Tým "ešte neskúšala vypĺňať" bolo myslené teraz. Majú to perfektne spracované a je na nich spoľahnutie, vždy predbehnú drsr. Ja si však zvyknem pár dní počkať, kým pár ľudí im to otestuje a náhodou či nevydajú opravnú verziu. Lenže, musí sa odosielať aj elektronicky.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Prosím Vás, ak odošlem prostredníctvom aplikácie eDANE nový mesačný prehľad o príjmoch zo závislej činnosti podpísaný ZEP musím prehľad DÚ odovzdať ešte aj v tlačenej forme, alebo vytlačením potrvdenky o akceptovaní je povinnosť splnená?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

milanr Pozri príspevok
Prosím Vás, ak odošlem prostredníctvom aplikácie eDANE nový mesačný prehľad o príjmoch zo závislej činnosti podpísaný ZEP musím prehľad DÚ odovzdať ešte aj v tlačenej forme, alebo vytlačením potrvdenky o akceptovaní je povinnosť splnená?
Ak máš ZEP, v papierovej forme už nemusíš nič doposielať,
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

k prehľadu 2012 v edane:
treba dať trochu pozor v edane na r8 na druhej strane prehľadu (dátum + odvedené) ak je odvod = 0,00 eur .
pri kontrole vyplneného formuláru prehľadu edane hodia logickú chybu na tento riadok ak je tam vpísaný dátum + hodnota 0,00 eur

dá sa to obísť takto: http://www.porada.sk/t168568-p224-el...ml#post1990902
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
dovolím si otázku: na stránke http://edane.drsr.sk/install/ sa ponúka inštalácia eDane ( podmienku stanovuje .NET Framework 2.0 (x86) - ak je nainštalovaná možno pristúpiť k inštalácii ). Pretože sebe som inštaloval eDane na začiatku a odvtedy to len aktualizujem, mal by som teraz inštalovať na iný PC - chcem sa opýtať, či spustením inštalácie sa nainštaluje všetko potrebné pre fungovanie eDaní - alebo treba doinštalovávať pluginy, podpisovú politiku (pre komunikáciu - odosielanie), a pod. ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
dovolím si otázku: na stránke http://edane.drsr.sk/install/ sa ponúka inštalácia eDane ( podmienku stanovuje .NET Framework 2.0 (x86) - ak je nainštalovaná možno pristúpiť k inštalácii ). Pretože sebe som inštaloval eDane na začiatku a odvtedy to len aktualizujem, mal by som teraz inštalovať na iný PC - chcem sa opýtať, či spustením inštalácie sa nainštaluje všetko potrebné pre fungovanie eDaní - alebo treba doinštalovávať pluginy, podpisovú politiku (pre komunikáciu - odosielanie), a pod. ...
no, ja si myslím. že treba. lebo ak podpisuješ so zep, voláš predsa aplikáciu D.Signer/XAdES - podpíšeš a potom odosielaš
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
osobitne som riešila na novom PC podpisovaie so ZEP - nové inštalácie čítačky, podpisovej politiky atp. Bez konzultácie a účinnej pomoci dodávateľskej firmy by som to nezvládla, najmä preto, že na novom PC mám vyšší level OS, WIN, atd atd.
Ked som si však stiahla eDane, tak to už šlape bez problémov.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
osobitne som riešila na novom PC podpisovaie so ZEP - nové inštalácie čítačky, podpisovej politiky atp. Bez konzultácie a účinnej pomoci dodávateľskej firmy by som to nezvládla, najmä preto, že na novom PC mám vyšší level OS, WIN, atd atd.
Ked som si však stiahla eDane, tak to už šlape bez problémov.
edane sa dajú stiahnuť ale ak treba podpisovať zep-om, treba okrem inštalácie certifikátu aj podpisovú politiku + podpisovú komponentu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať