Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Betina2 Pozri príspevok
Skontroluj si nastavenia v antiviruse
antivírák ani firewall s tým nemá problém - hlási to Firefox - kontroluje platnosť certifikátov...
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
antivírák ani firewall s tým nemá problém - hlási to Firefox - kontroluje platnosť certifikátov...
súhlas - odklikať a povoliť
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
srska Pozri príspevok
súhlas - odklikať a povoliť
postup ako pridať výnimky viem; ale od koho, ak nie od týchto inštitúcií očakávať súlad a čistotu stránok ?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

tictac7 Pozri príspevok
...prosím Ťa a kde sa dá označiť, že sa jedná o opravnú súvahu?
V každom prípade správcu kontaktovať, že správna je tá neskoršia....
vidíš to ma nenapadlo, veď to je len príloha k DP, ach jaj
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcem si skúsiť vypísať DP na stránke DR, no nedarí sa mi. Dám si ztiahnúť e dane. A potom vyplňovanie tlačív, a nefunguje mi to. Adobe Reader ten novší som si dala ztiahnúť podľa návodu. No nič. Neviem či som taká nechápava, stále som na tomto kroku. Mám reštartovať PC? Ďakujem

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw2NQBJgjiO-pEYYkCOSTB2ceMAuLhxkL6vR35uqn6Qvrd-gH5BbmhoRLmjIgC3Mq7i/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFTNTA!
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

PC som reštartovala a edane nikde nemám
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zdenka, ked si dáš stiahnúť edane z portálu drsr, tak tie edane tvoj pc stiahne a niekde na disk to uloží, neviem, či to máš predvolené, kam to má ukladať, skontroluj si nastavenie. Ak to predvolené nemáš, mal by sa asi opýtam, kam to chceš uložiť. Ked to stiahne a uloží, tak si ten súbor nájdeš, mala by tam byť nejaká koncovka exe tuším, ja si to už presne nepamätám, a ked na to klikneš tak začne edane naťahovať a rozbalovať do tvojho pc....a potom už by aj ikonka na plovhu mala vybehnúť, môže to chvílu trvať....kým ta sám program nevyzve na reštart, nič nereštartuj. Niektoré veci si už presne nepamätám, ale takto dajako to šlo mne pred časom.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Zdenka, ak som si stiahla eDane tak mi to hodilo hneď na plochu s ikonou.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka175 Pozri príspevok
PC som reštartovala a edane nikde nemám
eDANE sa nainštalujú tu: C:\Document and Settings\tvoj účet na pc\Local Settings\Apps\2.0\......\DRSR.Win.DP.DRKlient (logo eDANE) 2x klik a ideš
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No priznám sa, aj ja som mala jeden PC, na ktorý sa mi edane nepodarilo nainštalovať. Proste to nešlo. Tak som zobrala edane zo svojho počítača, dala na kľúč a tak preniesla.
Najskôr som sa obávala, že takto budem prenášať aj všetky aktualizácie, ale tie už idú úplne v pohode. Nechápem to, ale čo už...

mmch, ten pc bol trošku zvláštny, beži na ňom aj linux, aj windows. Ale čím to vlastne bolo, netuším
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pre tých, ktorým robí problém inštalácia aplikácie eDANE:

najprv doporučujem prečítať hlavne 3. bod - potom realizovať


1. klikni na tento link: http://edane.drsr.sk/install/ a potom klikni na install

2. objaví sa ti malé okno a v ňom klikni na úložiť súbor

3.súbor DRSR.Win.DP.DRKlient si ulož v svojom pc kam uznáš za vhodné - trebárs C:/zdenka (zložku zdenka si vytvor najskôr)

4. choď do zložky zdenka a tam nájdeš súbor DRSR.Win.DP.DRKlient 2x naňho klikni a čakaj kým sa všetko nainštaluje a automaticky sa ti eDANE otvoria

5. ak bude všetko ok - dobrovoľné: donate 1€ : 2620074739/1100
Naposledy upravil srska : 08.03.12 at 16:56
edane01.png  
edane02.jpg  
edane03.jpg  
edane04.jpg  
1/1
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
pre tých, ktorým robí problém inštalácia aplikácie eDANE:

najprv doporučujem prečítať hlavne 3. bod - potom realizovať


1. klikni na tento link: http://edane.drsr.sk/install/ a potom klikni na install

2. objaví sa ti malé okno a v ňom klikni na úložiť súbor

3.súbor DRSR.Win.DP.DRKlient si ulož v svojom pc kam uznáš za vhodné - trebárs C:/zdenka (zložku zdenka si vytvor najskôr)

4. choď do zložky zdenka a tam nájdeš súbor DRSR.Win.DP.DRKlient 2x naňho klikni a čakaj kým sa všetko nainštaluje a automaticky sa ti eDANE otvoria

5. ak bude všetko ok - dobrovoľné: donate 1€ : 2620074739/1100

v prípade, ktorý som popisovala sa nepodarilo prebojovať k bodu 2 - proste okno sa neobjavilo. Najskôr som podozrievala používateľov, že niečo robia zle. Ale nešlo to ani mne. Sú proste veci nebom a zemou Hlavne že to z kľúča slo prekopírovať a teraz si už v pohode sťahuje aktualizácie z netu.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

srska Pozri príspevok
pre tých, ktorým robí problém inštalácia aplikácie eDANE:

najprv doporučujem prečítať hlavne 3. bod - potom realizovať


1. klikni na tento link: http://edane.drsr.sk/install/ a potom klikni na install

2. objaví sa ti malé okno a v ňom klikni na úložiť súbor

3.súbor DRSR.Win.DP.DRKlient si ulož v svojom pc kam uznáš za vhodné - trebárs C:/zdenka (zložku zdenka si vytvor najskôr)

4. choď do zložky zdenka a tam nájdeš súbor DRSR.Win.DP.DRKlient 2x naňho klikni a čakaj kým sa všetko nainštaluje a automaticky sa ti eDANE otvoria

5. ak bude všetko ok - dobrovoľné: donate 1€ : 2620074739/1100

Jupí, už to mám, len Vďaka Vladovi - srska. Keď som dala uložiť , vôbec si nepýtalo adresu kam, len sa začala sťahovanie a uložila so to na plochu. Skúšala som to aj otvoriť,funguje
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka175 Pozri príspevok
Jupí, už to mám, len Vďaka Vladovi - srska. Keď som dala uložiť , vôbec si nepýtalo adresu kam, len sa začala sťahovanie a uložila so to na plochu. Skúšala som to aj otvoriť,funguje
ešte to raz spusti a skontroluj hore či ti aktualizovalo na verziu 1.1.0.8
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
srska Pozri príspevok
donate 1€ : 2620074739/1100
Zdenka175 Pozri príspevok
Jupí, už to mám, len Vďaka Vladovi - srska. Keď som dala uložiť , vôbec si nepýtalo adresu kam, len sa začala sťahovanie a uložila so to na plochu. Skúšala som to aj otvoriť,funguje
Zdenka, nezabudni na to 1€
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
neviem, či sa tu už spomínalo, ale formuláre v aplikácii "edane" aj spočítávajú v súčtovných riadkoch.....

stačí 2xkliknúť na vysvietené súčtové políčko...
.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

srska Pozri príspevok
pre tých, ktorým robí problém inštalácia aplikácie eDANE:

najprv doporučujem prečítať hlavne 3. bod - potom realizovať


1. klikni na tento link: http://edane.drsr.sk/install/ a potom klikni na install

2. objaví sa ti malé okno a v ňom klikni na úložiť súbor

3.súbor DRSR.Win.DP.DRKlient si ulož v svojom pc kam uznáš za vhodné - trebárs C:/zdenka (zložku zdenka si vytvor najskôr)

4. choď do zložky zdenka a tam nájdeš súbor DRSR.Win.DP.DRKlient 2x naňho klikni a čakaj kým sa všetko nainštaluje a automaticky sa ti eDANE otvoria

5. ak bude všetko ok - dobrovoľné: donate 1€ : 2620074739/1100
Zaslúžiš si eurá, ale sa minuli, a ani už asi nebudú dávam toto:
Naposledy upravil Lubaba : 11.03.12 at 08:04
7 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Len sa chcem uistiť, že keď načítam cez xml súbor do eDane Súvahu, Výkaz a DP z pr. PO a po skontrolovaní mi vyjde, že je všetko vyplnené korektne, tak si to môžem vytlačiť a zaniesť na DÚ? Budú mi to akceptovať? A mám si to najprv uložiť do fdf súboru, alebo to môžem rovno vytlačiť z pdfka? Na oboch je dolu napísané "Vyltlačené z aplikácie eDane"...
Na stránke DRSR je síce napísané, že : "Aj neregistrovaní používatelia môžu pomocou aplikácie eDANE vyplniť a vytlačiť daňové priznanie.", ale radšej sa opýtam, kto už takéto tlačivo niesol osobne... Ďakujem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

kľudne môžeš zaniesť tlačivo vytlačené cez e-dane. Môžeš to rovno vytlačiť, nemusíš ukladať do fdf súboru.
2 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

tuta Pozri príspevok
kľudne môžeš zaniesť tlačivo vytlačené cez e-dane. Môžeš to rovno vytlačiť, nemusíš ukladať do fdf súboru.
Ďakujem, to mi odľahlo, že to nemusím prepisovať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať