Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ani mne sa to nepáči. Aj po odoslaní cez eDane mi vyhodilo takúto hlášku, podľa mňa "zabudli" opraviť text. A že je to aj v akceptácii, tak to už je vrchol.
Nakoľko ja som omylom napísala dátum podania do kolonky žiadosti o vrátenie preplatku, takže som si vytvorila opravné .xml, počkám, či DU zareaguje, či opravia tú chybu, ak áno, podám toto opravné - pre istotu.
1 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ahojte, zasa som niečo nepochopila, alebo robím niečo zle. Do decembra 2012 som podávala dokumenty cez EZU, na mail mi prišlo ID aj s heslom. Keď sa pod týmito údajmi na drsr prihlásim vidím v e-Taxe všetky svoje daňové subjekty, tak ako cez EZU. Keď kliknem na e-dane ( mám ich nainštalované viac ako 1/2 roka, načítava mi aj aktualizáciu ), tak na drsr mi nabehne neprihlásený používateľ. Po otvorení e-daní mám v zozname len 2 daňové subjekty zo 14-tich.... Čo robím zle, resp. mám ich tam zadať ručne a uložiť a tie prihlasovacie údaje potrebujem len pri samotnom odosielaní dokumentov? Ďakujem.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý deň, prvýkrát som podávala DPH cez eDane. V Odoslaných dokumentoch mi stále ukazuje stav " Prijaté a Potvrdené" a v Prijatých dokumentoch "Potvrdenie o prevzatí podania". Akceptácia mi kedy príde? ALebo je možné, že som to ani neodoslala? D.Signer som nainštalovala.... Ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lenka.ba Pozri príspevok
Dobrý deň, prvýkrát som podávala DPH cez eDane. V Odoslaných dokumentoch mi stále ukazuje stav " Prijaté a Potvrdené" a v Prijatých dokumentoch "Potvrdenie o prevzatí podania". Akceptácia mi kedy príde? ALebo je možné, že som to ani neodoslala? D.Signer som nainštalovala.... Ďakujem
nepríde - res. potvr. o prevzatí = akceptácia
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lenka.ba Pozri príspevok
Dobrý deň, prvýkrát som podávala DPH cez eDane. V Odoslaných dokumentoch mi stále ukazuje stav " Prijaté a Potvrdené" a v Prijatých dokumentoch "Potvrdenie o prevzatí podania". Akceptácia mi kedy príde? ALebo je možné, že som to ani neodoslala? D.Signer som nainštalovala.... Ďakujem
máš to dobre, ostatné až to spracuje drsr.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

mne sa zda ze dan z motorovych vozidiel 2012 sa neda elektronicky podat
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

A koľko to asi môže trvať? Lebo jedenkrát som to poslala ešte včera večer a druhýkrát teraz na obed. Bojím sa, aby to bolo doručené.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

martinapo77 Pozri príspevok
mne sa zda ze dan z motorovych vozidiel 2012 sa neda elektronicky podat
dá , ja som včera posielala
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Dá aj ja som posielala ešte v nedeľu a nemala som s tým problém , ani s DPH .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lenka.ba Pozri príspevok
A koľko to asi môže trvať? Lebo jedenkrát som to poslala ešte včera večer a druhýkrát teraz na obed. Bojím sa, aby to bolo doručené.
potvrdenku máš v eDane hned, tak čo riešiš?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Keď človek robí novú vec a nevyzná sa v nej, tak rieši ale ďakujem za odpoveď .
0 0
smariana smariana

smariana je offline (nepripojený) smariana

Doteraz som posielala podania pomocou identifikátora - teraz som dostala heslo ako všetci ostatní... Zaujíma ma jedná vec po podaní dokumentu cez eDane je povinnosť zaniesť krycie listy do 5 dní na daňový úrad???
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ak si používala predtým EZU , tak nie.
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

Ahojte, konateila podavali cez EZU, to uz neexistuje, este im spadol aj pocitac, takze ja sa cez eDane neviem prihlasit ich ID a heslom, neviem preco. Poradi niekto? Inka v najhorsom viem zajtra podat este DPH v papierovej forme?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
smariana Pozri príspevok
Doteraz som posielala podania pomocou identifikátora - teraz som dostala heslo ako všetci ostatní... Zaujíma ma jedná vec po podaní dokumentu cez eDane je povinnosť zaniesť krycie listy do 5 dní na daňový úrad???
nie je povinnosť

RichardGala Pozri príspevok
Ahojte, konateila podavali cez EZU, to uz neexistuje, este im spadol aj pocitac, takze ja sa cez eDane neviem prihlasit ich ID a heslom, neviem preco. Poradi niekto? Inka v najhorsom viem zajtra podat este DPH v papierovej forme?
DP DPH môžeš aj papierovo.
Prihlásiť sa dá aj z iného PC, len treba to mať nainštalované ako na pôvodnom - spamäti ot neviem, ale isto sa dá.
0 0
smariana smariana

smariana je offline (nepripojený) smariana

Ďakujem za odpoveď a teda kolegyňa ktorá nepoužívala EZU ale e-tax tie krycie listy nosiť musí?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

smariana Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď a teda kolegyňa ktorá nepoužívala EZU ale e-tax tie krycie listy nosiť musí?
ide o to ako podávala cez eTax - s/bez zep
0 0
smariana smariana

smariana je offline (nepripojený) smariana

bez zep
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Prosím vás v roku 2012 som uzavrela dohodu o elektr. doručovaní takže ako som sa tu dočítala žiadne krycie listy nemusím na DU posielať. Posielala som cez e-dane prehľad za december 2012 a tam som mala možnosť odoslať so zaručeným elektr. podpisom alebo bez zaručeného elektr. podpisu. S tým zaručeným EP mi to nešlo, takže som to odoslala bez zaručeného elektr. podpisu. Robím to takto správne? Ja tomuto novému e-dane systému nerozumiem a mala som veľké problémy kým sa mi konečne podarilo odoslať štvrť. výkaz DPH..... V SR asi platí čím komplikovanejšie tým lepšie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ešte pár podaní a budeš v pohode. Zaručený e-podpis nemáš, to je to ZEP a to by si riešila mimo DRSR.
takže vždy bez toho ZEP. Žiadne krycie listy - správne.
ešte mrkni eDane, elektronická podateľňa, aktualizuj a tam uvidíš čo si podala a aj kedy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať