Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

prijaté a potvrdené - aj pri DPH aj pri prehľade, takže ok Ďakujem za odpoveď.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Sarlotka Pozri príspevok
Mne sa nepaci ze v sprave o akceptacii podania el. podat.

potrvdenie podania obsahujuce dokument:
danove priznanie pre dan z motorovych vozidiel (za zdanovacie obdobie 2009 -2011) druh dokumentu: riadne


nepaci sa mi, ze tam nie je 2012 za ktory rok podavam. ale tak snad je to ok...
Zdravím, však ešte aj dnes je na akceptácii zd.obdobie 2009-2011!!! jedno DP DMV som podala, s ostatnými asi počkám do pondelka a zavolám im...
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Mám otázočky, poposielala som cez E-Dane DP z DPH , v e-dane - podateľňa vidím všetky, ktoré som poslala ( mám tam potvrdené), ale keď sa pozriem do E-Tax tam nie je Veľké nič. Teraz som nie si istá, či to prešlo. V e-Tax sa to objaví až to DU ráči spracovať alebo kedy!? Máte s tým skúsenosti. Prehlady zo ZČ za december vidím v E-Tax a posielala som ich ce E-dane. Už som z toho nervózna.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

mne v BB povedali, že tam sa podanie cez edane za rok 2013 už zobrazovať nebudú...
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Díky, trochu ma to ukľudnilo , idem variť obed.
0 0
danni danni

danni je offline (nepripojený) danni

dobry deň, ak sa najde nejaka dobra duša, potrebovala by som poradiť, nakoľko konkrétny návod na podanie DP som nikde nenašla:
1. dohodu s DU mam v poriadku, bola aj vytvorena väzba /bez ZEP/
2. edane mam stiahnute - funguju ok
3. podala som DP k DPH - mám potvrdenie o odoslaní aj prijatí dokumentu
len teraz som si neni ista na čo su tam tie XML a FDF subory a či sa mam ešte prihlasiť na www.drsr.sk alebo to stači takto cez e-dane? a ta elektronicka podateľňa na ich portaly je iba alternativou k e-daniam? ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

danni Pozri príspevok
dobry deň, ak sa najde nejaka dobra duša, potrebovala by som poradiť, nakoľko konkrétny návod na podanie DP som nikde nenašla:
1. dohodu s DU mam v poriadku, bola aj vytvorena väzba /bez ZEP/
2. edane mam stiahnute - funguju ok
3. podala som DP k DPH - mám potvrdenie o odoslaní aj prijatí dokumentu
len teraz som si neni ista na čo su tam tie XML a FDF subory a či sa mam ešte prihlasiť na www.drsr.sk alebo to stači takto cez e-dane? a ta elektronicka podateľňa na ich portaly je iba alternativou k e-daniam? ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
tie sú tam na to aby si si mohla uložiť u seba na pc "last" verziu dát zadaných do formulárov v eDane a fdf je tiež na to aby si si mohla "exportovať" vyplnený formulár do súboru pdf a bárskedy v budúcnosti vytlačiť (laicky vysvetlené).
načítanie xml súboru do eDane: to je taká fasa vec, ktorou si uľahčíš robotu v eDane ak využívaš nejaký účtovný software. z toho softu si exportneš xml súbor, uložíš do pc a potom si ho načítaš do eDane. toť vše
2 0
martm001 martm001

martm001 je offline (nepripojený) martm001

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, však ešte aj dnes je na akceptácii zd.obdobie 2009-2011!!! jedno DP DMV som podala, s ostatnými asi počkám do pondelka a zavolám im...
Aj mne stale ukazuje 2009-2011. Moze to tak byt?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

martm001 Pozri príspevok
Aj mne stale ukazuje 2009-2011. Moze to tak byt?
...neviem, čo tu všetci stresujete. Proste je to prachobyčajná tlačová chyba - chýba im tam slovíčko vzor. Veď aj keď posielate SVk DPH, alebo DPkDPH, tak tam nemáte napísaný tento rok - ale pri SV je "platný od 2010" a pri DPH "vzor 2012" - proste nemajú ujednotené označenie, ale v žiadnom prípade to neznamená obdobie, za ktoré sa podanie robilo, ale len použítý vzor tlačiva - no a pri DzMV sa tlačivo do roku 2009 nemenilo....
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Prosim Vas, elektronicky podavat na danovy urad sa moze len z toho pocitaca kde je to nainstalovane? Tak ako napr. vo všzp? Lebo mame externu uctovnicku a tej ide dph, atd. Ale ja chcem poslat prehlad a nejde mi to nainstalovat. Zastavilo ma to na certifikatoch kde ma pyta heslo.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
nikulik Pozri príspevok
...nejde mi to nainstalovat. Zastavilo ma to na certifikatoch kde ma pyta heslo.
.. inštaloval som to síce už dávnejšie, ale ak sa dobre pamätám, netreba v tomto kroku zadávať žiadne heslo, nechať prázde a kliknúť na ďalej...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Stefan2005 Pozri príspevok
.. inštaloval som to síce už dávnejšie, ale ak sa dobre pamätám, netreba v tomto kroku zadávať žiadne heslo, nechať prázde a kliknúť na ďalej...
Super, dakujem velmi pekne, nechala som to prazdne a išlo to dalej. Ale kde si skontrolujem ten certifikát? Lebo v možnostiach-moje certifikaty to nemam. Mam tam len všzp certifikat. Treba ten certifikat nejako presunut do mojich certifikatov? Lebo ja ani neviem kde ho uložilo.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Nikulik, ideš podávať so ZEP alebo na základe Dohody o elektronickom doručovaní s DU ?
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

vo svojej naivite som tak trochu dufal, ze sa aspon budu pohravat s moznostou podavat prilohy k priznaniam cez eDane...

________________________________________
Sprava:
dobry den, zaujima ma ci sa cez eDane budu dat podavat aj rozne prilohy danovych priznani (rodne listy deti, potvrdenia o prijmoch...)
dakujem
________________________________________

Vaša udalosť bola uzatvorená...
Riešenie:
Cez aplikaciu eDane sa nedaju zasielat prilohy, pretoze nemajú moznost zasielania nestrukturovane prilohy. Tieto sa musia dorucit na DU v pisomnej forme.
________________________________________

hlavne ze EZU stopli.....uz vidim pracovnicky na DU ako budu priradovat prilohy k roznym podaniam...
6 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
.... JU - výkazo o majetku ...2012, PU - Súvaha 2012, VZaS 2012,...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... ešte jedna novota odo dnešného na stránkach FRSR ( http://www.drsr.sk/wps/portal ):

Zoznam platiteľov DPH, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie

Podľa § 81 ods. 4 písm. b) druhého bodu zákona č. 246/2012 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov daňový úrad môže zrušiť registráciu pre daň, ak nie sú dôvody na registráciu, a to, ak platiteľ:
  • opakovane v kalendárnom roku nesplní povinnosť podať daňové priznanie,
  • opakovane v kalendárnom roku nezaplatí vlastnú daňovú povinnosť,
  • opakovane nie je zastihnuteľný na adrese sídla, miesta podnikania a ani na adrese prevádzkarne
  • opakovane porušuje povinnosti pri daňovej kontrole.

Ak u platiteľa dane nastanú dôvody na zrušenie registrácie podľa § 81 ods. 4 písm. b) druhého bodu zákona o DPH účinného od 1.10.2012, bude zverejnený v zmysle § 52 ods.6 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v zozname, ktorý sa podľa zákona o DPH bude zverejňovať na stránke Finančného riaditeľstva SR.

Zoznam platiteľov dane z pridanej hodnoty, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie (formát XLS)
Zoznam platiteľov dane z pridanej hodnoty, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie (formát PDF)
4 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

pridané DP FO typ A
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
poniektorí sme sa nádejali, že sa fakt budú podávať poznámky elektronicky, čo sa nesplnilo, ale že teraz vo februári nie sú v eDANE DPPO všetky, mne osobne chýba pre PO, tak to už mi zostáva rozum stáť.
Nech nemenia tlačivá, ked ich nevedia zapracovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať