Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

sa mi to len zdá v túto nočnú hodinu .... alebo sa v prehľade o zraz.a odved. preddavkoch už nerobí príloha zamestnancov?
v eDane. ani počet príloh, ani počet ľudí. hm ... tak asi je to tak. či?
už to bude opäť len na dve strany?
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Áno, mesačný prehlľad má iba dve strany, bez príloh
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte...ako zistím bez toho aby som obvolala klientov či im môžem podávať DP elektronický? Prešla som z EZU na eDane a nemám všetky Dohody od klientov pri sebe. Ďakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Posúvam...
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pri prechode z EZU na starý E-TAX Finančná správa posielala nové ID kódy na email uvedený v žiadosti o vydanie identifikátora. Vieš sa dostať k tomu?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tuta Pozri príspevok
Pri prechode z EZU na starý E-TAX Finančná správa posielala nové ID kódy na email uvedený v žiadosti o vydanie identifikátora. Vieš sa dostať k tomu?
alebo na ten, ktorý bol zadaný (zmenený) v priebehu roku v profile na ezu.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

KEJKA Pozri príspevok
poniektorí sme sa nádejali, že sa fakt budú podávať poznámky elektronicky, čo sa nesplnilo, ale že teraz vo februári nie sú v eDANE DPPO všetky, mne osobne chýba pre PO, tak to už mi zostáva rozum stáť.
Nech nemenia tlačivá, ked ich nevedia zapracovať.
Súhlasím so všetkým napísaným, a okrem toho mne ešte zostáva rozum stáť aj z toho, že sa vymyslí POVINNÉ vypracovávanie a doručovanie záznamov podľa §70 ZoDPH, a nedá sa elektronicky... FUJ.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Žabinka Pozri príspevok
Súhlasím so všetkým napísaným, a okrem toho mne ešte zostáva rozum stáť aj z toho, že sa vymyslí POVINNÉ vypracovávanie a doručovanie záznamov podľa §70 ZoDPH, a nedá sa elektronicky... FUJ.
nahaj radšej tak, jak je - bo sa chytia zakázky za 3 melóny a zas budú robiť dochtori a profáci povyk
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Neviete mi poradiť prečo mi nejde nainštalovať edane?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nejde ako nejde............však popíš problém, niečo ti to vypísať musí.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

KEJKA Pozri príspevok
nejde ako nejde............však popíš problém, niečo ti to vypísať musí.
Ďakujem, už som si pomohla. Synovi na inom počítači to šlo, tak som to prekopírovala a ide to .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
poniektorí sme sa nádejali, že sa fakt budú podávať poznámky elektronicky, čo sa nesplnilo, ale že teraz vo februári nie sú v eDANE DPPO všetky, mne osobne chýba pre PO, tak to už mi zostáva rozum stáť.
Nech nemenia tlačivá, ked ich nevedia zapracovať.
kedže nikto nereagoval na môj príspevok, doplním:
skúsila som otvoriť DPPO 2010-2011 na eDane a vypísalo upozornenie - viď obrázok.
Chápem správne, že toto DPPO môžem použiť aj na podanie za rok 2012?
Zaznamenala som zmenu tlačiva len pre FO, preto sa pre istotu pýtam a zároveň dávam na vedomie, že za sro čakať asi nemusíme a môžeme DPPO podávať.
Na druhej strane tlačivo DPPO pre rok 2012 na stranke drsr.sk má iné číslo xxxxx/2012
tak som v pomykove.
eDane DPPO2011.jpg  
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
KEJKA Pozri príspevok
...skúsila som otvoriť DPPO 2010-2011 na eDane a vypísalo upozornenie - viď obrázok.
Chápem správne, že toto DPPO môžem použiť aj na podanie za rok 2012?...
... mám za to, že by sa nemalo použiť.
Jednak preto, že tlačivo na drsr má iné číslo, ale i preto, že podľa spôsobu označovania DP v e-Dane pre jednotlivé roky v prípade zhodného tlačiva malo byť uvedené v zátvorke za DP (2011, 2012) a je uvedené len (2011)...
Ten oznam (priložený obrázok) na mňa pôsobí zmätočne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
kedže nikto nereagoval na môj príspevok, doplním:
skúsila som otvoriť DPPO 2010-2011 na eDane a vypísalo upozornenie - viď obrázok.
Chápem správne, že toto DPPO môžem použiť aj na podanie za rok 2012?
Zaznamenala som zmenu tlačiva len pre FO, preto sa pre istotu pýtam a zároveň dávam na vedomie, že za sro čakať asi nemusíme a môžeme DPPO podávať.
Na druhej strane tlačivo DPPO pre rok 2012 na stranke drsr.sk má iné číslo xxxxx/2012
tak som v pomykove.
ja tomu rozumiem tak, že toto tlačivo sa mohlo použiť do 31.12.2012
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, aj na mňa to vo včerajších neskorých hodinách pôsobilo zmätočne. Viac hláv - viac rozumu. Mohli to napísať jednoduchšie.
Inšpiroval ma fakt, že som si natiahla aktuálne DPPO z xml, dovolilo mi to napísať rok 2012 aj dátum podania 2013, dokonca vyhodnotilo vyplnené údaje, že sú korektné - už len poslať. Kto však bude riskovať pokutu za podanie na nesprávnom tlačive? ja teda nie.

Teraz tomu rozumiem tiež tak, že je to tlačivo na podanie DPPO prípadne dodatočných DPPO za roky 2010 a 2011.
Takže nič, čakáme ďalej na aktualizáciu eDane.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
KEJKA Pozri príspevok
...Teraz tomu rozumiem tiež tak, že je to tlačivo na podanie DPPO prípadne dodatočných DPPO za roky 2010 a 2011...
... resp. za rok 2011, ktorí mali odklad
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Info z posledného školenia. Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb "B" za rok 2012 nemôže byť zatiaľ zverejnené na eDANE kvôli nejasnostiach pri vypĺňaní riadkov 09 a 10 na strane 12 na účely sociálneho a zdravotného poistenia.

Ak by sme chceli dodržať doslova to, čo je napísané vľavo, išla by tam suma zaplateného poistného iba za 11 mesiacov zdaňovacieho obdobia 2012. Tieto 2 riadky totiž vôbec nemusia byť totožné s riadkami na strane 3. MF SR resp. Finančná správa podala dotaz zdravotníkom a sociálom, čo tam vlastne chcú mať, takže sa čaká na ich vyjadrenie.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

AnnaK Pozri príspevok
Info z posledného školenia. Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb "B" za rok 2012 nemôže byť zatiaľ zverejnené na eDANE kvôli nejasnostiach pri vypĺňaní riadkov 09 a 10 na strane 12 na účely sociálneho a zdravotného poistenia.

Ak by sme chceli dodržať doslova to, čo je napísané vľavo, išla by tam suma zaplateného poistného iba za 11 mesiacov zdaňovacieho obdobia 2012. Tieto 2 riadky totiž vôbec nemusia byť totožné s riadkami na strane 3. MF SR resp. Finančná správa podala dotaz zdravotníkom a sociálom, čo tam vlastne chcú mať, takže sa čaká na ich vyjadrenie.
tak toto je iná sila..... A že sa tento rok ešte nesťažovali, že si klienti zase nechávajú daňové priznania na poslednú chvíľu...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

AnnaK Pozri príspevok
Info z posledného školenia. Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb "B" za rok 2012 nemôže byť zatiaľ zverejnené na eDANE kvôli nejasnostiach pri vypĺňaní riadkov 09 a 10 na strane 12 na účely sociálneho a zdravotného poistenia.

Ak by sme chceli dodržať doslova to, čo je napísané vľavo, išla by tam suma zaplateného poistného iba za 11 mesiacov zdaňovacieho obdobia 2012. Tieto 2 riadky totiž vôbec nemusia byť totožné s riadkami na strane 3. MF SR resp. Finančná správa podala dotaz zdravotníkom a sociálom, čo tam vlastne chcú mať, takže sa čaká na ich vyjadrenie.
nemusia byť totožné. ak szčo nemal príjmy aj zo závislej činnosti, tak tam bude nula

a čo poučenie k dpfob:

1.zaplatené poistné zo závislej činnosti
Na riadkoch 35a a 35b sa rozpíše úhrn povinného poistného z r. 35, na úhrn poistného na sociálne poistenie (zabezpečenie) a úhrn poistného na zdravotné poistenie

2. zaplatené preddavky szčo:
V riadku 09 týkajúcom sa preukázateľne zaplateného poistného na sociálne poistenie uvedie len sumu, ktorú preukázateľne zaplatil v zdaňovacom období, za ktoré sa podáva daňové priznanie, t.j. nebude v ňom zahrnutý prípadný nedoplatok z predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia.

V riadku 10 týkajúcom sa preukázateľne zaplateného preddavku na verejné zdravotné poistenie sa uvedie suma, ktorú preukázateľne zaplatil v zdaňovacom období, za ktoré sa podáva daňové priznanie, t.j. nebude v ňom zahrnutý prípadný nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za predchádzajúci rok resp. nedoplatky z predchádzajúcich rokov.
0 0
vnet vnet

vnet je offline (nepripojený) vnet

manželka,matka,podnikateľka
Ale chybu majú aj v DPFOA. Ja som ho robila kamarátke, ktorá celý rok 2012 pracovala len na dohodu. Vyplnila som v priznaní úhrn príjmov,úhrn príjmov na dohodu. Príjem z dohody mala menší ako 3644,74 € tak mám stále vysvietené políčko so zamestnaneckou prémiou,Keď dám kontrolovať správnosť vyplnenia, tak mi vypisuje chybu. Našťastie dá sa vytlačiť aj pri chybovom vyplnení, takže to ignorujem. Ale takýto super program, by mal vedieť, že zamestnanec na dohodu nemá nárok na ZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať