Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
švanda, ja som skončila presne to isté, ešte dodám riadiaca technika - biokybernetika
ja tiež RT
Z-transformácie FUJ, FUJ, FUJ
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
ja tiež RT
Z-transformácie FUJ, FUJ, FUJ
rok ukončenia ?

ja som si náhodou minule v EHK listovala, tuším v 2.-ke
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronikasad Pozri príspevok
ak vyplňaš B-čka - skús cez KROS
Veronika, priznaj sa koľko berieš od Krosu??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Melnick Pozri príspevok
Veronika, priznaj sa koľko berieš od Krosu??
dobrý pocit, že problémy s ktorými sa tu každý rok trápite na stránke DR SR - nepoznám ...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
veronikasad Pozri príspevok
dobrý pocit, že problémy s ktorými sa tu každý rok trápite na stránke DR SR - nepoznám ...
Veronika, ja som tiež vypĺňala daňové priznania v Krose, až dovtedy, pokým mi ho jedna tetuška na DU nechcela zobrať a klient tam musel prepisovať ručne. Neviem už, či to bolo minulý alebo predminulý rok.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Renata18 Pozri príspevok
ja som úplný amatér s prácou s počítačom a neviem si to stiahnuť do svojho počítača - skúšala som to, ale nedá sa mi to v mojom PC otvoriť. Takže teraz mi zostáva vyplňovať DP ručne a mám viac firiem, takže im ďakujem za experiment v marci. Ak mi vie niekto poradiť, bola by som vďačná. Ale jednoducho, ako malému decku. Ďakujem.
Nebudeš veriť Renata, ja tiež.
Keď minule v TV novinách kritizovali DRSR za tieto novinky zavádzajúce do praxe uprostred marca, spomenuli aj to, že aplikovať do svojho PC eDANE sa podarilo iba ľuďom mimoriadne zdatným v oblasti počitačovej techniky. Moja rodina sa odvtedy díva na mňa s akýmsi rešpektom
Ale priznám sa iba Vám tu na stránke, že som klikala o dušu spasenú na všetko čo sa mi na monitore ponúkalo a kde som videla "YES" Preto odo mňa pomoc nečakaj, naozaj neviem ako sa mi to podarilo, ale vypĺňam. Dokonca som si našla aj súbory čo som mala nachystané a povypisované. Ale na to ma navigovali srskove príspevky.

srska , ešte raz ďakujem.
Naposledy upravil Melnick : 13.03.11 at 14:32 Dôvod: kopec vynechaných písmeniek.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cloe Pozri príspevok
Veronika, ja som tiež vypĺňala daňové priznania v Krose, až dovtedy, pokým mi ho jedna tetuška na DU nechcela zobrať a klient tam musel prepisovať ručne. Neviem už, či to bolo minulý alebo predminulý rok.
V r.2009 (za rok 2008)mali DU nejaké špecifické podmienky, vlani a tento rok už žiadny problém s Krosom nie je ...
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Teda, inštalácia je asi jediné v čom viem pomôcť ja :-) zatiaľ to mám na 3 pc :-D bože, to možno ja vám spomaľujem :-( ale na viac pc to už nebudem dávať.

Len dnes sa mi stalo, že akonáhle som sa odpojila z netu, aplikácia mala problém pracovať. Je to také smieško :-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

srska Pozri príspevok
error FOB eDane v 1.1.0.2:
Máš to zaktualizované ? Práve som si kontrolovala, čo som včera vytlačila typ B a ja to tam mám OK....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Betina2 Pozri príspevok
Máš to zaktualizované ? Práve som si kontrolovala, čo som včera vytlačila typ B a ja to tam mám OK....
ešte poznámka:
vo vyplňaných formulároch eDane sú síce chyby ale ak vytlačíte napr. FOB - všetky texty sú ok
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
rok ukončenia ?

ja som si náhodou minule v EHK listovala, tuším v 2.-ke
1986 externe
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Nemáte niekto podobný problém? Pokúšam sa na eDane vyplniť tlačivo FO typ B a nefunguje mi poriadne riadok 92 daňový bonus, v IV. oddieli mám uvedené 2 deti a ak do r. 92 vypíšem nárok 480,24 a do r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vo výške 440,20 Eur tak mi svieti r. 92 a hlási ho ako chybný, pričom, keď naň odkliknem tak mi nárok na DB r. 92 automaticky opraví na sumu 440,20. Skúsila som r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vypísať na sumu 480,24 a vtedy mi aj nárok na DB opraví na správnu sumu. Ako mám tomu programu polopatisticky vysvetliť, že nárok mám 480,24 a zamestnávateľ vyplatil len 440,20?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a kde si vytlačím potvrdenie?
no už som našla je to v Práca s DP.
Naposledy upravil sybila3 : 14.03.11 at 08:38
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ja som s eDane maximálne spokojná, žiadny problém s inštaláciou,ani vyplňovaním ani zálohovaním, proste SUPER a KONEČNE niečo poriadné.
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Podľa mňa celá aplikácia je iba jeden súbor, ktorý zabezpečí pripojenie na drsr.sk bez toho aby si cez vyhliadávač otváral ich stránku.
Je to tak... je to len niečo ako odkaz na stránku, čo by sa dalo čakať s aplikáciou čo má na disku 4kB? :-)

Momentálne ma nenapadá prirovnanie.. hm, alebo vlastne hej. Je to ako keď máte nejaký download manažér - myslím, že rapid mal niekedy niečo pdoobné, len ťa to proste spojí s tou stránkou, nič viac.

Ale je somarina, že to zo stránky vymazali. Veď to že bol minulý rok výpadok by ich mal doviesť k tomu, že aj s tou aplikáciou si nemusí každý poradiť a nechať predsa len aj ten netový formulár na vyplnenie. Moj nazor..
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
akynka Pozri príspevok
Je to tak... je to len niečo ako odkaz na stránku, čo by sa dalo čakať s aplikáciou čo má na disku 4kB? :-)

Momentálne ma nenapadá prirovnanie.. hm, alebo vlastne hej. Je to ako keď máte nejaký download manažér - myslím, že rapid mal niekedy niečo pdoobné, len ťa to proste spojí s tou stránkou, nič viac....
... to odkiaľ máš tieto dezinformácie ?
S aplikáciou sa dá pracovať (teda vyplňať výkazy a ukladať ich ) aj vtedy, ak počítač vôbec nemá pripojenie na internet (samozrejme vtedy nefunguje aktualizácia tlačív a programu - ale vtedy to nefunguje ani u žiadneho iného programu). Okrem toho verzia 1.1.0.2 v mojom PC má súbory o veľkosti cca 10 MB....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hm, dnes hláška: common language runtime detected an invalid program - ale to je asi dačo u mňa
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
hm, dnes hláška: common language runtime detected an invalid program - ale to je asi dačo u mňa
pomohlo: restore the application to its previous state - v pridať/odobrať programy
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

[QUOTE=Melnick;1685947]Chyba je aj v tlačive TYP B - vyňaté príjmy.

nechápem:

v nedeľu som inštaloval na notebook verziu 1.1.0.2 a vyhotovil FOB kde sú vyňaté príjmy a podmienka: ak r.79>0 a súčasne r.82=0 potom r.87=Max(0,r.81) je v tej verzii OK ako aj na online formulári FOB cez eTax

dnes som inštaloval verziu 1.1.0.2 na pc - vyhotovil FOB kde sú vyňaté príjmy a podmienka je v tej istej verzii iná: ak r.79>0 a súčasne r.82=0 potom r.87=Max(0,r.79) čo je hovadina, lebo do r.87 "pýta" - úhrn vyňatých príjmov
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Kika69 Pozri príspevok
Nemáte niekto podobný problém? Pokúšam sa na eDane vyplniť tlačivo FO typ B a nefunguje mi poriadne riadok 92 daňový bonus, v IV. oddieli mám uvedené 2 deti a ak do r. 92 vypíšem nárok 480,24 a do r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vo výške 440,20 Eur tak mi svieti r. 92 a hlási ho ako chybný, pričom, keď naň odkliknem tak mi nárok na DB r. 92 automaticky opraví na sumu 440,20. Skúsila som r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vypísať na sumu 480,24 a vtedy mi aj nárok na DB opraví na správnu sumu. Ako mám tomu programu polopatisticky vysvetliť, že nárok mám 480,24 a zamestnávateľ vyplatil len 440,20?
Tak ja som sa tu niektorý deň sťažovala, že nefunguje korektne r. 92 daňový bonus a dnes som si otvorila aplikáciu, načítala daný XML súbor, podotýkam, že som v ňom nič neopravovala a dnes mi vyhodilo, že údaje sú vyplnené korektne, podľa tohto to už museli opraviť, takže už funguje aj r. 92 nezávisle od riadku 94. Teším sa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať