Zavrieť

Porady

Predavanie výrobkov v českej republike cez E SHOP

ahojte poradaci, mam na Slovensku zivnost, nie som platitel DPH a chcel by som sa informovat, ci na predavanie vyrobkov do Ciech pomocou Eshopu sa tam musim zaregistrovat a vytvorit novu zivnost? Berie sa to ako podnikanie v CR aj ked v podstate som tam ani fyzicky nebol? Chcel by som si zaregistrovat www domenu cz a ponukat tam vyrobky ktore vyrobim s tym, ze budem fakturovat v CZK a budem prijmat platby na Cesky ucet.
Mam z toho tak pomotanu hlavu. Viete niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fermt je offline (nepripojený) Fermt

    Fermt
    Na predaj výrobkov do Čiech sa nepotrebuješ nikde zaregistrovať. Kupuješ alebo vyrabaš tovar na Slovensku a predavaš ho v Čechách. Podnikateľský účet môžeš mať v ČR ale musíš ho nahlásiť na DÚ na Slovensku.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    akurát sa teba pozrieť do českého zákona o DPH. Keď prekročíš istú hranicu predajov do čiech, staneš sa platiteľom dph v čechách.

    keby to bolo napríklad naopak a ty si z čiech dodával na slovensko, tak po prekročení 35000€ by si sa stal platitelom dph na slovensku

    § 6
    (1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava I, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 35 000 eur.

    mizu999 je offline (nepripojený) mizu999

    mizu999
    ja som sa skor popalil minuly rok na inej veci.. tak strasne som nechcel byt platca DPH, az nakoniec som presvihol novy zakon a stal som sa platca DPH na nadobudnutie tovaru, na to pozor, neprekrocit tu hranicu. neni su s tym problemy, len budete musiet kazdy mesiac podavat danove priznanie ako blby k nadobudnutiu tovaru

    Aquila je offline (nepripojený) Aquila

    Aquila
    Ahojte! Riešime podobnú vec, otvárame e-shop (aj) pre ČR.
    Rozdiel je akurát, že sme platcami DPH.
    Ako je to v tomto prípade s DPH?
    Podľa mojej logiky budeme fakturovať cenu s DPH takisto, ako na SK, len v českých korunách.
    Je to tak?

    Predavanie výrobkov v českej republike cez E SHOP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.