Zavrieť

Porady

odhlasenie motoroveho vozidla, POMOC

prosim niekoho kto pozna odpoved na nasledovnu aituaciu nech sa vyjadri.

Som vlastnikom motoroveho vozidla kt. som predala, vozidlo bolo vedene na ZV znackach. sucastne v ten isty den som si zmenila aj tvrvaly pobyt do ineho okresu. Chcela som ist auto prehlasit na noveho majitela do zvolena ale tam mi povedali ze najprv si musim vybavit novy OBCIANSKY PREUKAZ a potom zajst na evidenciu vozidiel uz v tom okrese kde mam trvaly pobyt ( preco ked je ale auto na ZV znackach to nechapem) no a dalej viete aky bude postup?????

Bolo mi naznacene ze najprv budem musiet vykonat zmenu v technickom preukaze zmena bydlisko ( nakolko je to zmena aj okresu ako mi vymenia znacky ked uz auto nemam?????????!) alebo ho tu iba prehlasia a on nech si uz vybavi znacky vo svojom ( uz tretiom okrese)

PROSIM az sa niekto stretol s touto situaciou... POMOZTE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    IMIP Pozri príspevok
    prosim niekoho kto pozna odpoved na nasledovnu aituaciu nech sa vyjadri.

    Som vlastnikom motoroveho vozidla kt. som predala, vozidlo bolo vedene na ZV znackach. sucastne v ten isty den som si zmenila aj tvrvaly pobyt do ineho okresu. Chcela som ist auto prehlasit na noveho majitela do zvolena ale tam mi povedali ze najprv si musim vybavit novy OBCIANSKY PREUKAZ a potom zajst na evidenciu vozidiel uz v tom okrese kde mam trvaly pobyt ( preco ked je ale auto na ZV znackach to nechapem) no a dalej viete aky bude postup?????

    Bolo mi naznacene ze najprv budem musiet vykonat zmenu v technickom preukaze zmena bydlisko ( nakolko je to zmena aj okresu ako mi vymenia znacky ked uz auto nemam?????????!) alebo ho tu iba prehlasia a on nech si uz vybavi znacky vo svojom ( uz tretiom okrese)

    PROSIM az sa niekto stretol s touto situaciou... POMOZTE.
    Ak máš ešte pôvodný OP a nepožiadal si o nový (na základe nového trvalého bydliska), tak zájdi do Zvolena a urob klasické odhlásenie- prevod, ako keby si nemenil trvalé bydlisko. Nakoniec rozhodujúce je, že v čase predaja si mal trvalý pobyt vo Zvolene.
    To je najjednoduchšie a najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie.

    PS: Informáciu o zmene trvalého pobytu by som nespomínal pri prepise, ak samozrejme nie je už uvedená na kúpnopredajnej zmluve.
    Naposledy upravil doktor01 : 10.03.11 at 18:13

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    doktor01 Pozri príspevok
    Ak máš ešte pôvodný OP a nepožiadal si o nový (na základe nového trvalého bydliska), tak zájdi do Zvolena a urob klasické odhlásenie- prevod, ako keby si nemenil trvalé bydlisko. Nakoniec rozhodujúce je, že v čase predaja si mal trvalý pobyt vo Zvolene.
    To je najjednoduchšie a najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie.

    PS: Informáciu o zmene trvalého pobytu by som nespomínal pri prepise, ak samozrejme nie je už uvedená na kúpnopredajnej zmluve.
    Nesúhlasím .....


    Klasickým a najčastejším prípadom zmeny vlastníctva vozidla je ukončenie dlhodobého prenájmu vozidlu (leasing), kedy nedochádza k zmene držiteľa vozidla. Ak sa so zmenou vlastníctva mení zároveň aj držiteľ vozidla, na tento evidenčný úkon sa vzťahujú rovnaké podmienky ako pri zmene držiteľa.

    Pri zmene vlastníctva je potrebné predložiť:
    - držiteľ, ktorý má byť novým vlastníkom - žiadosť o vykonanie zmeny,
    - osobná prítomnosť pôvodného vlastníka alebo jeho úradne osvedčený písomný súhlas s vykonaním zmeny,
    - splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    - osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
    - čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
    - doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

    Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.

    Správne poplatky
    V tomto prípade sa vydávajú obidva nové doklady – papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I. Vydanie každého dokladu je spoplatnené sumou 6 €, t. j. celkovo zmena vlastníctva vozidla 12 €.
    Tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 24 €.



    Jedno splnomocnenie všetko vyrieši ....kupujúci si už vybaví zvyšok ...

    IMIP je offline (nepripojený) IMIP

    IMIP
    no a len pre zaujimavost nieje ani jedna odpoved spravna... musim postupovat tak ze najprv poziadat novy OP, potom zo ZV znaciek si zmenit nove ja tu v novom okrese. a az potom prehlasit na noveho majitela. on na tych novych znackach pojde do martina kde si prehlasi zase dalsie. Inak to nejde. aj napriek tomu ze auto je na ZV znackach a ja OP este nemam vobec zmeneny.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    buchač Pozri príspevok
    Nesúhlasím .....


    Klasickým a najčastejším prípadom zmeny vlastníctva vozidla je ukončenie dlhodobého prenájmu vozidlu (leasing), kedy nedochádza k zmene držiteľa vozidla. Ak sa so zmenou vlastníctva mení zároveň aj držiteľ vozidla, na tento evidenčný úkon sa vzťahujú rovnaké podmienky ako pri zmene držiteľa.

    Pri zmene vlastníctva je potrebné predložiť:
    - držiteľ, ktorý má byť novým vlastníkom - žiadosť o vykonanie zmeny,
    - osobná prítomnosť pôvodného vlastníka alebo jeho úradne osvedčený písomný súhlas s vykonaním zmeny,
    - splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    - osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
    - čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
    - doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

    Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.

    Správne poplatky
    V tomto prípade sa vydávajú obidva nové doklady – papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I. Vydanie každého dokladu je spoplatnené sumou 6 €, t. j. celkovo zmena vlastníctva vozidla 12 €.
    Tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 24 €.



    Jedno splnomocnenie všetko vyrieši ....kupujúci si už vybaví zvyšok ...
    A s čim konkrétne nesúhlasíš?

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    IMIP Pozri príspevok
    no a len pre zaujimavost nieje ani jedna odpoved spravna... musim postupovat tak ze najprv poziadat novy OP, potom zo ZV znaciek si zmenit nove ja tu v novom okrese. a az potom prehlasit na noveho majitela. on na tych novych znackach pojde do martina kde si prehlasi zase dalsie. Inak to nejde. aj napriek tomu ze auto je na ZV znackach a ja OP este nemam vobec zmeneny.
    Je pravda, že môžeš to urobiť aj spôsobom ako uvádzaš, ale je to zdĺhavé.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    doktor01 Pozri príspevok
    Ak máš ešte pôvodný OP a nepožiadal si o nový (na základe nového trvalého bydliska), tak zájdi do Zvolena a urob klasické odhlásenie- prevod, ako keby si nemenil trvalé bydlisko. Nakoniec rozhodujúce je, že v čase predaja si mal trvalý pobyt vo Zvolene.
    To je najjednoduchšie a najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie.

    PS: Informáciu o zmene trvalého pobytu by som nespomínal pri prepise, ak samozrejme nie je už uvedená na kúpnopredajnej zmluve.
    doktor01 Pozri príspevok
    A s čim konkrétne nesúhlasíš?
    ...s tým najjednoduchším a aj najlacnejším ...
    Ja len tak , z vlastnej skúsenosti vravím ...nič iné ...

    Takto som predal dve autá...dohodli cenu , podpísali zmluvu , zinkasoval som peniaze , odovzdal kľúče a doklady , podpísal splnomocnenie na prepis ...nič iné ...
    Zvyšok bol na kupujúcom ...bol z iného okresu , nech sa stará ...a aj sa snažil - vybavil k spokojnosti svojej ...
    Mne bolo jedno , love som mal ...

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    buchač Pozri príspevok
    ...s tým najjednoduchším a aj najlacnejším ...
    Ja len tak , z vlastnej skúsenosti vravím ...nič iné ...

    Takto som predal dve autá...dohodli cenu , podpísali zmluvu , zinkasoval som peniaze , odovzdal kľúče a doklady , podpísal splnomocnenie na prepis ...nič iné ...
    Zvyšok bol na kupujúcom ...bol z iného okresu , nech sa stará ...a aj sa snažil - vybavil k spokojnosti svojej ...
    Mne bolo jedno , love som mal ...
    Kompletné informácie nájdeš na: http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla ,
    http://informacie.autovia.sk/prevod-...e-paprieorv-87

    Je tam uvedené aj „Praktická rada: Je nutné si uvedomiť, že pri zmene držiteľa vozidla je nutné uskutočniť tak úkon odhlásenia (pôvodný majiteľ), ako i prihlásenia. V prípade zmeny bydliska držiteľa vozidla do iného okresu nie je potrebné vykonať odhlásenie vozidla do iného okresu, ale len prihlásenie, resp. zmenu trvalého pobytu v novom okrese. „.
    Ja som predával v roku 2009 do iného okresu a musel som isť najprv odhlásiť.
    Za najjednoduchšie a najlacnejšie to považujem preto, lebo zadávateľ chcel pred prepisom vykonávať ešte zmenu svojho trvalého bydliska vo všetkých dokladoch. A až následne prepis.

    stef4 je offline (nepripojený) stef4

    stef4
    tak to nie je pravda, ty si mal v den predaja trvaly pobyt este v ZV(ak som dobre rozumel) teda odhlasit ti ho musia v ZV. Ziadne prehlasovanie sa ta uz tykat nemusi, oni ta odhlasia spatne, aj ked uz mas ine trvale bydlisko. Ak to urobit nechcu, je to len byrokracia a vytahovanie penazi za poplatky.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchač Pozri príspevok
    ...s tým najjednoduchším a aj najlacnejším ...
    Ja len tak , z vlastnej skúsenosti vravím ...nič iné ...

    Takto som predal dve autá...dohodli cenu , podpísali zmluvu , zinkasoval som peniaze , odovzdal kľúče a doklady , podpísal splnomocnenie na prepis ...nič iné ...
    Zvyšok bol na kupujúcom ...bol z iného okresu , nech sa stará ...a aj sa snažil - vybavil k spokojnosti svojej ...
    Mne bolo jedno , love som mal ...
    velmi riskantny sposob, mohol si na to veeelmi skaredo doplatit ... rozhodne tento sposob nedoporucujem

    petraper je offline (nepripojený) petraper

    petraper
    zdravim , mam splnomocnenie na predaj a odhlasenie motoroveho vozidla, teoreticky viem vsetko co potrebujem ale chcem sa opytat ak budem vyplnovat papier na odhlasenie motoroveho vozidla tak tam pisem ze SPZ, druh vozidla farba vozidla, tov znacky, c podvozku no a potom tam je ze POdpisany seria cislo OP , trrvaly pobyt rodne cislo, to pisem vsetky svoje udaje alebo priatelove on ma splnomocnil....aj jeho ci svoj podpis??ze ziadam o vykonanie zmeny teda tam uz vypisujem udaje noveho majitela ale kedze ja mam splnomocnenie notarsky overene tak neviem co mam vypisat svoje udaje ci vlastnika auta ??? dakujem peknee za rady

    stef4 je offline (nepripojený) stef4

    stef4
    Ty si splnomocneny k prepisu, a nie majitel. takze majitelom je majitel, tz. jeho udaje, az na podpis, tam sa podpises ty, a preukazes sa splnomocnenim, ktore oni prilozia k ziadosti o prepis a archivuju. Takze ty figurujes jedine pri podpisoch, vsetky ostatne udaje su o majitelovi. a pri podpise by malo spravne byt uvedene: za.... a tvoj podpis. alebo ..so splnomocnenim... a tvoj podpis.

    eviva24 je offline (nepripojený) eviva24

    manažérka eviva24
    súhlásim takto je to riziko.Otázka?
    čo v prípade keď kupujúci žiada pri kúpe prepísať predané mot.vozidla na inú osobu ako je uvedená v KP zmluve? Podľa mňa nesúhlasiť.ani si neviem predstaviť do akého rizika by to mohlo dôjsť.Prosím potvrdiť,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.