Zavrieť

Porady

Bankové výpisy

Mám zakúpené skoro všetky moduly Datalock W okrem Banky... neviem ako mám v takomto prípade v module podvojné účtovníctvo zaúčtovať výpisy z banky. Momentálne účtujem cez účtovanie - doklady - TABA (výpis z tatrabanky)... zistila som, že musím zaúčtovať napríklad úhradu z bankového účtu dvomi zápismi a to raz na MD a raz na D, lebo inak mi výpíše chybový oznam, že sumy MD a D nie sú zhodné... (myslela som, že si účet 221 Bankové účty program dosadí na opačnú stranu sám, ale on nie a nie )

No a môj problém je v tom, že ak to robím spomínaným spôsobom zápismi aj na stranu MD aj na D, tak sa mi v Súvahe premietajú iba úbytky z účtu a prírastky na účet nie (ide o prevod hotovosti z pokladne do banky). Teraz mi na súvahe svieti, že účet je v mínuse, ale on v mínuse nie je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ahoj ja mám zakúpenú aj banku. niekedy účtujem cez účtovné doklady. no v datalocku to inak nejde len účtovať aj na MD a D. no a prevod z pokladne do banky tak to sa účtuje 221MD 261 D. mne sa do súvahy dostanú aj prírastky aj úbytky účtu 221.

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Ja som nad tým strávila kopu času, ale opäť som si poradila sama... neviem z akého dôvodu, ale na tretí pokus, keď som všetko stornovala a nahrala opäť mi to už šlo... :p

    stefanp1 je offline (nepripojený) stefanp1

    stefanp1
    Dobry den, poprosim Vas o radu... Prisiel mi BV a mam tam strhnutie DPH za balik sluzieb... zauctovala som dph do banky a potom mam vytvorit aj nejaky interny dokladv v uctovnictve?? a je mozne toto dph dat do dan priznania z DPH?? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.