Zavrieť

Porady

Problem s wifi bridge-om

Zdravim ... Chcem Vas poprosit o radu .. Ide o to, ze medzi dvoma domami (su vzdialene od seba cca 80 m) mame urobeny wifi bridge s 2 antenami na zdielanie siete. V dome kde je pripojenie od providera ide net bez problemov, normalne sa s notebookom pripojim na wifi a vsetko slape. V druhom dome, ktory prijima zdielanu siet pomocou anteny net nejde, aj ked na router sa pripojit viem bez problemov, signal mam plny. Neviete prosim poradit, kde by mohol byt problem ? Sem tam sa stavalo, ze vypadol net, vtedy stacilo restartovat router a vsetko dalej fungovalo. Skusal som restart obidvoch routerov a nic nepomohlo ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Treba detailny popis zapojenie + typy zariadeni. Islo to niekedy? Alebo je to len zamer? V pruhom dome sa ale pripojis na wifi router ktory v v dome 2, avsak ty sa potrebujes pripojit na ten v dome 1. Zalezi ci to mas routovane, alebo fakt len bridge (dom 2). Opingas z domu2 router v dome1? Ako mas nataveny siet? Co ti prideluje IP? DHCP router v dome 1 alebo v dome 2?

    EricDaze je offline (nepripojený) EricDaze

    EricDaze
    Dakujem za snahu, uz je to vyriesene. Hladal som, kde by mohla byt chyba a skusil som odpojit napajanie anteny, ktora je na streche a znova ho zapnut + mal som dojem ze lan kabel bol mierne povytiahnuty. Jedno alebo druhe sposobilo ten vypadok, uz je to ok. Takze taka banalita, ale ako laik, som nevedel, ze okrem routru na stole je tam este jedna mala krabicka pre zapojenie routru a neviem coho este s napajanim.

    Problem s wifi bridge-om

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.