Zavrieť

Porady

Prijaté zálohy na sprostredkovanie predaja bytu a DPH

V roku 2010 spoločnosť prijala zálohy za predaj troch rozostavaných mezonetových bytov od developera cash, bez dokladu, konateľ si nepamätá presné dátumy prijatia.

Konateľ sa ma spýtal, čo s tým ohľadom DPH a dane z príjmu?

Odpovedala som mu, že prijaté zálohy na sprostredkovanie predaja bytu nie sú predmetom ani dane z príjmu ani dane z pridanej hodnoty.

Bola odpoveď správna?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
No, ak tá spoločnosť je platiteľom dph, mala povinnosť odvodu dph z týchto prijatých záloh, hoci aj nie sú predmetom dane z príjmov.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
calawen Pozri príspevok
V roku 2010 spoločnosť prijala zálohy za predaj troch rozostavaných mezonetových bytov od developera cash, bez dokladu, konateľ si nepamätá presné dátumy prijatia.

Konateľ sa ma spýtal, čo s tým ohľadom DPH a dane z príjmu?

Odpovedala som mu, že prijaté zálohy na sprostredkovanie predaja bytu nie sú predmetom ani dane z príjmu ani dane z pridanej hodnoty.

Bola odpoveď správna?
To je čo za konateľa, ak za spoločnosť prijal zálohy na mezonetové byty a nedala doklad? Medzi slušnými podnikateľmi sa môže také niečo vôbec stať?

calawen je offline (nepripojený) calawen

calawen
tak toto neriešim... podstatné je, že tieto zálohy sa chystá priznať (len neviem prečo mi o tom povedal až teraz )

calawen je offline (nepripojený) calawen

calawen
Ďakujem za odpoveď - toto som potrebovala vedieť. Spoločnosť prijala tieto zálohy v období 1-4/2010, od 1.7. zrušila registráciu na DPH...

Prijaté zálohy na sprostredkovanie predaja bytu a DPH

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.