Zavrieť

Porady

Splnomocnienie pre vykonneho riaditela

Ahojte priatelia poradaci,
potrebujem pomoc s nasledovnym problemom. V spolocnosti chceme zamestnat vykonneho riaditela, lebo spolocnik (konatel) uz nema cas sa venovat vedeniu spolocnosti. Vykonny riaditel bude zamestnancom spolocnosti ale potrebujeme aby mohol vystupuvat aj v mene spolocnosti navonok. Pre to bude asi zrejme potrebovat splnomocnenie na zastupovanie konatela. Mate niekto predstavu ako by malo byt taketo splnomocnenie spisane, pripadne nejaky vzor?
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    acho
    Ahojte priatelia poradaci,
    potrebujem pomoc s nasledovnym problemom. V spolocnosti chceme zamestnat vykonneho riaditela, lebo spolocnik (konatel) uz nema cas sa venovat vedeniu spolocnosti. Vykonny riaditel bude zamestnancom spolocnosti ale potrebujeme aby mohol vystupuvat aj v mene spolocnosti navonok. Pre to bude asi zrejme potrebovat splnomocnenie na zastupovanie konatela. Mate niekto predstavu ako by malo byt taketo splnomocnenie spisane, pripadne nejaky vzor?
    Dakujem!
    Je potrebné napísať kto splnomocňuje, koho splnomocňuje, na aké právne úkony (ak sa tam neuvedú konkrétne právne úkony, potom sa môže použiť formulácia "na všetky právne úkony súvisiace s konaním za spoločnosť XY,s.r.o."), časový rozsah splnomocnenia, dátum a podpis konateľa (môže byť notársky overený).
    Splnomocnenie je možné nahradiť interným organizačným a podpisovým poriadkom, kde sú uvedené konkrétne oprávnenia výkonného riaditeľa, čo môže podpisovať a v akom rozsahu, a tento dokument by malo schváliť valné zhromaždenie s.r.o., alebo konateľ (podľa ustanovení spoločenskej zmluvy).

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Splnomocnenie musí byť notársky overené, lebo inak ho nebudú inštitúcie akceptovať. Mám to overené, u jedného môjho klienta sme to tiež museli urobiť, lebo konateľ je v Čechách, tak sme zamestnali obchodného riaditeľa. Tento mal splnomocnenie overené notárom v Čechách. Skoro boli aj s tým problémy, lebo sídlo firmy je v Nitre, že prečo to nie je overené tu.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Splnomocnenie musí byť notársky overené, lebo inak ho nebudú inštitúcie akceptovať. Mám to overené, u jedného môjho klienta sme to tiež museli urobiť, lebo konateľ je v Čechách, tak sme zamestnali obchodného riaditeľa. Tento mal splnomocnenie overené notárom v Čechách. Skoro boli aj s tým problémy, lebo sídlo firmy je v Nitre, že prečo to nie je overené tu.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    S výkonným riaditeľom by som uzatvoril dve dohody o plnej moci:
    a) dohodu o plnej moci pre zastupovanie v daňovom konaní (doručiť ju na DU v overenej kópii alebo rovnopise)

    b) dohodu o plnej moci pre ostatné úkony na ktoré bude výkonný riaditeľ splnomocnený. Tieto by som v okruhoch vymenoval v tejto dohode (príklad:všetky úkony spojené s pracovno-právnymi vzťahmi so zamestnancami vrátane uzatvorenia zmluvy a jej ukončenia). Mám totiž skúsenosť s plnými mocami asi takú, že niektoré inštitúcie sa "radi vidia" na predloženej plnej moci.

    Overenie podpisov u a) je nevyhnutné u b) žiadúce. U zastupovania v daňovom konaní by som pre istotu pozrel na §10 zákona o správe d. a p. (vylúčenie zo zastupovania)
    Naposledy upravil STRELEC : 23.12.05 at 06:13

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Rád by som uviedol, že vyžadovanie splnomocnenia je od rôznych orgánov a organizácií výmysel, ako legitimovať na právne úkony zástupcu firmy a ešte ho aj naťahovať, aby to preukázal. Skúste vyžadovať napr. od prezidenta Slovak Telecomu, ktorý zároveň nie je členom predstavenstva(do nedávna to tak bolo), aby sa kdesi na daňovom úrade preukazoval, že je oprávený konať za firmu.
    Ale keď si malá firma, zodrú z teba kožu, ak nedáš také či onaké potvrdenie o svojej legitimite. Pritom platí Obchodný zákonník, Občiansky zákonník i Zákonník práce, ktoré takéto notársky overené dokumenty vôbec nevyžadujú ako kogentné.
    Naposledy upravil ajobs : 24.12.05 at 09:46

    Splnomocnienie pre vykonneho riaditela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.