Zavrieť

Porady

10 mesacne dieta odmieta jest

Dobry den,
mam znamu, ktorej 10 mesacny chlapcek odmieta jest. Zacalo to cca v troch mesiacoch, kedy odmietal pit mlieko, skoncili v nemocnici, kde mu zaviedli sondu a krmili ho sondou. V siestom mesiaci mu k mlieku zacali pridavat prikrmy, tie zo zaciatku papal normalne (mlieko stale sondou), ale po mesiaci znova odmietal jest, takze aj prikrm davali sondou. Momentalne je v nemocnici, kde sa ho snazia donutit papat, sondu mu vytiahli, prve styri dni zjedol tak 2-3 lyzicky denne. Po styroch dnoch mu nasadili infuzku a davaju mu aspon nejake tekutiny. Su tam uz 10 dni a maly stale odmieta jest, max tie 2-3 lyzicky bananu. Je podrazdeny, nervozny, uz bol aj apaticky, dokonca tam prekonal rotavirovu infekciu. Jedine vysetrenie, co mu robili bolo v auguste sono, ci nema reflux. Boli uz aj u psychologa a nic, ziadna zmena. Matka nechce dovolit, aby ho krmili nasilu (to sa stalo pri prvom pobyte v nemocnici, kedy mu dali tu sondu.. Narvali mu flasu s mliekom do pusy a aj ked to vypluval, tak so cpali, az sa zacal dusit), tak jej vravia, ze nespolupracuje.
Prosim o akukolvek radu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    konzultácie s iným zariadením- lekármi .... robiť niečo nasilu v tomto veku vyvolá len odpor k niečomu čo sa musí .... je fakt, že niečo prijímať musí.
    Mňa by zaujímalo- to akože to dieťa prestane úplne jesť a nie je vôbec hladné? Práve o deťoch v tomto veku sa hovorí ako tých , ktoré vedia koľko potrebujú a neprejedajú sa!
    Niekde mohli aj rodičia urobiť chybu , čím dieťa odmietlo jesť.... ?
    Moja dcérka , keď mala 10m. mala začať s príkrmami- nepochodila som a kojená - plne bola až do 1roku a 4 mesiacov- bola úplne zdravá aj napriek tomu, že už dávno mala jesť aj niečo iné- ale nechcela a prospievala a to bolo dôležité....
    No hladny asi bude, ked je nepokojny.. Jeho mama si vyziadala konzultaciu v Prahe, zatial sa neozvali. Doviezt ho sem nemoze, nie je vyriesene opatrovnictvo medzi nou a otcom dietata a ten s nijakym navrhom nesuhlasi, zastava nazor, ze lekari vsetko vedia najlepsie. Z nemocnice ich odmietaju pustit, sondu uz mu lekari zaviest nechcu (co je pochopitelne). On nechce ani mlieko, ani nic ine..

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Matka mi pracuje v detskom rehabilit. centre v Kováčovej. Pár rokov dozadu mali na liečení dieťa, ktoré malo (okrem iného) nejaký hltací problém. Jednoducho nevedelo prehĺtať. Nemôže byť toto problém aj u vás? Myslím, že pokiaľ je tak malé dieťa hladné a má možnosť dostať sa k fľaši, tak sa automaticky prisaje a ťahá.. Myslím, že problém treba hľadať niekde v puse, hltaní, evidentne sa mu niečo prieči, bolí alebo netuším čo, keď nepapá.. :-(
    vilob Pozri príspevok
    Matka mi pracuje v detskom rehabilit. centre v Kováčovej. Pár rokov dozadu mali na liečení dieťa, ktoré malo (okrem iného) nejaký hltací problém. Jednoducho nevedelo prehĺtať. Nemôže byť toto problém aj u vás? Myslím, že pokiaľ je tak malé dieťa hladné a má možnosť dostať sa k fľaši, tak sa automaticky prisaje a ťahá.. Myslím, že problém treba hľadať niekde v puse, hltaní, evidentne sa mu niečo prieči, bolí alebo netuším čo, keď nepapá.. :-(
    Ja si tiez myslim, ze by mali predovsetkym spravit vysetrenie, pri ktorom by presli kamerou cely traviaci trakt.. A az potom tvrdit, ze je to psychicky blok.. Akurat, ze cokolvek jeho mamina navrhne, tak to beru tak, ze je hysterka (co jej uz aj povedali). A ako presvedcit lekara, aby to spravil?
    toto dieťa bolo tuším staršie, keď sa rozhodlo, že nepotrebuje jesť. Jedná sa o autistické dieťa


    uff, tak to je sila..
    Maly podstupil vysetrenie u psychologa, k nicomu to neviedlo.. Ale neviem, ci sa da u takeho maleho dietata na 100% povedat, ze nie je autista.. Ale pevne verim, ze to nebude tento pripad.

    10 mesacne dieta odmieta jest

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.