Zavrieť

Porady

Stekanie psa

Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?
Usporiadat
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

máš právo na kludny prechod po chodníku, tiež máš právo a možnosť prejsť na druhú stranu ale aj pes má právo štekať na dvore :-))))
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
karinke karinke

karinke je offline (nepripojený) karinke

Na jednej strane ťa chápem, na strane druhej aj môj pes šteká ak ide niekto po ulici. Ja ho za to pochválim, lebo ma upozorní, že sa na ulici niečo deje. A to niečo môže byť aj to, že mi niekto chce vojsť do dvora. Ak by neštekal a len "hlúpo" pokyvoval okoloidúcim na pozdrav asi by mi bol nanič. Keď toho dotyčného psíka poznáš, prejdi radšej na druhú stranu cesty. Toho psíka mohli aj deti rozdráždiť lebo naňho niečo hádzali a psík je potom agresívnejší keď ide niekto okolo. Obávam sa, že ani majiteľ s tým nič neurobí. Nemôže predsa vybehnúť z domu a hladkať ho stále keď ideš okolo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pes si bráni svoje "teritórium" - a štekotom upozorňuje "votrelca", že prekročil určitú hranicu. Pre psa je jeho priestorom dvor a priestor za plotom je už tou pomyselnou hranicou. S tým nič nenarobíš (hádam tak trochu kuracej šunky, aby si ťa zapamätal ako priateľa a prestane na teba štekať).
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Keby mal majitel v plote dieru a pes ta obtazoval na ulici, to by si sa mohol branit. Ale ak pes steka vo svojom dvore,nenarobis s tym nic, jedine prejst na druhu stranu a psa si nevsimat .-)
Vsetci psy to maju proste v genoch, ze si brania svoje uzemie...
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Keby bol za plotom slavik, ten by spieval. Kedze je to pes, tak steka.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
francekl Pozri príspevok
Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?
durisovad Pozri príspevok
Keby bol za plotom slavik, ten by spieval. Kedze je to pes, tak steka.
...vraj
mimotémy (1)
Ja sa pýtam , či si vôbec normálny ...kebyže si mňa vyzval k niečomu takému , asi by si iné stresy zažil ......ani požadovaná ochrana by nepomohla ...

Riešenia sú viď vyššie uvedené príspevky...

Ak nebývaš na tej ulici , choď inou ...
Ak bývaš na tej ulici , choď z druhej strany ...ale aj tam môže byť nejaký havkáč ...

Ma pobavila ta zmienka o práve psa na štekot ...pýtam sa :

TY máš PRÁVO ROZPRÁVAŤ ???
Človek rozpráva ...
Pes šteká , zavýja , skučí , kňučí ...
6 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Môj sused mi povedal na môjho štekajúce psa: Keby vedel hrať na husle, zahral by na husle :-)
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Nestačím sa čudovať, čo sa tu všetko človek dozvie.
Hovorí sa, že aký pán, taký pes. (aj aký pán, taký krám, viem) Vychovaný pes nešteká bezdôvodne a už vôbec na okoloidúceho. A dobrý pes je taký, čo sa neprezradí a votrelca rovno do ri*i pokúše.
Čo ak tam nie je druhý chodník? My máme susedov v záhrade s takým inak milým vlčiakom, ale ako oplotili doskovým plotom záhradu, chudák pes sa ide zblázniť keď ide niekto okolo,mne to problém nerobí, nebojím sa, cvičil som vlčiakov, ale sú ľudia čo majú z takých psov panický strach. Takže mohla byť aj ohľaduplnosť na mieste a nerobiť si posmech či "srandu" z niekoho čo má takýto syndróm, si myslím. Okrem toho dostať kúpiť na odúčanie brechania pomôcky v psích potrebách.
0 1
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

v našej ulici je veľa psov, idem okolo štekajú ako besní, a ja im dobre nakričím...prestaneš!!!!, ak idem okolo viackrát pes si ma ani nevšimne, zvykol si že chodím okolo, a určite by som sa nad tým nezamýšľala či na mňa vôbec môže zaštekať, a čo už iného by mohol urobiť, keď rozprávať nevie...môj malý pes vždy šteká keď je za bránou a niekto prechádza okolo, ak hádžu letáky do schránky tak vtedy najviac, a zaujímavé na vychádzke nikdy nešteká na nikoho, len jeden pes mu vadí a to vodiaci, ale to si teda nedá ujsť a šteká a šteká a skáče, ostatných ako keby sa bála...
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

a čo majiteľ psa bude čakať keď pôjdeš okolo a dá psovi povel aby bol ticho
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

inak milým vlčiakom, ale ako oplotili doskovým plotom záhradu, chudák pes sa ide zblázniť keď ide niekto okolo
Tu je dôvodom len to, že ten milý vlčiak už nevidí za "hranicu" teritória (pokiaľ videl a niekto sa priblížil- tak to nevyhodnotil ako priamu hrozbu, lebo stačila jeho prítomnosť) a preto tak dáva najavo svoju prítomnosť.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja by som sa spýtala, čo si tomu havkáčovi urobil?..lebo oni síce havovia štekajú, ale nie vždy celkom bez príčiny...možno si sa niekedy na neho zahnal,hodil do neho niečo- hafo si pamatáá...a možno keby si sa pri ňom zastavil, hodil mu piškotu a pokecal s ním, len tak,vzťahy by sa vylepšili..
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Dobre viete, že stačí ak sa niekto bojí, pes to cíti a má navrch. Netreba mu ani nič urobiť a najhorší sú tí najmenší, to sú zákeráci, počkajú, až je človek chrbátom a potom sa vrhnú na nohavice v lepšom prípade, švagriná mala takého. Ďalší neznášajú ak má človek v ruke palicu, asi s takou dostával a tak ho to irituje, je to rôzne. Ale vážne, človek ktorý ma panický strach, nikdy psovi nedá ani keksík, jednoducho nemôže. Manželkina spolupracovníčka prichádzala neskoro do práce, kvôli vlčiakovi čo sa ráno venčil pri dome, kým neodišiel, ona nevyšla z brány. Treba mať pochopenie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to francekl: Ak máš dosť €uráčov, prípadne £ibier, tu máš riešenie: http://positively.com/
Victoria to vždy zvládla - aspoň zatiaľ.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Mne tá otázka pripadá, že je z dielne Kutňasa...
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Psa si nevšímaj, je predsa za plotom. Majiteľ psa rozhodne nenaučí mňavkať.
Nikto ti predsa nebráni v kľude prejsť po chodníku. Pes ťa neohrozuje. To len ty máš len strach. Je to v tebe, skús s tým niečo robiť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Erzebeth Pozri príspevok
Psa si nevšímaj, je predsa za plotom. Majiteľ psa rozhodne nenaučí mňavkať.
Nikto ti predsa nebráni v kľude prejsť po chodníku. Pes ťa neohrozuje. To len ty máš len strach. Je to v tebe, skús s tým niečo robiť.
Včera som si jedného nevšímala. Teda až do doby, než sa prirútil z tmy a začal štekať tým svojím basom. Vedomie, že je za plotom (v záhrade), ma moc neupokojovalo, keďže plot je od psa nižší o jeho uši. Je to vlčiak (alebo veľký kríženec vlčiaka, čo vyzerá ako vlčiak ). Chodník žiadny, tak som si ďalej išla stredom cesty a on furt aj stále na mňa štekal, pritom so ho viditeľne ignorovala (teda až na jeho prvé nečakané zaštekanie, pri ktorom som skoro zinfarktovala). Pes tam žije už roky a šteká skoro vždy, keď idem okolo. Aj tak som sa včera riadne zľakla, keď spustil, pretože som to nečakala a nevidela som ho, že už je pri plote. A to som mu nikdy nič neurobila. Ale ak čaká, že mu donesiem nejakú šunku, piškótu alebo keksík - nedočká sa. Jednak to nie je vhodná potrava pre psov, jednak je blbosť kŕmiť cudzích psov (keby som mala psa a vidím, že mi ho niekto cudzí kŕmi, tak ho ženiem preč (človeka, nie psa ) - stali sa prípady, že nejaký "dobrák" otrávil psa, tak nech si môj pes nezvyká brať papanie od cudzích .
Ak má zadávateľ témy strach zo psov, je pochopiteľné, že mu ich brechot vadí. Ak je to však len chronický sťažovateľ, tak ...
(Cestou na a z obedu chodím okolo jedného domu, kde majú vlčiaka (alebo kríženca s vlčiakom). Zo začiatku na mňa tiež štekal, tak som mu hovorila "Psst!" "Ticho!" alebo "To je môj obed, nič nedostaneš!" - teraz ma skoro vždy ignoruje, väčšinou sa obťažuje až zodvihnúť hlavu a otvoriť pravé oko, aby videl, kto ide okolo - niekto tu radil, že treba na psa nakričať, aby bol ticho, že potom s tým prestane. Ja som síce na neho nekričala, ale hovorila normálnym tónom a aj tak prestal, takže asi to má požadovaný účinok.
Naposledy upravil Llívia : 16.03.11 at 05:29
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som síce na neho nekričala, ale hovorila normálnym tónom a aj tak prestal, takýe asi to má požadovaný účinok.
Dobrý prístup - havino z tónu hlasu vycíti, že nie si hrozba, zvykne si a časom ťa začne úplne ignorovať. Niektoré dokonca aj budú čakať, či ten tvor, čo sa tak kľudne prihovára, nepôjde okolo.
5 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Myslela som to tak, že ak je pes za plotom, nemôže nikomu ublížiť. Avšak, ak je plot malý a pes veľký až tak, že mu uši trčia , to človeku milé nie je.
Je pravdou, že plot má byť dostatočne vysoký. Je to individuálne, samozrejme.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aj pes je len človek a správa sa tak ako vyšlo...génmi, prostredím, výchovou, atp. Šok z jednoho zažívam aj ja cestou na DÚ v prípade, že zabudnem, že pred konkrétnym plotom zabudnem prejsť na druhú stranu ulice. A to nie som zamestnancom daného DÚ
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať