Zavrieť

Porady

DP typ B - dohoda o vykonaní práce, kam vpísať príjem

Chcem poprosiť o radu. Vyplňujem si ako SZČO DP typ B. SZČO som bol 6 mesiacov, ostatných 6 mesiacov som bol dobrovoľne nezamestnaný. Za toto obdobie mám dohodu o vykonaný práce, bolo mi vyplatených 2x po 40,50, mám len výplatné pásky, kde je napísané v hrubom 50€ a zrážková daň 9,50€, mám to dávať do daňové priznania? ak áno kam, resp. do ktorého riadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    môžeš to dať do DP a nemusíš, ak túto daň budeš považovať za vysporiadanú, ak sa rozhodneš, že to budeš považovať za preddavok na daň potom ten hr.príjem 2x50=100 dáš do r. 34,37, ďalej do r. 58 a v r.68 bude súčet 100+ZD zo živnosti. Zrážkovú daň z dohôd uvádzaš na r. 99 (t.j.9,5x2)

    peter.caba je offline (nepripojený) peter.caba

    peter.caba
    Ďakujem, a ešte mám jednu otázočku, je možné aby som si v DP za rok 2009 uplatnil skutočné náklady a za rok 2010 si chcem uplatňovať výdavky % ?

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    áno, ale tuším tu treba spraviť nejakú úpravu ZD v roku 2010. skús si dať to do vyhľadávača

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    tu som našla dobý link, a možno ani nebudeš musieť upravovať ZD

    Prechod z paušálnych výdavkov na JÚ a opačne na prelome rokov 2009-2010- Pozor zmena

    peter.caba je offline (nepripojený) peter.caba

    peter.caba
    Je to pre mňa ťažké pochopiť, takže to nechám tak, nebudem si % uplatňovať, nechápem to, ale ďakujem
    Máme zamestnanca, ktorý má pozastavenú živnosť a
    v tomto roku mal príjmy zo závislej činnosti a dohodu. Na aké tlačivo si musí podať DP. Ďakujeme za radu.

    DP typ B - dohoda o vykonaní práce, kam vpísať príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.