Zavrieť

Porady

EPS v podlahe neob. podkrovia

Zdravím,
bungalow 140m2. Môže ísť do podlahy neobývaného podkrovian EPS? SKladba ľahkej plávajúcej podlahy by bola takáto: PE fólia, 3x10cm EPS100, nášľapná vrstva napr. sadrokartónové dosky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    folia by nemusela byt na skodu. ako som mal naukladany v dome EPS a prisla ta prva tepla vlna tak medzi studenym EPS bola normalne voda.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Fólia tam nemá praktický význam.Ak tak jedine paropriepustná.Ale je to zbytočné.Nad teplým stropom(v dome kde sa bude kúriť) sa to nebude zrážať.

    dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

    dabratranec
    Pokiaľ viem tak fólia sa dáva kvôli tomu aby tep. iz. nebola v kontakte s vlhkosťou (alebo v prípade EPS aby nebola v kontakte s IPOU. Hore ale ipu nemám). Inak sa drasticky znižuje tepelný odpor izolácie. Na druhú stranu EPS je nenasiakavý takže mám dilemu. Dať či nedať? S tým EPS v neob. podroví som si nie istý z hľadiska požiarnej bezpečnosti.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    spodok je sice obyvany ale, povala nie. cize ten EPS bude do istej hlbky premrzat. Ak sa tam bude dostavat teply vzduch zo spodu tak to bude kondenzovat na EPS a stekat dolu. EPS sice nieje moc nasiakavy, ale tie spoje nebudu tesne. A tam to podla mna moze kondenzovat. Ale to je len teoria. pokial je tam betonovy strop tak tam zrejme foliu netreba, lebo ten beton je vacsia parobrzda ako EPS. Kolegovy davali sadrokartonari, foliu aj medzi sadrokarton a betonovy strop dvojpodlazneho domu.. to mi pride viac chore. V kazdom pripade ak sa tam da folia, tak sa jednak obmedzia pripadne tepelne uniky prefukovanim aj sa poriesi kondenzacia. A navyse ta folia nestoji svety. Niesom stavebnik, ale to co som tu pocital a logika = tento prispevok.

    EPS v podlahe neob. podkrovia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.