Zavrieť

Porady

VÝPIS Z BANKY

Milý kolegovia,
chcela by som sa spytať na zaúčtovavanie výpisov z banky v PU.
Ja si na výpis zapíšem kontáciu a číslo z HK ku každej sume a nič viac.
Je treba ešte niečo? Napr. Interný doklad ku každéj operácii, alebo výpisu. Sme dosť veľká firma, a neviem si to dosť dobre predstaviť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Záleží na tebe, akú formu účtovania zvolíš. Ja píšem kontácie takisto priamo na výpis. Nepoužívam interné doklady pri banke. Na konci mesiaca si vytlačím Knihu bankových dokladov. Hlavne aby si to mala naúčtované správne.
    Naposledy upravil marianna : 24.08.04 at 06:10

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    my mame na uctovanie vypisov program, donho si importujem vypis z banky, rozuctujem jednotlive sumy a vytlacim si rozuctovanie, to je interny doklad, ktory podpisem, zalozim k vypisu
    ak nemate nejaky podobny program, tak by som to asi tak urobila, ze ked zauctujem vypis do uctovnictva, tak by som si tu davku o zauctovani vylacila, tam by som mala vsetky sumy a ucty, ktore sa tykaju toho ktoreho vypisu, podpisala by som ho, popripade este doplnila vsetky potrebne udaje, aby mohol byt povazovany za uctovny doklad, a prilozila by som ho k bankovemu vypisu - robila by som to tak hlavne preto, lebo zakon o uctovnictve hovori, ze uctovne pripady musime dokladat uctovnymi dokladmi

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    Ja taktiež účtujem priamo do výpisov. Máme denné výpisy a ku každému si vytlačím akoby súhrnný doklad o účtovaný, kde sú uvedené všetky účtovné prípady z daného výpisu

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Pripájam sa k účtovaniu a zápisu priamo do bankového výpisu. Jedna moja známa mala daňovú kontrolu a nemala predkontácie zaznačené na bank.výpise a vytkli jej to, že má priamo zadať zápis na bank.výpis.

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    osobne pouzivam vyrobeny kontacny listok v exceli, kde mam porad.cislo, prijem-vydaj, popis a sumu a kontaciu
    taktiez uzivam tlacivo zauctovanie bank.vypisu, ktore mi zhotovili sikovni programatori a po zauctovani vypisu ho vytlacim a pripnem priamo na bank.vypis - je to uhladnejsie, mam priestor na podpisy a datumy

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Začínam v PU. Mohli by ste mi prosím Vás poslať na e-mail vzory tých dokladov?Ďakujem. mava@mava.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.