Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie rozdielu dane, ak...

...ak som dosiahla stratu vo výške cca 515,- € a som poberateľom čiastočného invalidného dôchodku: Mám nárok na odpočitateľnú položku na daňovníka vo výške 4025,70 a zaplatené osobné poistky vo výške 239,- € na vrátenie rozdielu dane ak podnikám v prvom roku podnikania a moje príjmy ovplyvňujúce základ dane dosiahli 1132,- € ???? a ročný čiastočný invalidný dôchodok bol vo výške 3261,12 €.
ďakujem za vysvetlenie, lebo ani na daňovom úrade mi to nedokázali vysvetliť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    akú daň a koľko ste zaplatili v roku 2010, keď chcete, aby Vám ju vrátili?

    nada48 je offline (nepripojený) nada48

    nada48
    v roku 2010 som zacala podnikat, takze po prvom roku podnikania podavam danove priznanie....takze ziadnu dan som nezaplatila este

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    takže z podnikania máte vlastne stratu. Ak nemáte žiadne iné zdaniteľné príjmy, z ktorých bola zrazená daň, tak Vám nie je z čoho vrátiť. Nárok na odpočitateľnú položku síce máte, ale nemáte si ju k čomu uplatniť.

    nada48 je offline (nepripojený) nada48

    nada48
    a este jedna otazka: ak som dosiahla stratu z podnikania 515,-€, a moje prijmy z podnikania nepresiahli 2600,- € budem platit odvody do socialnej poistovne, a ak ano: v akej výške resp. ?? vďaka

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    ak za rok 2010 nedosiahnete príjem z podnikania - 3948,72 /suma môže byť nie celkom presná/ tak od 1.7.2011 sa nestávate povinným platcom odvodov do soc.pois.

    Mám nárok na vrátenie rozdielu dane, ak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.