Zavrieť

Porady

Vytopili sme susedov

prosim o radu - zijemr v 27 rocnom byte a uz sa stavalo ze tu kde tu nieco prasklo a vytopili sme susedov. bytove jadro a kuchynu sme uz kompletne prerobili, tak dufam ze uz bude pokoj. Problem je ale so susedou ktoru sme vytapali, jedine skody su na stenach a na strope, platime si poistku a preto som chcela riesit problem touto cestou, ale nasa suseda - ona v tej nasej positovni bola a oni jej nic nezaplatia, vraj nam ma napisat list. Raz sa pokazila pracka, potom netesnil privod do baterie. Naposledy pri prerabke majster zabudol nasadit zadky do nezabudovanej sprchy a vytopili sme ich vodou z vane. Pekne. po prerabke sme jej poslali majstra nech je pokoj, aby jej to tam poopravoval ale ona si zase vymyslela ze chce vysterkovat, vymalovat ale len plafon, ziadne steny a vraj sa jej to tam oduva - pritom su to spoje panelov. tak sme sa dohodli z majstrom ze nech nam spravi cenu, siel tam a na to dobehla ona, ze sa s nim dohodla, on jej to spravi, da jej fakturu a my mu ju preplatime. Nechapem jej myslienkove pochody, a preco sa starala do nasej dohody platenia, ale moja reakcia na to bola ta, ze ked si riesi veci tymto sposobom, my to chceme riesit cez nasu poistovnu a poslala som ju prec. Ako by som to mala riesit, aby som postupovala spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.