Zavrieť

Porady

Poskytne banka meno majiteľa protiúčtu?

Ahojte poraďáci, chcem sa Vás opýtať, či mi banka (v mojom príp. Slovenská Sporiteľňa) poskytne meno majiteľa protiúčtu, na ktorý som bezhotovostným prevodom poslal peniaze. Vo výpise cez E-banking tento údaj nie je. Bol som podvedený a potrebujem zistiť, komu skutočne patrí ten účet. Pýtam sa, aby som si ušetril zbytočnú cestu, ak banka takúto informáciu nemôže poskytnúť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jelalim Pozri príspevok
    Ak je to prevod v ramci banky tak by sa meno malo zobrazit aj u teba.

    Ak je to medzibankovy prevod, tak to nefunguje v ziadnej banke.

    Ja ked som pred casom v SLSP na ucet (nie moj) vkladal hotovost, pracovnicka sa ma opytala, ze ci je to na meno ANNA D....?
    Takze podla mna v urcitych pripadoch meno majitela poskytnut mozu.
    presne takto nejak sme to urobili aj my - omylom odišla hotovosť na iný účet. Meno sa nedalo zistitť, tak sme išli do banky vložiť minimalnu hotovosť a vtedy sme sa meno dozvedeli...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    firefox4free Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcem sa Vás opýtať, či mi banka (v mojom príp. Slovenská Sporiteľňa) poskytne meno majiteľa protiúčtu, na ktorý som bezhotovostným prevodom poslal peniaze. Vo výpise cez E-banking tento údaj nie je. Bol som podvedený a potrebujem zistiť, komu skutočne patrí ten účet. Pýtam sa, aby som si ušetril zbytočnú cestu, ak banka takúto informáciu nemôže poskytnúť. Ďakujem.
    Na počkanie ti to neposkytnú. Ale ak išlo o bezdôvodné obohatenie, alebo ak si poslal platbu omylom, tak môžeš cez banku požiadať príjemcu platby, aby platbu vrátil. Ak platbu nevráti do 2 týždňov, banka príjemcu poskytne odosielateľovi platby údaje o majiteľovi účtu, aby si platbu mohol vymáhať súdnou cestou.

    Ja som to už absolvoval. Moja banka - SLSP, banka prijemcu - VUB, platbu nevrátil, dostal som údaje o účte (meno, adresa, dátum narodenia). Riešim to súdnou cestou - platobný rozkaz.

    Viac som písal tu:

    http://www.porada.sk/1524371-post35.html

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Mne sa tiež stal podobný prípad. Na nesprávny účet som poslala vtedy 1,-- Sk a do správy pre prijímateľa som uviedla sumu, VS a dátum nesprávnej platby a poprosila som, nech peniaze vrátia. A stalo sa. Skús začať takto. Veľa šťastia!

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak je to prevod v ramci banky tak by sa meno malo zobrazit aj u teba.

    Ak je to medzibankovy prevod, tak to nefunguje v ziadnej banke.

    Ja ked som pred casom v SLSP na ucet (nie moj) vkladal hotovost, pracovnicka sa ma opytala, ze ci je to na meno ANNA D....?
    Takze podla mna v urcitych pripadoch meno majitela poskytnut mozu.
    Ďakujem za rady. Bolo to odoslané zo SLSP do VÚBky. Pôjdem sa teda opýtať do banky, možno natrafím na nejakú prívetivú pracovníčku, čo mi dá informácie V každom uskutočnenom prevode sú určite okrem iných údajov aj mená majiteľov účtov.
    Chobot Pozri príspevok
    Na počkanie ti to neposkytnú. Ale ak išlo o bezdôvodné obohatenie, alebo ak si poslal platbu omylom, tak môžeš cez banku požiadať príjemcu platby, aby platbu vrátil. Ak platbu nevráti do 2 týždňov, banka príjemcu poskytne odosielateľovi platby údaje o majiteľovi účtu, aby si platbu mohol vymáhať súdnou cestou.

    Ja som to už absolvoval. Moja banka - SLSP, banka prijemcu - VUB, platbu nevrátil, dostal som údaje o účte (meno, adresa, dátum narodenia). Riešim to súdnou cestou - platobný rozkaz.
    No vieš, tu ide evidentne o zmrda, ktorí obtiahol o rôzne sumy už viacero ľudí. Mňa našťastie len o 7,50 €, ale iných aj niekoľkonásobne viac. A toto sa nerobí. Postačí mi, ak mi v banke povedia meno, priezvisko a mesto, presnú adresu, fotku, atď. si už dokážem zistiť cez známych. Najskôr ho skúsim postrašiť, ak to nezaberie, podáme na neho hromadné trestné oznámenie.

    Poskytne banka meno majiteľa protiúčtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.