Zavrieť

Porady

zostatok pokladne

Zdravím všetkých poraďákov. Mám jednu otázku do odbornej diskusie. Aký máte názor na vysoký stav peňazí v pokladni na konci roka? Sme stredne veľká firma. Čo myslíte, je 700 tis. Sk v pokladni veľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Ahoj kalkulka,
    Pokiaľ nemáte stanovený limit, je to na Vás. Samozrejme, v prípade straty, či krádeže to robí problém. Závisí, prečo to máte v hotovosti, či sa ide niečo veľké uhrádzať, alebo máte odmeny v hotovosti apod. Najlepšie je však mať potvrdené, že ich máte v trezore.
    Môj názor, je že to čo je nad 20 tis v hotovosti, je veľa v pokladni a treba to presunúť na účet.
    Štastný Nový rok 2006 želá Biba

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Mám jednu otázku do odbornej diskusie. Aký máte názor na vysoký stav peňazí v pokladni na konci roka? Sme stredne veľká firma. Čo myslíte, je 700 tis. Sk v pokladni veľa?
    Máme dve auditované firmy a auditori nám vlani vytkli práve vysoký stav v poklaniach a bolo to cca 300 tis. . Ak je taký vysoký stav, treba vedieť vydokladovať hotovosť. Určite je lepšie vložiť peniaze ku koncu roka na účet. V priebehu roka, keď je v pokladni väčší pohyb, tak sa aj taký stav na určitý čas "znesie".

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Biba
    Ahoj kalkulka,
    Pokiaľ nemáte stanovený limit, je to na Vás. Samozrejme, v prípade straty, či krádeže to robí problém. Závisí, prečo to máte v hotovosti, či sa ide niečo veľké uhrádzať, alebo máte odmeny v hotovosti apod. Najlepšie je však mať potvrdené, že ich máte v trezore.
    Môj názor, je že to čo je nad 20 tis v hotovosti, je veľa v pokladni a treba to presunúť na účet.
    Štastný Nový rok 2006 želá Biba
    20 000 SK je na naše pomery myslím si veľmi malý zostatok v pokladni, ale 700 tis. to sa mi zdá už dosť, ale ani odviesť peniaze na účet neplánujeme. V našej firme je dosť veľký pohyb hotovosti, tak nemáme príliš veľký dôvod odvádzať hotovosť. Ďakujem za želanie, prajem veľa úspechov v novom roku 2006 a čo najmenej nedoriešených problémov.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Palino
    Máme dve auditované firmy a auditori nám vlani vytkli práve vysoký stav v poklaniach a bolo to cca 300 tis. . Ak je taký vysoký stav, treba vedieť vydokladovať hotovosť. Určite je lepšie vložiť peniaze ku koncu roka na účet. V priebehu roka, keď je v pokladni väčší pohyb, tak sa aj taký stav na určitý čas "znesie".
    Ešte by som sa chcela spýtať, či náhodou nenamietali, že by ste mali naúčtovať nejakú pôžičku niekomu, ak ste mali vyšší stav?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    My sme mali skôr opačné prípady, že firme požičala niekto. A to muselo byť vydokladovné zmluvami o pôžičke. Takže neviem,či by bez problému prešla taká "akože" pôžička. Asi by musela byť úročená a ošetrená zmluvou.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Plne s tebou súhlasím, veď ináč by to ani nešlo. Nebolo by to totiž ani také nereálne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.