Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať úroky bez ich uvedenia na výpise (JU,ALFA)

Dobrý den , prosím poradte mi,
účtujem výpisy z účtu SZČO-živnostník a narazila som na ošemetnú situáciu.
Na hlavnom účte bol od Tatrabanky vytvorený sporiaci podúčet, na ktorý si podnikatel uklada volne prostriedky. Tento sporiaci poducet som zaevidovala vytvorenim ako novy ucet aby som evidovala zostatky na ňom. Na konci kazdeho mesiaca mam na vypise totizto zostatky pre hlavný účet a sporiaci účet samostatne. Problém je však v tom, ze tento sporiaci poducet je urocený sadzbou vyssou ako hlavny a kedze podnikatel nepouziva zdroje z tohto poductu, tak sa mu tam hromadia nie velke uroky (cca 0,03€/mesiac) ale tieto na výpise nemam vyznačené nijako.....na zaciatku mesiaca oba ucty ZZ a nakonci oba ucty KZ, ale na to sporiacom mi KZ nesedi kvoli tým urokom co sa tam nazbieraju ale nikde vo výpise nie su uvedene.
Prosim poradte mi ako mam zaevidovat tieto uroky zo sporiaceho uctu. Na základe coho(mam si to sama dopocitat, ak ano...potom aky doklad, ci staci VBU ako celok??)

PS: uctujem v ALFE a som zaciatocnik

Vopred Vám dakujem za cenne rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako zaúčtovať úroky bez ich uvedenia na výpise (JU,ALFA)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.