Zavrieť

Porady

Miešačka

Zdravim vas. Nieviete mi niekto poradit ako rozobrat miesacku? Potrebujem z dvoch miesaciek stiahnut prevodovku, ale neviem si dat s tym rady. Jedna sa o starsi typ miesacky tusim 150 l na 380V. Mal som problem povolit tu stredovu maticu na hriadeli co drzi bubon. A teraz neviem ako stiahnut prevodovku, ked uz je ta matica odkrutena. Skusal som tam uz naliat odhrzovac, wd, nadlozil som hranol a udierali sme velkym kladivom no ani sa to nepohlo potrebujem to zlozit tak, aby sa neposkodil bubon, nakolko na jednej to uz niekto skusal a bubon je prasknuty v okoli hriadele. Budem vdacny za kazdu radu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

    mackojojo
    No nakniec som to musel spravit takto. Zo starej miesacky som hriadel nestiahol. Skusal som to aspon nahrievat teplovzdusnou pistolou a podlozit pod bubon hranoly nakolko je tam dvojite dno a udery sa tym tlmili. Ale marne ani som s tym nepohol, lebo som sledoval na riske, ktoru som si naznacil a ani o milimeter som to nepohol. Kedze som mal na druhej miesacke moznost hriadel doslova vyrezat flexou (hriadel je konusova a nieje tam kajel ako som sa domnieval, teda silny uder a dobre nahriatie by malo pomoct, ale to som nemal k dispozicii) a tak som vsetky suciastky vlastne naskladal na moju povodnu hriadel. Miesacka je uz spojazdnena, vsetko je pretesnene a zatial som ju oskusal, len bez zataze, no nakolko je to hlavne pertinaxove koleso vymenene, tak by to malo fungovat. Uz ked som sa na to dal tak som aj vsetko vycistil a nastriekal. Vyzera ako nova a dufam, ze aj posluzi dalsich par rockov, nakolko uz prezila stavbu nasho domu a malo ju uz pozicanu polka obce A dik za spytanie. Stalo ma to par dni roboty, ale ten tyky dobry pocit z uspechu, ozaj potesi

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Skúste zapnút a dat do toho strk, mozno sa povoli, ale opatrne, lebo ked sa povoli, tak mozno spadne. Alebo vymenit celu prevodovku s bubnom, odrezat, nazvarat, pripevnit.

    mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

    mackojojo
    To nepojde, kedze ta prevodovka je nefunkcna a takmer cela rozobrata. Druhu budem moct vyrezat ako ste spominali. Dakujem za reakciu.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    kupim miesacku na 400V v dobrom stave, objem 240l +-, ponuknite, Nove Zamky a okolie do 70-80 km, cez ss
    Naposledy upravil fetya : 29.03.11 at 20:04

    johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

    johanka12
    Ahojte ,

    vie mi niekto poradit ako zaúčtovať prenájom miešačky .

    Dakujem za odpoved

    MiroK37 je offline (nepripojený) MiroK37

    MiroK37
    Zdravim vsetkych. Mackojoko ako sa ti podarilo odskrutkovat stredovu maticu? Opravujem miesacku a zrejme mam podobny problem, ako si mal v minulosti. Dakujem za odpoved. Prikladám fotku. Miešačka má viac ako 20 rokov, ja som ju už začal používať ako jazdenku. Jej objem je približne 4 fúriky. Asi je robené doma alebo upravovaná v domácich podmienkach. Videl som podobné konštrukcie na fotkách na webe, tak si myslím, že uchytenie bude asi rovnaké. Bubon by mal byť osadený na kuželovom tŕni. Neviem, či je bubon prichytený maticou alebo skrutkou. Matica by sa dala nahriať, pri skrutke sa toto použiť nedá. Smer odskrutkovania by mal byť v smere rotácie bubna, či je doprava. Ak by ste niekto vedeli poradiť, ozvite sa, prosím. Ďakujem.
    Naposledy upravil MiroK37 : 18.05.21 at 10:40
    Fotky miesacka.png  
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Bol tu naposledy 25.05.14 18:44, myslis, ze sa dockas odpovede od neho?
    MiroK37 Riesil rovnake problemy, tak som to chcel skusit. Zatial som nenasiel ine prispevky, ktore by mi pomohli. Ale mozno som iba malo hladal...
    buchač Možno málo, možno zle, ....a možno vôbec.

    Ja som skúsil len námatkou...výmena hriadeľa na miešačke...
    Približne 47 600 výsledkov (0,44 sekúnd)
    https://www.google.com/search?client...C5%A1a%C4%8Dke

    ...a to som nešiel na YT, nehľadal som riešenie problému v angličtine.

    ...a vlastne čo chceš, ak si nedal typ miešačky alebo nejaké foto ???
    mackojojo Zdravim.
    Prepac, no vsak, ako premyslam tak, premyslam, ale uz si to nepamatam.
    Miesacku uz nemam, ze by som sa pozrel a zaplo.mi.
    MiroK37 Ďakujem, že si sa ozval.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.