Zavrieť

Porady

nepreberanie zasielok + urad na ochranu osobnych udajov

zdravim,

potreboval by som poradit, rozbieham teraz jeden velky eshop, kde je tovar z casti citlivy a zaroven jedna sa o drahsie veci.

Ked som prevadzkoval eshop s oblecenim, bolo mi jedno, ked sa mi nieco vratilo, bolo toho malo a predalo sa zas. Neprevzatelnost bola mozno 3%.

Ale teraz, ked sa neprevezme nejaka zasielka, tak prerobim 3x tolko na doprave a ostane mi na sklade drahy tovar, ktory sa strati v dave medzi 20 000ks produktmi.

Mam tri navrhy:
1,Neviete ci je mozne podla zakona pytat zalohu? (ludi to odradi)

2,Alebo dat do poznamky pri obchodnych podmienkach, ze pokial si niekto tovar neprevezme u kuriera, alebo na poste, musi nasledne uhradit trovy na postovnych poplatkoch+administrativne poplatky. (je to legalne?)

3, predavat tovar len platbou vopred, ale stratime s tym konkurencnu schopnost



Este jedna vec, je potrebne eshop, ktory zbiera udaje len pre newsletter mat zapisany na urade na ochranu osobnych udajov?
Samozrejme sa zapisuju aj zakaznicke udaje, ale len na fakturacne zalezitosti. Ak ano, neviete mi povedat postup a kolko taka sranda stoji?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    čo sa týka úradu na ochranu ou, pozri tu v diskusii maximalne mesiac dozadu sa to tu preberalo - je to tam spolu s poučením z kontroly

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    Tiež by ma to zaujímalo.. Teda presnejšie: v ponuke máme hotové nafotené veci, ale výroba je vždy na objednávku - v prípade drahšej veci, ktorá sa na objednávku vyrobí - čo ak by nastala situácia, že zákazník využije možnosť vrátenia do 7 dní?
    Ešte sa nám to síce zatiaľ nestalo, ale predsa - neexistuje nejaká výnimka, na základe ktorej by sa takémuto prípadu dalo zabrániť?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mizu999 Pozri príspevok
    zdravim,

    potreboval by som poradit, rozbieham teraz jeden velky eshop, kde je tovar z casti citlivy a zaroven jedna sa o drahsie veci.

    Ked som prevadzkoval eshop s oblecenim, bolo mi jedno, ked sa mi nieco vratilo, bolo toho malo a predalo sa zas. Neprevzatelnost bola mozno 3%.

    Ale teraz, ked sa neprevezme nejaka zasielka, tak prerobim 3x tolko na doprave a ostane mi na sklade drahy tovar, ktory sa strati v dave medzi 20 000ks produktmi.

    Mam tri navrhy:
    1,Neviete ci je mozne podla zakona pytat zalohu? (ludi to odradi)

    2,Alebo dat do poznamky pri obchodnych podmienkach, ze pokial si niekto tovar neprevezme u kuriera, alebo na poste, musi nasledne uhradit trovy na postovnych poplatkoch+administrativne poplatky. (je to legalne?)

    3, predavat tovar len platbou vopred, ale stratime s tym konkurencnu schopnost



    Este jedna vec, je potrebne eshop, ktory zbiera udaje len pre newsletter mat zapisany na urade na ochranu osobnych udajov?
    Samozrejme sa zapisuju aj zakaznicke udaje, ale len na fakturacne zalezitosti. Ak ano, neviete mi povedat postup a kolko taka sranda stoji?

    Dakujem
    Asi je vysoký dátum, lebo nerozumiem Lacné veci si predsa tiež musel dopraviť a neprerábal si a teraz na drahých veciach Ti to hrozí ????

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    kath Pozri príspevok
    Tiež by ma to zaujímalo.. Teda presnejšie: v ponuke máme hotové nafotené veci, ale výroba je vždy na objednávku - v prípade drahšej veci, ktorá sa na objednávku vyrobí - čo ak by nastala situácia, že zákazník využije možnosť vrátenia do 7 dní?
    Ešte sa nám to síce zatiaľ nestalo, ale predsa - neexistuje nejaká výnimka, na základe ktorej by sa takémuto prípadu dalo zabrániť?
    A čo povieš na povinnosť vyplývajúcu zo zákona č. 136/2010 Z. z. o službách na vnútornom trhu , mať vypracovaný reklamačný poriadok ?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kath Pozri príspevok
    Tiež by ma to zaujímalo.. Teda presnejšie: v ponuke máme hotové nafotené veci, ale výroba je vždy na objednávku - v prípade drahšej veci, ktorá sa na objednávku vyrobí - čo ak by nastala situácia, že zákazník využije možnosť vrátenia do 7 dní?
    Ešte sa nám to síce zatiaľ nestalo, ale predsa - neexistuje nejaká výnimka, na základe ktorej by sa takémuto prípadu dalo zabrániť?
    Takze takto, Zák. č. 108/2000 o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zásielkovom predaji, § 12 - Odstúpenie od zmluvy tvrdí:


    (5) Ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak,
    spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú:

    a) poskytnutie služby, ak sa služba začala plniť so
    súhlasom spotrebiteľa pred uplynutím lehoty na
    odstúpenie od zmluvy podľa odsekov 1 až 3,
    b) predaj tovaru alebo poskytnutie služby, ktorých
    cena závisí od pohybu cien na finančnom trhu,
    ktoré predávajúci nemôže ovplyvniť,
    c) predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa alebo tovaru určeného osobitne
    pre jedného spotrebiteľa, alebo tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť, alebo tovaru, ktorý rýchlo podlieha skaze,

    d) predaj zvukových alebo obrazových záznamov alebo
    počítačových programov,
    22
    ) ktoré spotrebiteľ rozbalil,
    e) predaj novín, časopisov a periodickej tlače,
    f) lotérie a iné podobné hry.
    21
    to teda znamená, že pri tovare vyhotovenom na objednávku pre zákazníka podľa jeho požiadaviek, nemá právo na vrátenie do 7 dni.

    nepreberanie zasielok + urad na ochranu osobnych udajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.