Zavrieť

Porady

zmluvy medzi podnikatelmi

Pozdravujem!
Vie mi niekto poradiť:1,podľa akej zmluvy-názov,§,môže SZČO fakturovať firme s.r.o.práce vodiča-rozvoz tovaru pričom jazdí na aute firmy s.r.o.?
SZČO vykonáva príležitostne aj murárske práce pre fyzické osoby.Aj na tieto potrebuje nejakú zmluvu?
2,Podľa akej zmluvy fakturuje SZČO-SZČO?Napríklad jeden SZČO vypomôže príležitostne druhému SZČO-vlastníkovi vysokozdvižnej plošiny ako šofér.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ja by som to riesila asi tak:
    1. Na faktury za vykonane prace - na zaklade dohody (ustnej, alebo pisomnej), moze dat prilohu - kalkulaciu vykonanych prac.
    2. Detto
    a ak si navzajom takto vypomahaju, potom si mozu urobit zapocet a zaplatia si len rozdiel, podla toho ako to vychadza.

    Monika2862 je offline (nepripojený) Monika2862

    Monika2862
    Mne išlo práve o tú dohodu-či musí byť spísaná podľa napr.obchodného zákonníka,podľa nejakého §,alebo ako.Ďakujem

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Monika2862
    Mne išlo práve o tú dohodu-či musí byť spísaná podľa napr.obchodného zákonníka,podľa nejakého §,alebo ako.Ďakujem
    Zmluvy medzi podnikateľmi musia byť v zásade uzatvorené podľa Obchdoného zákonníka, a ak tam nie sú upravené ako typ zmluvy, potom je možné použiť tzv. innominátnu zmluvu (nepomenovanú) podľa § 269, ods. 2 OZ.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Monika2862
    Mne išlo práve o tú dohodu-či musí byť spísaná podľa napr.obchodného zákonníka,podľa nejakého §,alebo ako.Ďakujem

    Ja mám len ústne dohody, a poznam aj firmy, ktoré nemaju zmluvy a robia na faktúry tak ako som pisala už hore.

    zmluvy medzi podnikatelmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.