Zavrieť

Porady

Ako vystavenie faktúru v 01/11 na dodanie služby za 10/10 ak je platca dph mesačný?

Zdravím,

mám vystaviť faktúru na základe platby prijatej na účet podnikateľa, ktorý je mesačným platcom dph. Problém mám s tým, že nám faktúrovať dohodnuté práce za nesiac november 2010.

Aká bude dph? 19 alebo 20?

A dátum dodania môžem dať na základe platby? teda január 2011
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Vilarka, nezaškodí občas mrknúť aj do zákona o DPH, na základe Tvojej otázky som presvedčený o tom že to s tým "mrkaním" veru nepreháňaš.:-)
    Píšeš že ide o dohodnuté práce za mesiac november 2010, z toho usudzujem že aj boli vykonané v tomto mesiaci, takže daňová povinnosť vznikla dňom dodania služby /§19.2/ čo by zrejme malo byť najneskôr 30.10.2010 a povinnosť fakturovať je do 15.dní od tohto dátumu /§71.1/.
    Len na okraj dátum vystavenia faktúry nemá nič spoločné s tým či je podnikateľ mesačný alebo štvrťročný plátca.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    november...dátum dodania najneskôr 30.11.2010
    vystaviť najneskôr 15.12.2010, len na okraj, chybička se vloudila.....

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    villarka je zabavna osoba, tato jej otazka uz bola zodpovedana v otazke s nazvom "Ako vystaviť faktúru v 01/11 na dodanie služby za 10/10 ak je platca dph mesačný?" az na to, ze uzavrela temu a doplnila dve nasledne otazky

    Ako vystavenie faktúru v 01/11 na dodanie služby za 10/10 ak je platca dph mesačný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.