Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri uplatňovaní autorského práva

Ahoj Poraďáci, prosím o radu z kategórie "Autorského práva". Niekoľko rokov som pracoval na vlastnom Diele - technologické zariadenie tepelnej techniky. Vypracoval som vlastnú štúdiu s technickým popisom, kompletnú výkresovú dokumentáciu, včetne modelu v "STEP". Našiel som si sponzora pre výrobu prototypu. Ale do dnešného dňa nemáme žiadnu platnú vzájomnú zmluvu. Výrobok chystám pre skúšky v štátnej skúšobni. Ako mám postupovať, aby sa nestalo, že si investor Dielo privlastní? Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mitdich je offline (nepripojený) Mitdich

Mitdich
Máš svoje dielo chránené patentom, alebo ako úžitkový vzor? Určite by som to riešil zmluvou, v ktorej by som upravil, čo mu poskytneš a za akých podmienok, doložka o obchodnom tajomstve + zmluvná pokuta. Pri autorskom práve je vždy dôležité, aby si preukázal, že si autor diela. Preto je potrebné urobiť zmluvu, aje keď ešte nemáš patent alebo úžitkový vzor. Ak potrebuješ s tým pomôcť, napíš mi na martin8garaj(a)gmail.com

mattto je offline (nepripojený) mattto

mattto
treba si uvedomiť, čo je predmetom autorského práva a čo predmetom vynálezcovského práva. Upravujú ich totižto odlišné právne predpisy

Ako postupovať pri uplatňovaní autorského práva

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.