Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti pre absolventov skol(do 25 r)

neviete mi prosim vas poradit, kde by som nasla nejako mudro vysvetlene, ze ci a v akej vyske mozu dostat absolventi skol podporu?

viem, ze je to nejako do 25 rokov, kedy sa nedostava nic. musi sa pracovat 3 roky, ale neviem to nikde po lopate najst. dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sawana Pozri príspevok
    neviete mi prosim vas poradit, kde by som nasla nejako mudro vysvetlene, ze ci a v akej vyske mozu dostat absolventi skol podporu?

    viem, ze je to nejako do 25 rokov, kedy sa nedostava nic. musi sa pracovat 3 roky, ale neviem to nikde po lopate najst. dakujem pekne.
    Pýtaš sa na dávku v nezamestnanosti, alebo dávku v hmotnej núdzi ?

    Absolvent školy môže dostať podporu=dávku v nezamestnanosti, ak si počas štúdia v posledných troch rokoch platil poistenie v nezamestnanosti aspoň po dobu 730 dní.

    Dávka v hmotnej núdzi - absolvent do 25 rokov sa posudzuje spolu s rodičmi (posudzuje sa celý príjem rodiny). Ak by chcel dávku v hmotnej núdzi sám, musí mať od obidvoch rodičov súdom stanovené výživné.
    Po dovršení veku 25 rokov sa posudzuje sám.

    Len pripomínam, že z dohody sa poistenie neplatí, musí ísť o zamestnanie na pracovnú zmluvu.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    sawana Pozri príspevok
    neviete mi prosim vas poradit, kde by som nasla nejako mudro vysvetlene, ze ci a v akej vyske mozu dostat absolventi skol podporu?

    viem, ze je to nejako do 25 rokov, kedy sa nedostava nic. musi sa pracovat 3 roky, ale neviem to nikde po lopate najst. dakujem pekne.
    Zákon 461/2003 § 104
    Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

    § 104
    Na začiatok

    (1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov

    a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
    b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.


    § 108
    Výška dávky v nezamestnanosti

    Na začiatok

    (1) Výška dávky v nezamestnanosti je 50 % denného vymeriavacieho základu.

    (2) Denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa osobitného predpisu, 2) dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa osobitného predpisu.2) Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

    podpora v nezamestnanosti pre absolventov skol(do 25 r)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.