Zavrieť

Porady

set top box

prosim poradit, mam starsi TV prijimac ORAVA color 458 planar a este starsiu antenu na streche (TO, rod.dom) s min.poctom programov, vsade vidim reklamy "set top box", prosim da sa to k mojmu prijimacu namontovat a ci treba aj nejaku novu antenu
dakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://set-top-boxy.heureka.cz/porad...t-set-top-box/

Staci sa preklikat a obrazky vas pekne navedu, co vsekto potrebujete vediet, co treba dokupit atd.
http://www.digimedia.sk/dvbt_krokzakrokom.html
Naposledy upravil arizona : 20.03.11 at 11:56
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

dakujem, pozrela som aj podobné stranky, lenze antenu nam nutne treba novu, len neviem, ze ci DVB - T antena funguje k staremu TV
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

No,set top box, by sa mal dat pripojit ku kazdemu tv. Ak nie, tak urcite by sa dala kupit redukcia... A co sa tyka anteny, tak ju treba otocit o 90 stupnov aby bola spravne polarizovana na prijem signalu. Inac nebude "chytat" tv signal
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Ak ten starý TV nemá vstup pre scart tak prijímač čo kúpiš musí mať v sebe modulátor a s TV sa musí spojiť cez anténny vstup koaxiálnym káblom a pre dvb-t vysielanie nájsť v TV kanál na ktorom bude potom TV prepnutý,medzi stanicami sa bude prepínať v prijímači. .Je možné že anténa chytí dvb-t vysielanie aj tak ako je ,treba to skúsiť.
Píšeš dosť nejasne.Prijímač dvb-t už máš?
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

Tv - orava color 458 ma scart, doteraz ide na antenu (staru), ktora je na streche domu, mam zatial vybraty prijimac dvb-t "evolve" a antenu "tecatel", inak pozerali sme aj izbove anteny, lebo na strechu domu je pomerne tazsi pristup, ale neviem posudit, ci by to bolo dobre
0 0
AlbertM AlbertM

AlbertM je offline (nepripojený) AlbertM

V prvom kroku ,,nešpekuluj,, s anténou! STB prepoj s TV scart-káblom, pripoj anténu (starú) k STB a spusti automatické ladenie. Pravdepodobne ti naskočí MUX 1 (STV1,STV2,JOJ,Markíza) a MUX3(STV1,STV2,STV3) Podľa mapy sú Topoľčany pokryté. Ak to nepôjde tak až potom rieš anténu:
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

dakujem za odpovede, uz mam v tom trochu jasno
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Tak ako, naskocilo alebo si musel menit antenu?

Inak doterajsie anteny, ktore ludia bezne doteraz v pohode pouzivali na analog mozu sice dobre chytit aj DVB-T signal, ale nemusia. Dovodom je ina frekvencia, na ktorej sa vysiela DVB-T. Napriklad v okoli Bratislavy sa vysiela na 66 kanali, pricom analogove anteny maju v drvivej vacsine rozsah len do 60 kanala.

Takze ak na antene, ktoru si doteraz pouzival budes mat nekvalitny prijem digitalneho signalu, skus ju (ako to bolo uz spominane) otocit o 90 stupnov a nasmerovat na vysielac.
http://www.dvbt.towercom.sk/domacnosti.php?article=52

Ak to nepomoze (signal slaby resp. ziadny), odporucam kupu novej na to urcenej anteny - ale urcite nie tie 15 eurove sirokopasmove, to by si bol na tom rovnako ako doteraz :-) Videl som ich totiz uz predavat v novom obale ako vhodne na DVB-T! - bez toho, aby sa vyrobca unuval co len otocit drziak na novu polarizaciu...len to prebalili do noveho obalu, hehe.

Externa antena je ten najlepsi zosilovac. Odporucam napr. tieto 2 typy, ktore maju rozsah az do 69 kanala, cize krasne pokryvaju pasmo, na ktorom sa u nas vysiela digitalne:
http://www.prosat.sk/products.php?itemid=814
(stoji cca 28 EUR)

http://www.prosat.sk/products.php?itemid=1387
(stoji cca 49 EUR - tu by som daval, keby som mal uz skutocne velmi zly prijem)
Naposledy upravil mahony1 : 28.03.11 at 16:51
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Neviete mi poradit, ci set top box funguje a ci sa daju vyhladat programy aj ked este nie je spustene digi vysielanie?
0 0
pajon1 pajon1

pajon1 je offline (nepripojený) pajon1

Poradíte, ktorý Set-top box sa oplatí kúpiť? dík
1 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

arizona Pozri príspevok
ci set top box funguje a ci sa daju vyhladat programy aj ked este nie je spustene digi vysielanie?
- ked nabude dobre fungovat, existuje reklamacia,
- nie je spustene digi vysielanie? ktora oblast? Pokrytie digitálnym terestriálnym vysielaním
Naposledy upravil arizona : 22.05.11 at 16:23 Dôvod: omyl,sorry
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

pajon1 Pozri príspevok
ktorý Set-top box sa oplatí kúpiť?
- v kuchyni mame ten najlacnejsi co som nasiel (za 17,90e) a funguje dobre,
- a vyber je velky, zalezi od Vasich poziadaviek na citlivost prijimaca, doplnkove funkcie a podobne (TXT, EPG, zabudovany pevny disk, nahravanie na USB, viactunerovy, podpora multimedialnych sluzieb, pocet scart, cinch, tuner dvb-t/s, a ine)
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

peterknazeje Pozri príspevok
- ked nabude dobre fungovat, existuje reklamacia,
- nie je spustene digi vysielanie? ktora oblast? Pokrytie digitálnym terestriálnym vysielaním
Bratislava+pohranicie AT.
Na set top boxe mi nenabehla moznost vyberu regionu ani Slovensko,ani Rakusko.Netusim, ci to vysielanie este nespustili /doma mam Magio,takze to nesledujem/,ci to nejde z toho dovodu...
Box mam FTE Max T90.Mam tu v ponuke vseliake "regiony" od Australie po Taiwan,ale SK nie. Cim to moze byt? Moze byt zly box,alebo chybajuce pokrytie a signal?
1 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

arizona Pozri príspevok
Bratislava+pohranicie AT.
Na set top boxe mi nenabehla moznost vyberu regionu ani Slovensko,ani Rakusko.Netusim, ci to vysielanie este nespustili /doma mam Magio,takze to nesledujem/,ci to nejde z toho dovodu...
Box mam FTE Max T90.Mam tu v ponuke vseliake "regiony" od Australie po Taiwan,ale SK nie. Cim to moze byt? Moze byt zly box,alebo chybajuce pokrytie a signal?
Ako som pozeral manual vyrobku, vyzera identicky ako mame doma. "Skaluta", ovladac aj menu je rovnake, len nazov vyrobku je iny.
Problem moze byt vo firmware ale skor si myslim, ze je to v antene (smerovanie, polarizacia, zosilovac a podobne). Este predtym by som skusil nastavit region na Ceska republika a spustit automaticke vyhladanie. Tak to mame nastavene aj doma a funguje to (region mozno berie iba na rozlisenie casoveho pasma).
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

peterknazeje Pozri príspevok
Ako som pozeral manual vyrobku, vyzera identicky ako mame doma. "Skaluta", ovladac aj menu je rovnake, len nazov vyrobku je iny.
Problem moze byt vo firmware ale skor si myslim, ze je to v antene (smerovanie, polarizacia, zosilovac a podobne). Este predtym by som skusil nastavit region na Ceska republika a spustit automaticke vyhladanie. Tak to mame nastavene aj doma a funguje to (region mozno berie iba na rozlisenie casoveho pasma).
Dakujem.
Skusila som nastavit region CR a nenaslo nic. Pri nastaveni Nemecko chytam rakuske a nemecke programy Australiu som radsej neskusala
Antenu mame aj so zosilovacom, krutenie do roznych smerov nepomaha...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak chytáš Nemecko a Rakúsko, máš to otočené na nich. Skús sa otočiť na Kamzík.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

melbak Pozri príspevok
prosim poradit, mam starsi TV prijimac ORAVA color 458 planar a este starsiu antenu na streche (TO, rod.dom) s min.poctom programov, vsade vidim reklamy "set top box", prosim da sa to k mojmu prijimacu namontovat a ci treba aj nejaku novu antenu
dakujem
Treba zmeniť polarizaciu antény. To znamená, že teraz máš prvky antény vodorovne. Anténu treba otočiť o 90 stupňov. Prvky musia smerovať k zemi. Potom stačí zapojiť antenny kábel do set top boxu a druhý kábel zo set top boxu do tv. Je to jednoduché, ale to všetko musíš vykonať až vtedy, keď vo vašom okolí vypnú analogové vysielanie a prejdú na digitál.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Príspevky na set-top-boxy

Do 31. augusta môžu poberatelia sociálnych dávok, ktorí sú platiteľmi koncesionárskych poplatkov, požiadať o príspevok 20 eur na zakúpenie nového televízora, set-top boxu alebo objednanie služieb káblového operátora.
Príspevok je pomocou štátu pre sociálne odkázané skupiny pri prechode na digitálne televízne vysielanie.


Tlačivo nájdu záujemcovia priamo na internetovej stránke ministerstva.
http://www.mindop.sk/index/index.php...301&prm2=95672


Žiadateľ musí v žiadosti vyplniť osobné údaje a odberné miesto elektriny.

Dôležité je, aby žiadateľ vyplnil aj to, že je platiteľom úhrady za služby verejnosti. Žiadosť musí dať potvrdiť na príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, kde mu úrad potvrdí, že je poberateľom dávky.

Žiadať o príspevok môžu aj zdravotne ťažko postihnutí občania. Tí musia priložiť kópiu preukazu ZŤP. Žiadateľ musí uviesť, ako príspevok využije, či si zakúpi set-top box, nový televízor, satelit alebo káblovú televíziu.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľubomír
Treba zmeniť polarizaciu antény. To znamená, že teraz máš prvky antény vodorovne. Anténu treba otočiť o 90 stupňov. Prvky musia smerovať k zemi. Potom stačí zapojiť antenny kábel do set top boxu a druhý kábel zo set top boxu do tv. Súhlasím, tak je to správne. Dodám - pokiaľ ide cez anténný vstup na telke, musí nájsť kanál na telke, na ktorom je výstupný signál STB (Pri SCART to nie je porebné, len navoliť ako zdroj STB) Je to jednoduché, ale to všetko musíš vykonať až vtedy, keď vo vašom okolí vypnú analogové vysielanie a prejdú na digitál. Omyl. Analógové vysielanie je na iných frekvenciach ako digitálne. Okrem toho analóg vysiela frekvenčný obrazový signál (ako sínusovka) http://sk.wikipedia.org/wiki/Anal%C3...BD_sign%C3%A1l, kým digitál na nosnej vysiela dátový tok http://sk.wikipedia.org/wiki/Digit%C3%A1lny_sign%C3%A1l - zhluk jednotiek a núl. Takže popri analógu sa musí dať chytiť aj digitál. Preto je tá polarizácia (otočenie antény). Sú to dva úplne rozdielne typy prenosu signálu.
V texte.
Naposledy upravil misoft : 24.05.11 at 15:53
1 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
ahoj chcela by som sa spýtat babke sme kúpili set box má starší televízor včera sme zapali ho zapojili išlo všetko dobre dnes je vietor a obraz sa stráca robia sa pruhy zamrza čím to je anténou ? ale išiel dobre až teraz ?dakujem za radu
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať