Zavrieť

Porady

Dodatočné DP DPH - rok 2009

Dobry vecer

Viem, ze je tu viac podobnych tem, ale neviem si rady.

Teraz som zistila, ze faktura za 01/2010 sa mi "dostala" aj medzi faktury z 12/2009.

T.z., ze odpocet DPH z jednej faktury som si uplatnila raz v 12/2009 a raz v 01/2010.
Momentalne prebieha firme kontrola na DPH za rok 2009.

Chcem uzavriet rok 2010 a neviem, ci to mam nejako "riesit" teraz v roku 2010 alebo rok uzavriet a pockat na ukoncenie kontroly a nasledne to opravit az v roku 2011.

velmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa toho čo píšeš máš predsa rok 2010 OK, keďźe ide o faktúru z 01/2010, čo je zle je rok 2009 a ten Ti už zrejme porieši prebiehajúca daňová kontrola :-). Výsledok kontroly zaúčtuješ až keď budeš mať rozhodnutie a to bude až teraz, takže prípadný dorúbok DPH zaúčtuješ v roku 2011, ešte ma napadá že tam asi pôjde v prípade PÚ okrem DPH aj o DzP.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. ok, dph necham na kontrolu. A ano, potrebujem aj doriesit DzP. Mam to opravit teraz v roku 2010? alebo az v roku 2011? Samozrejme, za rok 2009 budem podavat dodat DP DzP PO.

    dakujem krasne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ta to daj do r. 2010, ked ho mas este otvoreny.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Ahojte ja mám tiež podobný problém. Podávala som dodatočné DP DPH za 11/2009 ale až vo februári 2010.Výsledok vyšší nadmerný odpočet.(Daňové priznanie k dani z príjmov PO bolo už podané.) Neviem na aké účty zaučtovať rozdiel aby mi to sedelo v roku 2010 s daňovým úradom kedže nám tento vyšší nadmerný odpočet vrátil v roku 2010.Ďakujem za každú radu.
    Naposledy upravil Danielam : 23.03.11 at 16:01

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    A ako si postupovala so zaúčtovaním tej opravy, čo sa týka základu dane? Ak to bol napr. nejaký náklad, čo ti chýbal pri riadnom DP, tak si ho asi zaúčtovala ako napr. 5xx / 32x v r.2010? Rovnako si mala zaúčtovať aj DPH 343/32x.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Luba Pozri príspevok
    A ako si postupovala so zaúčtovaním tej opravy, čo sa týka základu dane? Ak to bol napr. nejaký náklad, čo ti chýbal pri riadnom DP, tak si ho asi zaúčtovala ako napr. 5xx / 32x v r.2010? Rovnako si mala zaúčtovať aj DPH 343/32x.
    ja som to totižto neučtovala v roku 2009. ale pozerala som sa na to a bol to colný dlh za materiál kde to v roku 2009 dala na 501/379 a nepozrela si vobec výmer z colnice kde mala rozpísanú DPH a clo. DP daň z príjmu PO už mala odovzdané a urobila len dodatočné daňové priznanie DPH vo februári 2010 za 11/2009 a odovzdala na DU a založila a nič k tomu nepovedala ja som to zistila až ked nám daňový úrad vrátil viac peňazí a hned mi nesedí 343 ....a totiž to robila to účtovnícka firma!!!!a teraz neviem čo s tým mám robiť tak mi prosím porad ako to mám opraviť v roku 2010 ked to bolo v roku 2009 na 501/379
    Naposledy upravil Danielam : 23.03.11 at 22:40

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Danielam Pozri príspevok
    ja som to totižto neučtovala v roku 2009. ale pozerala som sa na to a bol to colný dlh za materiál kde to v roku 2009 dala na 501/379 a nepozrela si vobec výmer z colnice kde mala rozpísanú DPH a clo. DP daň z príjmu PO už mala odovzdané a urobila len dodatočné daňové priznanie DPH vo februári 2010 za 11/2009 a odovzdala na DU a založila a nič k tomu nepovedala ja som to zistila až ked nám daňový úrad vrátil viac peňazí a hned mi nesedí 343 ....a totiž to robila to účtovnícka firma!!!!a teraz neviem čo s tým mám robiť tak mi prosím porad ako to mám opraviť v roku 2010 ked to bolo v roku 2009 na 501/379
    ozaj mi nevie nikto poradiť???

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Takže clo bolo v r.2009 na 501/379 a DPH nikde. Ale ako zaúčtovala v r.2009 úhradu tej DPH colnici? Pozri ešte to. Ak 379/221, musí to visieť na 379. Ak 343/221, musí to visieť na 343 (to asi nie, keď ti to nesedí). Ak 501/221, tak musíš v r.2010 urobiť opravu chýb minulých období a podľa toho, či ide o významnú alebo nevýznamnú sumu, zaúčtovať to vrátenie DPH buď cez účty HV alebo cez nejaký výnos (648?).

    Dodatočné DP DPH - rok 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.