Zavrieť

Porady

rezervny fond - netvorenie

Dobry vecer,
Firma /sro/ vznikla v roku 2005, od roku 2007 vykazala ako uctovny HV zisk. Nie je vsak ani za jeden rok vytvoreny rezervny fond.
Mam nascitat uctovne zisky za tieto tri roky /2007,2008,2009/ a z nich vypocitat 5%?Alebo vypocitam 5% len z HV roku 2009?
Uznesenie z VZ nemam ani za jeden rok. Zisk bol kazdy rok uctovany na pokrytie straty.
Uctovnicka zdovodnila netvorenie rez.fondu tym,ze v dan.priznani odpocitala stratu min. obdobi, dan jej nevysla a tym padom netvorila ani rezervny fond.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    Dakujem.Ja rozumiem tvorbe aj podstate RF, viem ze v tejto firme mal byt tvoreny uz treti rok, ale nebol. Tak neviem ci teraz mam scitat účtovné zisky za tieto tri roky a tak vypocitat 5% alebo 5% vypocitam len z posledneho cisteho zisku? Priklanam sa k prvej aletrnative , len neviem ci je to spravne :-((

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nezaškodilo by ti ho prečítať, z neho jasne vyplýva, že sro nesplnila zákonnú povinnosť. Takže treba urobiť dodatočne nápravu a vytvoriť 5% z celkového dosiahnutého zisku.
    O použití zisku však výlučne rozhoduje VZ, resp. jediný spoločník, takže môžeš ako účtovníčka maximálne pripraviť návrh.

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    Dakujem.Precitala som si. Takze im navrhnem vytvorit ho z celkoveho dosiahnuteho zisku za tie tri roky.Ja som len nevedela, ci mozem cisty zisk tie tri roky nascitat a z neho pocitat 5%.

    rezervny fond - netvorenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.