Zavrieť

Porady

Dobrý deň, potrebujem poradiť DPH

V roku 2009 sme vystavili zálohovú faktúru, ktorá bola zaplatená v dobe jej splatnosti, následne do 15 dní sa vystavil na túto platbu daňový doklad k prijatej zálohe, keďže zákazka nebola doteraz ešte spravená. Avšak teraz t.j. rok 2011 zákazník stornoval objednávku a mi mu vraciame 80% z pôvodnej ceny z roku 2009 kedy bola 19% DPH. Keďže máme teraz 20% DPH chcem sa spýtať či treba vraciať sumu už s 20% DPH. A keďže bol už vystavený daňový doklad k prijatej platbe tak musím zrušiť ten predošlý daň. doklad novým daňovým dokladom k prijatej platbe ale musím mať sumu, ktorú vraciame v mínusovej položke. Alebo môžem vystaviť na toto storno už ostrú faktúru čiže konečnú faktúru na sumu, ktorú vraciame zákazníkovi? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak ste prijali 119:
    Dobropis vystavíš v sume vrátenia, DPH 19% (základ -80, DPH -15,20) suma k vráteniu 95,20
    Na zvyšnú sumu (20%) vystavíš faktúru (text ponechám tvojej fantázii) + 20
    odpočítanie zálohy -20
    základ dane 0,00
    daň 0,00
    k úhrade 0,00

    lilien89 je offline (nepripojený) lilien89

    lilien89
    Ďakujem za odpoveď. čiže ak som dobre pochopila sumu mu vrátime s 19% DPH. mi si nechávame 20% ako storno poplatok. čiže na to ja nemusím vystavovať faktúru. ja potrebujem zrušíť iba ten prvý daň. doklad aby sa mi to tam nebilo, a ostal vlastne iba jeden daň. doklad a to už s mínusovou položkou. keďže na tú zákazku nebola vystavená ostrá fa, ktorá by bola na nule keby zákazník objednávku nestornoval.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najskôr vrátiš peniaze a potom s dátumom odoslania platby vystavíš mínusový doklad, 19% DPH.
    zvyšok prijatej zálohy zúčtuješ do výdnosov ako zmluvnú pokutu, na ten zvyšok DPH nerieiš.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ahojte , chcem sa spýtať musí sa podávať Daňové priznanie DPH elektronicky ?
    ďakujem
    Naposledy upravil katkap17 : 21.03.11 at 11:32

    Dobrý deň, potrebujem poradiť DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.