Zavrieť

Porady

závojnatka a bojovnica

Kúpil som potomkovi akvárium, má tam živorodky, gubky, mečúne, malú bielu žabu a závojnatku. Bol tam aj skalár , no vydržal 1 noc. Niečo mi ho obžralo. Teraz som tam dal párik bojovníc,a závojnatka/karas/ samcovi obkusal celý chvost aj spodnú plutvu. Pani v chovprodukte ma ubezpečovala, že tieto ryby až na bojovnice nie su útočné, tak som prekvapený, že to asi závojnatka ničí iné ryby. Poradíte mi, či je to skutočne tak, a čo mi robí v akvarku neplechu, lebo v chovprodukte ma ubezpečili, že by malo byť všetko v poriadku.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Prei kupovaní si zdá sa nešiel postupom 1. kniha o akváriách 2. akvárium 3. nákup rybyčiek - o nejaký čas (2táýždne), keď sa ustália pomery v akváriu, chytia korienky rastliniek a podobne.
    Je tam mnoho nejasností, ktoré by bolo treba vedieť, aby sa Ti dalo poradiť.
    Ďalšie možné chyby:
    Rybky sa po prevoze z predajne navysypajú do vody, najprv sa musia zjednotiť teploty vôd v sáčku s rybami a v akváriu, a to ponorením rybiek v sáčkoch do akvária.
    Rybky sa vždy navzájom len obžierajú a napádajú, akvárium musí byť dosť veľké, naozaj minimum považujem 80 litrov, čím väčšie, tým je s ním menej roboty. V ňom kadečo -rastliny, skaly, prekážky, aby sa mali tie malé kde skryť. Veď aj tie gubky sa budú každú chvíľu kotiť a ostatné ich budú priamo z riťky žrať, hnusní kanibali, ak nebudú mať kotítko.
    Kalná voda - asi si nasypal veľa žranie, musia dostať len toľko, koľko hneď požerú, ináč to splesnie aj s rybami.
    Teplota vody - dôležité, niektoré rybky chcú viac niektoré menej. Napr. karas najmenej.
    Neznášam guľaté akvária, ani nie tak ja, ako ryby......
    Pri vymieňaní vody nie komplet výmenu, najviac vybrať von tak 2/3 a doliať novou, príp. prevarenou, vychladnutou, ryby zatiaľ vonku, pozor na rovnakú teplotu pri ich vpúťaní, pomaličky...ale aj okolo toho treba si viac prečítať v literatúre...

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    argelés Pozri príspevok
    Kúpil som potomkovi akvárium, má tam živorodky, gubky, mečúne, malú bielu žabu a závojnatku. Bol tam aj skalár , no vydržal 1 noc. Niečo mi ho obžralo. Teraz som tam dal párik bojovníc,a závojnatka/karas/ samcovi obkusal celý chvost aj spodnú plutvu. Pani v chovprodukte ma ubezpečovala, že tieto ryby až na bojovnice nie su útočné, tak som prekvapený, že to asi závojnatka ničí iné ryby. Poradíte mi, či je to skutočne tak, a čo mi robí v akvarku neplechu, lebo v chovprodukte ma ubezpečili, že by malo byť všetko v poriadku.
    Dakujem

    Rýchlo daj bojovnice zvlášť do nádoby. Ak je to párik môžeš ich dať spolu. Ten predavač by si zaslúžil.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Hm závojnatka Ti môže požrať menšie rybky ak je už veľká. Je to určite karas? Hoď sem fotku ak je agresívna nepredali Ti náhodou cichlidu?

    argelés je offline (nepripojený) argelés

    argelés
    dakujem, už je samec sám, ale čo s tým karasom?? je to krásna zlatá rybka, dal som ju do takej veľkej čaše a dnes doobeda už plával na boku, tak som ho dal nazad do akvarka a ako tak sa za hodinu prebral, len neviem či mi nemapadne ajiné ryby, lebo on je tam jediný veľký, všimol som si okusané aj iné ryby , niekde kus chvosta a aj žiabre, žeby to bola tá žabka?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    argelés Pozri príspevok
    dakujem, už je samec sám, ale čo s tým karasom?? je to krásna zlatá rybka, dal som ju do takej veľkej čaše a dnes doobeda už plával na boku, tak som ho dal nazad do akvarka a ako tak sa za hodinu prebral, len neviem či mi nemapadne ajiné ryby, lebo on je tam jediný veľký, všimol som si okusané aj iné ryby , niekde kus chvosta a aj žiabre, žeby to bola tá žabka?
    Žabka neokusuje ryby. Ak sú tam len gupky a mečúne, tak vinníkom je jednoznačne závojnatka. Je to všežravec, a hoci nie je agresívny, urobí dobrú neplechu v akvarku. Mne závojnatka pred mojím zrakom zožrala gupku ako jednohubku. Otvorila papuľu a gupka zmizla v útrobách závojnatky.

    argelés je offline (nepripojený) argelés

    argelés
    dakujem ti, len som čítal, že závojnatka môže byť v guľatej nádobe, včera som ju premiestnil, do gule, ráno ešte v pohode plávala, dal som jej žrať, všetko ok, a naobed už hore bruchom, vraj nepotrebuje filter, ja si myslím, že nemala kyslík, lebo v akvarku sa prebrala po čase a tam ide filter a ešte mám takú mútnu vodu, čo s tým?

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Ja si tiez tak hmlisto este z detstva pamatam ze zavojnatka robi neplechu ak je s takymi rybkami v akvarku ako mas Ty...
    Takze bud ju izoluj alebo vymen za ine druhy.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Ahojte, mám jeden problém.
    Minulý týždeň v stredu som si doniesla do môjho akvárka Betta splendens samca :rozzureny: , zabýval sa celkom dobre. Vo štvrtok som si doniesla 2 samice Betta splendens. Problém je v tom,že ich veľmi uháňa, naháňa a podobne. Kúpila som si izolačnú vaničku kde pobudol od piatku do dnes aby sa samičky zabývali, dúfala som,že ho to prejde no márne. Chúdatká sa nemôžu nai nadýchnuť, ani najesť. Schovávajú sa pred ním stále kade tade po akvárku... On vleze za nimi a vystraší ich aby plávali von z úkrytu a aby ich mohol naháňať. Viete mi poradiť čo mám urobiť aby prestal? Ďakujem :-)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.aqua-fish.net/show.php?h=bojovnicapestra
    ...samce sa celkovo lepšie cítia keď v akváriu sú sami, prípadne s rybami, ktoré žijú na dne.
    #
    #
    #
    Krátky popis
    Bojovnice majú rady zarastené akvárium a aj priestor. Určite nie sú vhodné do gulí, ako žiadna iná ryba. Keď sa majú dobre, vidíte to podľa toho, že samec stavia hniezdo aj bez toho, aby sa práve so samicou množili. Betty sú mierumilovné k ostatným rybám, aj keď sa už dobre necítia ak sú s iným druhom, hlavne rýchlo sa pohybujúcim, v jednom akváriu. Ak sa samica samcovi nepáči, pravdepodobne ju zabije. Hlavne dbajte na to, že betty majú radi kyslejšiu vodu, a preto by aj ich spolubývajúci mali znášať takúto vodu

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    pekné ďakujem ale môj problém to nerieši

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    pekné ale problém to nerieši,,,
    misoft No hádam po troch rokoch sa aj tie rybky nejako dohodli, čo vlastne sú......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.