Zavrieť

Porady

Zámenná zmluva a daň z príjmu

Otec daroval svojmu synovi nehnuteľnosť v roku 2004 s tým, že on si ju kúpil v roku 2002. Následne v roku 2010 syn túto nehnuteľnosť vymenil a novonadobudnutú nehnuteľnosť následne aj hneď predal. Podlieha predaj tejto nehnuteľnosť dani z príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mysimis Pozri príspevok
    Otec daroval svojmu synovi nehnuteľnosť v roku 2004 s tým, že on si ju kúpil v roku 2002. Následne v roku 2010 syn túto nehnuteľnosť vymenil a novonadobudnutú nehnuteľnosť následne aj hneď predal. Podlieha predaj tejto nehnuteľnosť dani z príjmu?
    Miška ak tam nemal trvalý pobyt(a nemal keď tú nehnuteľnost vlastnil od roku 2010), tak to nie je oslobodené od dane z príjmu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    marjankaj Pozri príspevok
    Miška ak tam nemal trvalý pobyt(a nemal keď tú nehnuteľnost vlastnil od roku 2010), tak to nie je oslobodené od dane z príjmu.
    Janko, ďakujem, aj som si to myslela, lenže je to dosť peňazí k zdaneniu. No čo už.....mladý musí zacvakať

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mysimis Pozri príspevok
    Janko, ďakujem, aj som si to myslela, lenže je to dosť peňazí k zdaneniu. No čo už.....mladý musí zacvakať
    Miška ale výdavkom by mohla byť cena toho bytu pri tej zámene. §8 ods.(5).
    Neviem ako bola tá výmena urobená, možno bola cena uvedená v zmluve, alebo by sa dala určiť podľa §25.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    marjankaj Pozri príspevok
    Miška ale výdavkom by mohla byť cena toho bytu pri tej zámene. §8 ods.(5).
    Neviem ako bola tá výmena urobená, možno bola cena uvedená v zmluve, alebo by sa dala určiť podľa §25.
    V zmluve sa píše: obe strany sa dohodli o zámene nehnuteľností bez ohľadu na ich hodnoty. Keďže som, ale pátrala ďalej dostala sa mi aj pôvodná zmluva o kúpe nehnuteľnosti - tá je síce z roku 2002 a podiel týkajúci sa môjho klienta je tam 5255,- €/to je cena zo zámennej zmluvy/ a nehnuteľnosť, ktorú predal mala hodnotu 4500,-€. Ja sa preto pýtam, či je potrebné niečo zdaňovať.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mysimis Pozri príspevok
    V zmluve sa píše: obe strany sa dohodli o zámene nehnuteľností bez ohľadu na ich hodnoty. Keďže som, ale pátrala ďalej dostala sa mi aj pôvodná zmluva o kúpe nehnuteľnosti - tá je síce z roku 2002 a podiel týkajúci sa môjho klienta je tam 5255,- €/to je cena zo zámennej zmluvy/ a nehnuteľnosť, ktorú predal mala hodnotu 4500,-€. Ja sa preto pýtam, či je potrebné niečo zdaňovať.
    Teda ak tomu dobre rozumiem.

    Klient nadobudol nehnuteľnosť A v hodnote 5255 € darom v roku 2004
    Pri výmene v roku 2010 bol príjem za nehnuteľnosť oslobodený od dane z príjmu a nadobudol nehnuteľnosť B v hodnote 4500 €.
    Následne nehnuteľnosť B v hodnote 4500 € predal za xxxx € a nakoľko mu vznikol zdaniteľný príjem v sume xxxx-4500 €. A ten zdaní.

    Zámenná zmluva a daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.