Zavrieť

Porady

Externy sklad

Mam ponuku od jednej firmy na skladovanie mojho tovaru pre eshop s tym ze ako sluzba navyse bude ze v pripade objednavok tovr zabalia a poslu /posta alebo kurier/ podla toho ako si vyberie zakaznik.

Na poste posielaju ako hromadny podaj ...

V zmluve s firmou je uvedene ze konecna cena za tovar /tovar+postovne abalne/ bude pripisana na ucet firme ktora by pre mna robila taketo sluzby a do 3dni mi suma bude pripisana na ucet /podnikatelsky/

Na konci mesiaca firma vystavy 1 fakturu kde vyuctuje svoje sluzby a ja nasledne zaplatim.

Otazky.

1.> je to uctovne v poriadku ked zakaznik nebude platit na moj ucet ? /toto sa tyka v pripade dobierky/ /pri platbe vopred peniaze idu priamo na moj ucet/
2.> ako odosielatel nebudem figurovat ja ale firma ktora mi tuto sluzbu poskytuje...je to OK ?
3.> ak predam tovar v hodnote napr: 100e 10x10 balikov na ucet firme pride 10x10e...firma nasledne na moj ucet posle 1x100e a na konci mesiaca vystavy fakturu s detailnym rozpisom prijatych/odoslanych platieb..bude to OK ?

vopred dakujem za nejake informacie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    s dobierkami, úhradami na účet to podobne robi aj pošta - ale teda denne. Keď ti príde za deň 10 dobierok, tak tebe pripíšu na účet jednu sumu a pošlú ku tomu doklad - zoskenované lístky

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    nevidím zmysel, prečo to takto kombinovať :-(
    Logické by bolo,
    - keby to zabalili, poslali v tvojom mene, s tvojou fa - vykonávajú pre teba službu
    - peniaze by prišli na tvoj účet
    - poslali by ti súhrnnú fa za mesiac za službu a ty by si im to zaplatil
    Na tvoje otázky 1-3 neodpoviem presne lebo nie som účtovník ale myslím, že to nebude kóšer min v bode 2. Vyrábaš si (aj účtovníkovi/čke) zbytočné problémy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.