Zavrieť

Porady

Kde sa sťažovať na živnostníka?

Neviem, či som zvolila správnu rubriku, ale potrebovala by som vedieť, kde sa dá sťažovať na nevhodné správanie a nekvalitnú prácu živnostníka?
Jedná sa konkrétne o kaderníčku. Nechali sme u nej strihať syna. Na začiatku sme prehliadli, že na nás zazerá, ako keby sme jej zjedli večeru. Keď začala syna strihať všimli sme si, že ho ťahá za vlasy, akoby mala tupý strojček. Najprv sme sa mu snažili dohovoriť, aby vydržal, má 6 rokov, tak sem tam pohol hlavičkou, ale nijaké prudké uhýbanie ani mikanie. Keď mu ale teta začala nadávať, že sa šmýka na stoličke (posadila ho na umelú barovú stoličku, na ktorú dala koženkový vankúš) a začala mu točiť a mikať hlavou ju muž upozornil, že ona má strihať a my máme syna vychovávať. Začala po nás blačať, že ona nikoho strihať nemusí (tak načo má kaderníctvo?) a máme sprosté decko. Syna sme teda nedostrihaného zbalili a zobrali preč. Dá sa však vyvodiť voči takémuto správaniu nejaké sankcie a sťažovať sa na ňu niekde? Tiež som živnostníčka, ale takéto správanie by som si nedovolila, veď spokojný zákazník mi zapĺňa peňaženku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    Môžu, aj nemusia.Svojou anonimnou návštevou prevádzky zameranej na správanie obchodníka môžu odhaliť kontrolóri nedostatky v prístupe k zákazníkovi,čo umocní aj sťažnosť.A možno mala živnostníčka len zlý deň vtedy a prejavilo sa to nevhodným správaním,( čo nie je ospravedlňujúce) ktovie??? Možno aj to sťažovateľom postačí, že jej aspoň kontrolu poslali. Veď si spomeňte na pani Tóthovú, ktorá vždy zdôrazňovala, že sa treba sťažovať,reklamovať, atď....

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    Môžeš sa sťažovať na ŠOI na nevhodné,arogantné a ináč neprimerané správanie voči zákazníkovi.ŠOI-kári vykonajú kontrolu a vyvodia sankcie.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    K celkovej situacii sa vyjadrovat nebudem, kedze mame pohlad len jednej strany (a ani to nie je ucel).

    Ale najlepsie sa jej pomstis zlou reklamou.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    buganka Pozri príspevok
    Neviem, či som zvolila správnu rubriku, ale potrebovala by som vedieť, kde sa dá sťažovať na nevhodné správanie a nekvalitnú prácu živnostníka?
    Jedná sa konkrétne o kaderníčku. Nechali sme u nej strihať syna. Na začiatku sme prehliadli, že na nás zazerá, ako keby sme jej zjedli večeru. Keď začala syna strihať všimli sme si, že ho ťahá za vlasy, akoby mala tupý strojček. Najprv sme sa mu snažili dohovoriť, aby vydržal, má 6 rokov, tak sem tam pohol hlavičkou, ale nijaké prudké uhýbanie ani mikanie. Keď mu ale teta začala nadávať, že sa šmýka na stoličke (posadila ho na umelú barovú stoličku, na ktorú dala koženkový vankúš) a začala mu točiť a mikať hlavou ju muž upozornil, že ona má strihať a my máme syna vychovávať. Začala po nás blačať, že ona nikoho strihať nemusí (tak načo má kaderníctvo?) a máme sprosté decko. Syna sme teda nedostrihaného zbalili a zobrali preč. Dá sa však vyvodiť voči takémuto správaniu nejaké sankcie a sťažovať sa na ňu niekde? Tiež som živnostníčka, ale takéto správanie by som si nedovolila, veď spokojný zákazník mi zapĺňa peňaženku.
    Nemáš sa kde sťažovať. Viac k nej nechoď.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    oriesok Pozri príspevok
    Môžeš sa sťažovať na ŠOI na nevhodné,arogantné a ináč neprimerané správanie voči zákazníkovi.ŠOI-kári vykonajú kontrolu a vyvodia sankcie.
    toto aj tak nedokážu...-slovo proti slovu....

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    - toho "sťažovať a reklamovať" sa ale niektorí "nespokojní" zákazníci držia ako pes ježa a mi povedzte, keď dostane remeselník reklamáciu po 2 rokoch, že tá garáž, ktorú ste mu postavili potrebuje náter a chce to riešiť ako reklamáciu... to už asi ani nemôže myslieť vážne... či?

    zenicka je offline (nepripojený) zenicka

    zenicka
    Ja som tak urobila, zo ŠOI-ky mi poslali upovedomenie, že nič neodhalili a majiteľ mi mnapísla taký list, že nakoniec som ja bola za tú arogantnú a šikanovačnú...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jednoducho: vždy medzi rečou so známymi len spomeň zlé služby tej kaderníčky - agentúra JPP sa postará o ostatné

    Kde sa sťažovať na živnostníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.