Zavrieť

Porady

OMEGA - vyplnenie daň. priznania DPH

Ahojte "Omegáči",
chcela by som sa opýtať niečo ohľadom daňového priznania DPH: do ktorého riadku dávate faktúry, ktoré vám prišli po podaní daňového priznania napr. za máj a chcete to dať napr. do júna? Ja som to hodila (teda DPH z faktúr, ktoré prišli po podaní daňového priznania) do riadku 19. Nikde inde som to nedávala. Prosím napíšte mi ako postupujete vy v Omege. Ďakujem
Pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    Vladka, nenapisala si, ake faktury mas na mysli, ale dedukujem, ze dosle tuzemske faktury, tak tie patria do riadku 15, no a do suctoveho riadku 19
    aj ked prisli po termine na podanie danoveho priznania
    Naposledy upravil Luckasari : 25.08.04 at 08:15 Dôvod: doplnenie odpovede

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    áno myslela som tuzemské došlé faktúry, ale ak sa riadim podľa poučenia k vyplneniu DP, tak riadok 15 = súčet dane uplatnenej k cenám všetkých tovarov a služieb v tuzemsku za príslušné zdaňovacie obdobie.
    A to usmernenie, ktorým bolo doplnené poučenie k vypĺňaniu DP upravovalo iba riadok 19 - že tam môžme dávať došlé tuz. faktúry, ktoré nám došli po podaní daňového priznania.
    Ešte malá poznámka: riadok 19 nie je súčtový: výška dane sa určí ÚPRAVOU DANE UVEDENEJ V RIADKOCH 15 AŽ 18.

    Richard, ja som asi zle zaradila tému! môžeš mi ju, prosím ťa, presunúť do témy DPH?
    ... najprv som si myslela, že to bude softvérova otázka, ale teraz vidím, že nie.
    Ďakujem
    Pekný deň

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    Riadok 19 v pouceni na vyplnenie dan.priznania hovori:
    Vyska odpocitatelnej dane podla §49 az 51 zakona.
    Vyska odpocitatelnej dane sa urci upravou dane uvedenej v riadkoch 15 az 18 podla kategorizacie odpocitania dane, neodpocitania dane a pomerneho odpocitania dane podla §49 a 50 zakona (t.j. to nase clenenie DPH do troch skupin - plny narok na odopocitanie, nie je narok na odpocitanie, je narok na pomerne odpocitanie podla koeficienta-podla mna sa ta uprava tyka tohto).
    Platitel dane uplatni odpocitanie dane podla podmienok §51 zakna v zdanovacom obdobi, v ktorom vznikne pravo na odpocitanie dane, a do dna podania danoveho priznania ma k dispozicii fakturu a dovozny doklad.

    V poznamke sa pod komentarom k riadkom 15 az 18 sa pise: Udaje v riadkoch 15 az 18 sa uvadzaju za zdanovacie obdobie, v ktorom je mozne uplatnit odpocitanie dane podla §49 az 51 zakona ...

    ja by som teda taketo faktury uviedla do riadku 15 a do riadku 19
    aj software mam tak usposobeny

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Luckasari
    V poznamke sa pod komentarom k riadkom 15 az 18 sa pise: Udaje v riadkoch 15 az 18 sa uvadzaju za zdanovacie obdobie, v ktorom je mozne uplatnit odpocitanie dane podla §49 az 51 zakona ...
    ... dokelu :-)! tú poznámku som nevidela! Dík Lucka. Takže tie faktúry dám do 15 a 19 riadku.
    Ešte raz vďaka.
    Pekný deň

    OMEGA - vyplnenie daň. priznania DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.