Zavrieť

Porady

kratší pracovný čas a nárok na dovolenku

Prosím o radu. 19.4.2005 sme prijali pracovníka - dôchodcu na kratší pracovný čas na 48 hod. v mesiaci so mzdou 2050,- Sk. Tento človek má ešte uzatvorený pracovný pomer na 8 hod u iného zamestnávateľa. Program mi vypočítal nárok na dovolenku do konca roka 17 dní. Dnes sa nadriadení čudujú, že ako môže mať nárok na dovolenku u nás, keď má ešte uzatvorený iný pracovný pomer. Poraďte, či má elebo nemá nárok na túto dovolenku. Taktiež mi povedali, aby som mu za mesiac nenahadzovala žiadne hodiny. Potrebujem ich presvedčiť o tom, čo je správne. Poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VERONIKA6
    Prosím o radu. 19.4.2005 sme prijali pracovníka - dôchodcu na kratší pracovný čas na 48 hod. v mesiaci so mzdou 2050,- Sk. Tento človek má ešte uzatvorený pracovný pomer na 8 hod u iného zamestnávateľa. Program mi vypočítal nárok na dovolenku do konca roka 17 dní. Dnes sa nadriadení čudujú, že ako môže mať nárok na dovolenku u nás, keď má ešte uzatvorený iný pracovný pomer. Poraďte, či má elebo nemá nárok na túto dovolenku. Taktiež mi povedali, aby som mu za mesiac nenahadzovala žiadne hodiny. Potrebujem ich presvedčiť o tom, čo je správne. Poraďte.
    Počet pracovných pomerov nemá vplyv na nárok na dovolenku.
    Čiže aj u vás má nárok na dovolenku za odpracovaný rok.

    enave je offline (nepripojený) enave

    enave
    Nárok na 17 dní dovolenky má vtedy, ak jeho pracovný čas je rozvrhnutý rovnomerne, na každý pracovný deň v týždni. Ak pracuje iba niektoré dni, je viacej možností, ako čerpať dovolenku. Ak mu necháš celých 17 dní, a on pracuje napr. v pondelok, stredu a piatok, dovolenku si vypisuje na celý týždeň,t.j. 5 dní a nie 3, ktoré chodí do roboty. Alebo mu potom dovolenku úmerne krátiš a on si vypíše dovolenkový lístok iba na tie dni, kedy skutočne neprišiel do roboty.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VERONIKA6
    A čo tie hodiny? Ja som si istá, že ich nahadzovať musím.
    Podľa môjho výpočtu ,za odpracované celé mesiace má nárok na 16,5 dní dovolenky za rok 2005.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ja som myslela odpracovaných 48 hodín, za ktoré má mzdu, či ich musím nahrávať. Lebo moji nadriadení si myslia, že keď ich nenahrám, tak nebude
    mať nárok na dovolenku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VERONIKA6
    Ja som myslela odpracovaných 48 hodín, za ktoré má mzdu, či ich musím nahrávať. Lebo moji nadriadení si myslia, že keď ich nenahrám, tak nebude
    mať nárok na dovolenku.
    Tak im povedz, že si myslia zle, ak odpracoval, tak odpracoval a okrem mzdy za prácu mu patrí aj nárok na dovolenku. Nech si preštudujú ZP, aby mohli vyvrátiť svoje tvrdenie.

    kratší pracovný čas a nárok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.