Zavrieť

Porady

PC mi aj funguje aj nie,v čom je problem?

čawte zohnal som si pc s procesorom AMD Athlon 64 X2 4200+ a mam taky problem:

1. problem je že mam tam aj SATA HDD(100% funkčny) no v biose mi ho vôbec nenajde čiže nieje možne z neho ani načitať windows,skušal som ho davať aj do ineho portu SATA no nič,bios mam nastaveny normalne aby mi hardware našlo automaticky DVD mechaniku mi najde no HDD nie..čym to je ?

2.skušal som napojiť starši IDE HDD ten v mi biose našlo ale ked nanho začnem inštalovať windows tak vždy mi PC zamrzne niekedy ked ostava do konca inštalacie 30 minut niekedy len 18 ale vždy zamrzne a neviem si s tym rady.

jeden človek mi pocedal že na 90% mi asi odchadza procesor....može to byť to?lebo ja už fakt neviem babral som sa s tym od rana do noci a nič
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    leri000 je offline (nepripojený) leri000

    leri000
    Vlado40 Pozri príspevok
    V biose si nastav pri Configure Sata na IDE.
    ale kde tam presne v biose ja som tam nič take nevidel..... a ja chcem aby mi išiel SATA a nie IDE...a čo to s tym ma že mi pri inštalacii windowsu pc vždy zamrzne?

    leri000 je offline (nepripojený) leri000

    leri000
    doska je ABIT AX8 ..a ked dam stari IDE HDD a začnem inštalovať windows tak vždy pc zamrzne niekedy 15 minut od konca inštalacie dakedy 20 tak rôzne

    leri000 je offline (nepripojený) leri000

    leri000
    Vlado40 Pozri príspevok
    Skús si v biose nastaviť OnChip IDE Device IDE Prefetch Mode: na Enabled.
    len to že ja tam nič take nemam

    leri000 je offline (nepripojený) leri000

    leri000
    Vlado40 Pozri príspevok
    Musí tam byť niečo ,kde to treba zmeniť aby ten disk Sata načítalo.
    no dobre ale dajme tomu že na ten sata disk sa teraz vykašleme....hlavnejšie je skôr asi že prečo mi vždy ten pc zamrzne pri inštalovani windowsu??? normalne ten IDE HDD aj naformatuje nakopiruje tam tie prve data reštartuje sa a naskoči normane to už farebnejšie pozadie nastavim si tam aj meno PC a použivatela ked mam štastie a nazamrzne skor tak nastavim aj pripojenie siete ale potom zamrzne nikdy som sa nedostal až ku koncu inštalacie bol som maximalne že ostavalo ešte 18 minut či ako...prečo robi toto???

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Môže byť aj chybné CD,ale to by zrejme vyskočila hláška ,že nevie čítať z CD.Mal som problém s inštaláciou a problém bol vadný zdroj.

    leri000 je offline (nepripojený) leri000

    leri000
    aj na to som myslel ale to cd nema ani škrabanec a vždy sekne na inom mieste..no nič idem ja rozobrat ten pc čo mam teraz a skusim z neho vybrať zdroj a vymeniť či sa dačo nezmeni

    leri000 je offline (nepripojený) leri000

    leri000
    tak teraz som bol PC odniesť do servisu na diagnostiku tak uvidim čo zistia a či vobec dačo zistia lebo za diagnostiku si nič neučtuju tak či to nebude aj tak vyzerať

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    leri000 Pozri príspevok
    no tak prišli na to v servise že je vadna zakladna doska :-/
    Bohužiaľ, toto sme na porade nemohli identifikovať na diaľku...

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    To bolo u mňa? Lebo si nespomínam.
    1. určite nie je vadný disk alebo pamäť?
    Stále je na vine doska keď už sa im nechce s tým hrať.
    Doska nepadá počas inštalácie, skôr to zvládne a potom to padá tak do hodiny.
    Skúsil si LiveCD napríklad Hiren abo ultimate? Alebo nejaký Linux z CD? Memtest z CD čo hovorí? Stále je možnosť ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.