Zavrieť

Porady

Susedske pravo - fajcenie

Zdravim, chcela by som trochu poradit, ako dalej s problemom, ktory mame, ide o suseda, ktory fajci sice vo svojom byte, ale tak, ze ma otvorene dvere na chodbu, a tym padom, mame vsetok dym a smrad v byte. Co na tomto stve vsak najviac, ze vlasnte cez den alebo vecer este ako tak ok, ale kvoli nemu snad som nespala v kuse uz vyse 3 mesiacov, lebo robi budicek tymto sposobom, medzi 5-6 rano, ci je pracovny tyzden, vikend, Vianoce ci Silvester.
V dome, ma kazdy byt balkon, takze dohovorenie susedovi, aby aspon RANO skusil fajcit na balkone, bolo, ze mu mame vyliezt na hrb, ze on fajci v byte. NOrmalna komunikacia s nim nie je mozna.
Rozmyslala som´, ze by som napisala staznost, na MU, ale tam sa bude obhajovat tym,ze je to jeho byt, a tak..Mam zisteny paragraf 127, ale je dost vseobecny, je tam pisanae, ze nesmie nad mieru obtazovat susedov pachom, dymom, plynmi, pachmi...
Mozno, by som tam mohla pripojit este dalsie mena, lebo viem, ze nie som jedina, ktorej to vadi.
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ešte skús pozrieť do zákona o ochrane nefajčiarov, tuším tam je, že na verejných priestranstvách je zákaz fajčiť, a myslím, že chodba je verejným priestranstvom ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to trochu nezvyčajné, že má niekto stále otvorené dvere na chodbu. Na druhej strane mi napadlo, ako z chodby prenikne dym do tvojho bytu? Tiež máš otvorené dvere do chodby? Ak nie, skús si lepšie utesniť Tvoje vchodové dvere, aby dym neprenikal k Tebe.

    Alebo na drzosť odpovedaj drzosťou. Postav si stoličku pred jeho dvere, sadni si a pozoruj ho v jeho byte. A tak to sprav zakaždým, keš bude mať otvorené dvere. Alebo skús Ty vypustiť nejaký smrad na chodbu (nie taký, ale napr. zapáľ sírový knot, ktorý sa používa na vypaľovanie sudov). V každom prípade to vyzerá na ťažký boj. (Milan Zamboj, televízia Joj).

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Ja teda tiež rozmýšľam, ako je možné, že ráno medzi 5. a 6. hodinou ti ide dym do bytu. U nás v dome sa bežne stáva, že ide niekto s cigaretou po chodbe, ale do bytu mi smrad nejde, len keď vyjdem na schodište, tam to cítiť je.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ja to vidím tak, že to robí VÁM naschváľ.
    asi ste mu to už vyčítali. a preto to robí
    alebo je ažtak vadný

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    No, teba budí dym, nás každé ráno venčiaci sa psi. A trvá to už roky. Už som dávno zabudla, čo je to spať pri otvorenom okne. Ak je zatvorené, tak sa to ešte dá, samozrejme, ak sa len tak potichu venčia. Ale nedajbože, aby sa začali "hrať". To je potom paráda. No čo, smola, že práve pod našimi oknami je veľká lúka, na ktorej psíčkari zo širokého okolia už od šiestej postávajú, pokrikujú na svojich miláčikov a je im úplne jedno, že sú priamo pod oknami našich spální a detských izieb.

    Kefrin je offline (nepripojený) Kefrin

    Kefrin
    Nie, ze stale, ale ked fajci, tak asi, aby on nemal smrad tak to ide k nam, respektive po celej chodbe, co sa tyka toho prenikania, mame uz dodatocne utesnene dvere, ale stale to prechadza tak ako prievan napr, a ja nemam otovrene dvere, na chodbe su styri byty, a jeho byt je hned vedla nas... neviem co je na tom na nepochopenie..
    S tou stolickou, hmm, po mojoj jednom pyzamovom vyjazde uz si nechava taku strbibnku, ale huli jak turek, si predstav,diskoteku a plno dymu, no a to mame skoro kazde rano doma v byte, prijemny budik...
    Neviem ako to inac poriesit...ked slusne sa neda..

    Kefrin je offline (nepripojený) Kefrin

    Kefrin
    Tiez nezavidim, ale stale sa mozes viac pred tym ako skryt, ako pred pachom, ked to citit vsade rano

    Kefrin je offline (nepripojený) Kefrin

    Kefrin
    Ja tiez neviem, myslela som, ze fajci na chodbe, alebo teda, ze ma otovrene dvere na chodbu, predtym som nikdy s takym niecim nemala problem, a to byvali tiez susedia, ktori fajcili, ale tu je to take divne, alebo, ze by mal este dajaky otvor k nam do bytu? :-)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kefrin
    Ja tiez neviem, myslela som, ze fajci na chodbe, alebo teda, ze ma otovrene dvere na chodbu, predtym som nikdy s takym niecim nemala problem, a to byvali tiez susedia, ktori fajcili, ale tu je to take divne, alebo, ze by mal este dajaky otvor k nam do bytu? :-)
    Nemáte náhodou aj spološnú šachtu? Napr. nepreniká ten dym k Tebe aj cez digestor alebo kúpeľňové vetrátko?

    Kefrin je offline (nepripojený) Kefrin

    Kefrin
    nie, lebo on je vedla nas v byte, a mame spolocnu iba stenu s jeho obyvackou, a predsienou..

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    A nedá sa tento problém nadhodiť na domovej schôdzi spoločenstva vlastníkov alebo cez správcu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.