Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku-rata sa aj poberanie rodičovského príspevku?

Koreniny Macek

Koreniny Macek je offline (nepripojený) Koreniny Macek

uctovnicka Koreniny Macek
Od 01.04. prijimame novu zamestnankyňu./nar.1977 /Priniesla si doklady o zápočte rokov , z UP -potvrdenie o o zaradení do evidencie nezamestnaných a potvrdenie , že poberala rodičovský príspevok od 01.11.2002 do 21.08.2009. Od 01.07.2000 do 29.11.2000 bola nezamestnaná a od 30.11.2000 bola na materskej /dieťa nar.09.01.2001/ a druhej /dieťa nar.21.08.2003/.
Pre nárok na dovolenku má :-odpracované roky + evidencia na urade práce a aj obdobie ked poberala rodičovský príspevok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nechcem byt zla, ale uctovnik by si mal vediet precitat zakonnik prace:
    § 103

    ....

    (5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

    a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,

    b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
    c) úspešne skončeného štúdia,
    d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
    e) doktorandského štúdia,
    f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
    g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
    h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
    i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
    j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
    k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
    uctovnicka Koreniny Macek
    Ano toto je mi všetko jasné,že do veku dieťaťa do troch rokov , lenže v jednom príspevku na porade som sa dočítala, že ak poberá rodičovský príspevok a štát za ňu platí do SP tak sa jej obdobie zarátava do odpracovaných rokov.
    alušik

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    A čo riešite? Len odpracovaný čas pre účely dovolenky a máte citáciu, z ktorej je zrejmé, že sa obdobie poberania rodičovského príspevku (to je vlastne starostlivosť o dieťa do 3 rokov veku) zarátava do tohto obdobia.
    uctovnicka Koreniny Macek
    Mne ide o obdobie poberania rodičovského príspevku do 6 rokov dieťaťa,či sa počíta aj toto obdobie od veku 3 rokov do 6r.Dieťa bolo zdravé , len predlžená materská.
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Mne ide o obdobie poberania rodičovského príspevku do 6 rokov dieťaťa,či sa počíta aj toto obdobie od veku 3 rokov do 6r.Dieťa bolo zdravé , len predlžená materská.
    To nie je predlzena rodicovska, to sa len matka prihlasi ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov (ak nejde o zdravotny stav dietata).
    Pre potreby dovolenky to nie je v zakone bolo definovane ako obdobie, ktore by sa pocitalo.

    Predlzena rodicovska je len v pripade dietata zo zlym zdravotnym stavom. Vtedy matka aj pobera rodicovsky prispevok a toto obdobie sa pocita.

    nárok na dovolenku-rata sa aj poberanie rodičovského príspevku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.