Zavrieť

Porady

všeobecná štátnica y anglického jayzka

Ahoj, chodím na jazykovú školu do Nitry, ale nič moc...Pred rokom som maturovala z angličtiny z vyššej úrovne, bez problémov, ale mám pocit , že som tu toho viac zabudla ako sa naučila. myslíte že mám šancu pripraviť sa za mesiac na štátnice z vyššej úrovne (C1). Alebo ísť radsej na základnú státnicu?? (B2)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Tazsia maturita je u nas B2.

    C1 je uz o dost tazsia uroven pisomneho testu.

    Zalezi na co Vam bude ta statnica. Ak to chcete len pre potechu, alebo pracu v kancelarii v administrative v zahranici, tak mozete si dat aj B2 uroven.

    Ak Vam to treba na studium na VS v zahranici, je lepsia C1, ktore je vsak o dost narocnejsia, ale da sa zvladnut.

    majoneza je offline (nepripojený) majoneza

    majoneza
    Ak potrebujes to na studium do zahranicia, treba si zistit co potrebuje univerzita, do ktorej chces ist. Je malopravdepodobne, ze chce skusky organizovane slovenskym statom. Skor bude IELTS alebo TOEFL. Statnica C1 je uzitocna, najma ak budete chciet pravo podnikat ako prekladatel alebo lektor od slovenskeho statu.

    Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

    Karla26
    Dobry vecer, maturovala som z anglickeho jazyka v r.2003, zila som par rokov v anglicku, mam pokrocilu anglictinu. Chcela by som si spravit statnicu z anglickeho jazyka, len neviem ako na to, nema mi kto poradit a na nete nejak neviem o tom najst priame a zrozumitelne info. Da sa pripravit na statnice v priebehu max. 3 mesiacov? staci nejaky kurz v jazykovej skole alebo musim ist na nejaku VS, moze mi niekto poradit? dakujem

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    štátnicu si môžeš urobiť na akejkoľvek štátnej jazykovej škole na Slovensku. Sú dva termíny za rok jarný a jesenný. Skúšku môžeš vykonať aj bez prípravy, teda iba sa prihlásiš, sama pripravíš a pôjdeš na skúšku. Ja som tak bola tento rok. Sú dve časti písomná a ústna. Písomná - diktát s prekladom alebo posluch s nejakými cvičeniamu, čítanie s porozumením, preklad do angličtiny a esej. Tak sme to mali my a išlo o všeobecnú štátnicu úroveň C1/C2. Dalo sa, ale dosť veľa ľudí to neurobilo, tá ich stupnica je dosť prísna, po pár bodov. Hodnotenie je známkami 1,2,3 prospel s vyznamenaním, prospel veľmi dobre, prospel. U nás sme mali skoro všetci prospel, čiže 3, niektorí mali 2, jednotku nikto a to som mala pocit, že sme tam takí polepší.
    Na ústnu časť sú témy. Vždy sú v otázke tri časti - literatúra, reálie a všeobecná téma. Napr. Herman Melville, Geografia Veľkej Británie a Gardening - to iba príklad, všetky tieto otázky tam boli, ale nie v jednej, to som iba poskladala. Ja som mala Geography of Slovakia, Necessity of Learning Foreign Languages a literatúru Tenessee Williams a Arthur Miller.
    Vždy v jazykovke ti tieto témy dajú. Pre tých, čo nemajú takéto všeobecné vedomosti, nepamätajú si zo školy a pod je to dosť ťažké. Aj v literatúre boli veci, čo sa bežne neučia.
    Pri základnej štátnicy na úrovni B2 - to je ako vyššia úroveň maturity je to jednoduchšie, aj tie ústne - tam sú dve časti, myslím reálie a všeobecná a tam je to o dosť menej.
    Počula som, že by sa tieto podmienky mali meniť, ale myslím, že to ešte platí.
    No a ešte si do prihlášky píšeš aké knihy si prečítala v originále - pri základnej 3, pri všeobecnej 5 kníh. Na tie sa ale nikto nepýtal.
    lenkafilip Ahoj, takze ty uz mas statnicu za sebou. Chcela som sa ta opytat, ci mas vypracovane realie? Dakujen
    alaya1 prispevok je z roku 2011.

    ivahuma je offline (nepripojený) ivahuma

    ivahuma
    ahojte, ja sa tiez momentalne externe pripravujem na vseobecnu statnicu, aj mi jazykova skola emailom poslala sylaby, ale neviem, co si mam predstavit pod pojmom Diktat s prekladom - cize najskor napisem diktovany text a ten potom prelozim do slovenciny?

    A cast esej co zahnrnuje? Esej ako taku alebo aj ine pisomne prejavy ako list, application form a pod? Formalna, neformalna anglictina?

    Vopred dakujem.

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    diktat je najskor nadiktovany ucitelkou a potom ho musis prelozit. neviem ci pod tym pisomnym prejavom mozu byt aj ine veci, ale myslim, ze iba esej - klasicka. my sme mali esej, boli na vyber tri temy, nepamatam sa uz tie nazvy. takze klasicky popis, nazory

    všeobecná štátnica y anglického jayzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.