Zavrieť

Porady

diaľničná známka

Vie mi niekto povedať do kedy platí dialničná známka 2005, bolo mi povedané, že do konca januára 2006. Vie to niekto na 100%?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Pýtala som sa manžela , tvrdí , že to je na 100% tak ako si to napísala. Teda do konca januára 2006.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Platnosť nálepky je vyznačená na zadnej strane podložky, z ktorej ste odlepili známku (túto ste pravdepodobne zahodili). Pri ročnej je platnosť do 31.1.2006 (inú nepoužívam).
    Chcela by som však upozorniť na zmenu na diaľničných nálepkách na rok 2006, kde po odlepení známky si podklad odložte, nakoľko to bude daňovo-účtovný doklad, ktorý Vám bude slúžiť ako FAKTÚRA, aby ste si výdavok na diaľničnú nálepku mohli uplatniť v uznaných výdavkoch !!!! Nebude už stačiť len doklad z ERP (alebo potvrdenie z pošty) o zaplatení za túto známku. Informáciu mám zo školenia.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Diaľničné známky 2006
    Sadzobník úhrad 2006 za užívanie vymedzených úsekov diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy pre dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy:
    • na kalendárny rok za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony vrátane - 1 100 Sk,
    • na mesiac za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony vrátane - 300 Sk,
    • na týždeň za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony vrátane - 150 Sk
    Úhrada za užívanie vymedzených úsekov diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy označené dopravnými značkami je na kalendárny rok za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou
    • od 3,5 tony do 12,0 ton vrátane - 9 000 Sk,
    • nad 12,0 ton - 17 850 Sk
    na mesiac za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou
    • od 3,5 tony do 12,0 ton vrátane - 2 400 Sk,
    • nad 12,0 ton - 3 600 Sk,
    na týždeň za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou
    • od 3,5 tony do 12,0 ton vrátane - 1 000 Sk,
    • nad 12,0 ton - 1 700 Sk,
    na 1 deň za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou
    • od 3,5 tony do 12,0 ton vrátane - 250 Sk
    • nad 12 ton - 310 Sk.
    Platnosť nálepiek
    • s ročnou platnosťou platí do 31. januára nasledujúceho kalendárneho roka,
    • s mesačnou platnosťou je platná 30 dní vrátane dňa označenia,
    • s týždňovou platnosťou je platná 7 dní vrátane dňa označenia a
    • s jednodňovou platnosťou je platná 24 hodín od vyznačenia.
    Začiatok mesačnej, týždňovej alebo jednodňovej platnosti nálepky predajca vyznačuje pri predaji predierovaním príslušného dátumu podľa požiadavky kupujúceho, na jednodňovej nálepke aj čas jej predaja.
    Ak bola nálepka s mesačnou alebo s týždňovou platnosťou zakúpená v decembri, táto nálepka platí aj v januári nasledujúceho roka, a to počet dní, ktoré zostávajú
    do konca doby jej platnosti.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Prosím Vás .... audítor mi napísal, že diaľničnú známku mám účtovať na 518 nie je to blbosť???
    Vždy som dával na 538 a bolo to ok.

    Tak ako ?

    ĎAKUJEM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plavčík
    Prosím Vás .... audítor mi napísal, že diaľničnú známku mám účtovať na 518 nie je to blbosť???
    Vždy som dával na 538 a bolo to ok.

    Tak ako ?

    ĎAKUJEM
    NIe je to blbosť, je to služba za používanie diaľníc, 518AE.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    TWEETY---si veľmi milá, že mi vždy odpovieš.
    Minulý rok mi to prešlo auditom na 538 a teraz toto...ale už mi kolegyňa niečo o tom vyhrabala.Takže fakt 518!!!

    Krásne ďakujem!

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ceny na rok 2009

    Nariadením vlády č. 427/2008 Z.z. sa určuje úhrada za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a ciest pre motorové vozidlá za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane:
    a) na jeden kalendárny rok 36,50 eura (= 1099,60 Sk),
    b) na jeden mesiac 9,90 eura (= 298,25 Sk),
    c) na jeden týždeň 4,90 eura (= 147,62 Sk).

    Nariadením vlády č. 428/2008 Z.z. sa určuje výška úhrady za užívanie vymedzených úsekov diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy za dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t:
    a) na jeden mesiac
    • od 3,5 t do 12,0 t vrátane 55,00 eur (=1656,93 Sk),
    • nad 12,0 t 90,00 eur (= 2711,34 Sk),
    b) na jeden týždeň
    • od 3,5 t do 12,0 t vrátane 24,00 eur (= 723,02 Sk),
    • nad 12,0 t 40,00 eur (= 1205,04 Sk),
    c) na jeden deň
    • od 3,5 t do 12,0 t vrátane 8,60 eura (= 259,08 Sk),
    • nad 12,0 t 10,00 eur (=301,26 Sk).


    Uvedené zmeny sú účinné od 1.1.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.