Zavrieť

Porady

Mám právo žiadať škodu od suseda ?

Medzi susedovým domom a našou bránou do dvora je postavený jeho murovaný plot, ktorý sa chystá natrvalo odstrániť. Tým budeme nútení oplotiť si náš pozemok sami po jeho dľžke= pozdľž jeho domu a nášho dvora. Starosti nám robí susedova strecha, ktorá nemá lapače snehu a tak nám padajúci sneh z jeho strechy bude isto ničiť oplotenie. So susedom sa dohodnúť nedá, má zo zákona povinnosť zabrániť poškodzovaniu nášho majetku, a až sa tak stane, máme nárok na náhradu škody? Plot potrebujeme, aby sa zabránilo vstupu cudzích osôb i zvierat z ulice. Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V tom prípade nemôže sneh z jeho strechy padať na váš pozemok.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    samozrejem že máš nárok na náhradu škody ale pri dnešných súdoch je to otázka strateného času, peňazí a NERVOV. Ako prvé zájdi na stavebný úrad a ohlás ho. Pôjdu na preverenie podnetu a dostane čas na nápravu. Ak nápravu nespraví dostane pokutu. A tie pokuty sa budú zvyšovať pokiaľ no nespraví tak ako to má

    jopus je offline (nepripojený) jopus

    jopus
    Hranica susedovho pozemku je vzdialená od jeho domu od 1,33m do cca 2,3m. Aký vplyv to má?

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    I keď sa to zdá v tejto súvislosti možno irelevantné, ale mňa to zaujíma: susedovi plot nebude chýbať? Prečo ho ide odstrániť?

    Mám právo žiadať škodu od suseda ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.