Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    kubkokubko Pozri príspevok
    Ahojte teraz som sa milo sokovana vratila z danoveho uradu, ze manzel ma narok na danovy bonus aj v pripade ak neplatil dan, ze to zalezi od prijmov a CZD musi byt aspon v nejakej vyske. Som zaciatocnik na materskej, tak som sa minuly rok pytala nasej mzdovej uctovnicky a ta mi povedala, ze nema narok na danovy bonus. Za rok 2009 mal prijmy 11.670€ a ČZD 1.926€ a za rok 2010 mal prijmy 14.067€ a ČZD 3.810€. Idem si to skusit nastudovat, ale neviem ci z toho budem mudra, preto by som bola rada, ak by mi niekto poradil. Este sa opytam ci mi pani spravne hovorila, ze ked sa dieta narodilo 22.9 tak ma manzel narok na danovy bonus za cely september a nemusi sa pocitat alikvotna ciastka. Dakujeeem velmi za pomoc
    Áno, nárok na DB vzniká, ak jeho zdaniteľný príjem je za zdaňovacie obdobie aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy.
    V tvojom prípade, manželovi vzníká nárok na DB, treba ešte do zajtra podať opravné DP, v ktorom si uplatní tento DB.
    Ak je dieťa narodené 22.9., tak aj za tento mesiac už vzniká nárok na DB.

    Pri posudzovaní nároku na DB nie je podmienka platenia dane, ale podmienka príjmu, ako som uviedla vyššie.

    Za rok 2009 podaj dodatočné DP, v ktorom si uplatníš DB za rok 2009, resp. uplatní si manžel.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    kubkokubko Pozri príspevok
    Dakujem za super rychlu odpoved a este sa chcem opytat ci do dodatocneho DP vypisem len veci o danovom bonuse + dolozim kopie rodnych listov alebo je to vlastne vypisane cele danove priznanie, vlastne take ako spravne malo byt. Dakujem
    Musíš vypísať celé DP, vrátane nároku na DB a priložíš doklady, ktoré nárok potvrdzujú...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie

    JaneLaky je offline (nepripojený) JaneLaky

    JaneLaky
    ahojte,
    prosím Vás viem mi niekto poradiť ako vypočítať daň z daňového priznania ako preddavok na daň na štvrťrok, robím to prvýkrát
    vopred ďakujem
    Jane

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Ahojte teraz som sa milo sokovana vratila z danoveho uradu, ze manzel ma narok na danovy bonus aj v pripade ak neplatil dan, ze to zalezi od prijmov a CZD musi byt aspon v nejakej vyske. Som zaciatocnik na materskej, tak som sa minuly rok pytala nasej mzdovej uctovnicky a ta mi povedala, ze nema narok na danovy bonus. Za rok 2009 mal prijmy 11.670€ a ČZD 1.926€ a za rok 2010 mal prijmy 14.067€ a ČZD 3.810€. Idem si to skusit nastudovat, ale neviem ci z toho budem mudra, preto by som bola rada, ak by mi niekto poradil. Este sa opytam ci mi pani spravne hovorila, ze ked sa dieta narodilo 22.9 tak ma manzel narok na danovy bonus za cely september a nemusi sa pocitat alikvotna ciastka. Dakujeeem velmi za pomoc

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Dakujem za super rychlu odpoved a este sa chcem opytat ci do dodatocneho DP vypisem len veci o danovom bonuse + dolozim kopie rodnych listov alebo je to vlastne vypisane cele danove priznanie, vlastne take ako spravne malo byt. Dakujem

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Anja111 Pozri príspevok
    Musíš vypísať celé DP, vrátane nároku na DB a priložíš doklady, ktoré nárok potvrdzujú...
    teda ak som spravne pochopila, tak cele ako malo byt spravne aj s danovym bonusom.

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Dakujem velmi pekne za vas cas a rady. Pri dvoch detoch ste mi usetrili kopec casu, ktory mozem venovat im. Este raz srecna vdaka a prajem vam vsetko dobre, nech vsetko ide podla vasich predstav.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    kubkokubko Pozri príspevok
    teda ak som spravne pochopila, tak cele ako malo byt spravne aj s danovym bonusom.
    Nezabudni na prvej strane DP vyznačiť, že ide o dodatočné DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.